Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Rav 4 - Toyota Rav 4 2008 komunikat check abs, vsc, 4x4 i wariujące wskaz

toba94 24 Feb 2018 23:03 8394 5
    toba94
    Level 9  
    Witam
    Mam problem w toyocie rav 4 rocznik 2008 benzyna 2.0. W aucie podczas jazdy zapala się kontrolka abs i trzy komunikaty check abs system, 4x4 system i vsc system. Problem występował już dawniej i winny okazał się włącznik świateł stopu. Był wymieniany około 2 lata temu. Podobna sytuacja wystąpiła już w grudniu, powtórzyła się wtedy dwa-trzy razy. Pomyślałem, że czujnik ponownie trzeba będzie wymienić, lecz błędy przestały wyskakiwać, aż do tego momentu. Problem w tym, że teraz po zapaleniu się tamtych komunikatów, wskazówki obrotomierza i prędkościomierza szaleją góra - dół (przykładowo jadąc 50 km/h wskazówka prędkościomierza skacze od 40 do 60 km/h w szybkim tempie, razem ze wskazówką obrotomierza). Zdarzyło mi się to po przejechaniu 12 km. Po zgaszeniu i zapaleniu silnika problem znikł, lecz po chwili znów się pojawił. Po ponownym zgaszeniu i zapaleniu silnika problem znikł, lecz pojawił się ponownie po przejechaniu około 10 km. W tym momencie pojawiły się najpierw tylko te trzy komunikaty i kontrolka abs, po kilkunastu sekundach zaczęły znowu wariować wskazówki prędkościomierza i obrotomierza, po zatrzymaniu samochodu po chwili zapaliła się kontrolka p/s i przestało działać wspomaganie kierownicy, po chwili zapaliła się kontrolka hamulca ręcznego pomimo, że nie był zaciągnięty, wskazówka temperatury silnika nagle opadła w dół, następnie zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej... i to chyba tyle. Samochód zwariował. Po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wróciło do normy... Po połączeniu telefonu za pomocą SDPROG i modułu bluetooth nie wykryło żadnych zarejestrowanych błędów. Czy ktoś wie co może być tym razem przyczyną? I jaki może być koszt naprawy?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    RedEd
    Level 10  
    A napięcie w układzie podczas pracy?
    pi503572161
    Level 2  
    Witam i jak z tematem mam dokładnie to samo, jakieś pomysły rozwiązanie?
    Szyma_1
    Level 5  
    Cześć,
    Mam podobny problem - czy zostało rozwiązane?
    Od pewnego czasu zapala się po krótkim czasie jazdy kontrolka ABSu oraz ręcznego (czerwony wykrzyknik), pomimo, że ręczny jest spuszczony.
    Po wyłączeniu silnika kontrolka się wyłącza, lecz po przejechaniu pewnego odcina - znowu się włączają.
    Nie wiem cz to ma związek - w momencie pojawiania się kontrolki nawiew mi się wyłącza na parenaście sekund. Podczas świecenia się kontrolek - co jakiś czas nawiew się wyłącza sam i ponownie po chwili uruchamia.

Ktoś wie co to może być?
    Wstępny przegląd, przeczyszczanie styków itd nie przyniosło oczekiwanych efektów (poprawy).
    Rav4 2002 (II).
    Carlos38
    Level 2  
    Witajcie. Jestem nowy na forum, a znalazłem się na nim z uwagi na problem opisany w toyocie Rav4. Mam taki sam problem w Toyocie Land Cruiser 150 rocznik 2015. Problem jest identyczny w objawach, a serwis nie widzi nic w diagnostyce. Dodatkowo czasami jest problem z otwarciem auta - po mimo nowych baterii w pilocie. Co charakterystyczne - u mnie problem pojawia się wyłącznie w zimie - latem nigdy nie było problemów. Czy ktoś z użytkowników znalazł w swoim aucie skuteczne rozwiazanie ?
    tomeeh
    Level 24  
    Hmm mi Corolla 2019 wiariowała, gdy akumulator rozruchowy 12 V (nie trakcyjny) był rozładowany. To pasuje do twojego opisu, bo zimą akumulator ma mniejsze napięcie / pojemność. Prawdopodobnie masz akumulator do wymiany. Ewentualne doładuj go zimą, to zobaczysz czy problem zniknie.