Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Display opracowuje również technologię mikro-LED dla bardzo dużych telewizoró

LOCOLOCO 25 Lut 2018 00:59 396 0
 • #1
  LOCOLOCO
  sprzedawca - konsultant
  LG Display opracowuje również technologię mikro-LED dla bardzo dużych telewizorów.
  Pokazy na Ifa w Berlinie.


  Po prezentacji telewizorów Samsung The Wall na ostatnich targach CES w Las Vegas, szef LG Display powiedział, że jego firma pracuje również nad rozwojem wyświetlaczy z mikro-LED.

  Podczas Samsung The Wall o przekątnej 146 cali (371 cm) został zaprezentowany na ostatnim pokazie CES w Las Vegas w styczniu, to firma LG Display szybko zareagowała przez swojego szefa, który powiedział, że jego zespół też pracuje pilnie nad rozwinięciem dyfuzorów z mikro-LED dla
  telewizorów o przekątnej powyżej 150 cali (381 cm).

  Jako jedyny dostawca paneli telewizyjnych Oled, obecny we wszystkich modelach dostępnych w sklepach, LG Display informuje jednak, że wszystkie techniczne problemy z ekranami mikro-LED nie zostały jeszcze rozwiązane w celu ich komercjalizacji.
  LG Display kwestionuje koszty produkcji bardzo dużych telewizorów z mikro-LED.

  Szef LG Display przeprowadza proste obliczenia: taki telewizor Ultra HD wymaga prawie 25 milionów diod LED LED, których wynegocjowana cena jednostkowa jest szacowana na 0,001 USD czyli około 25 000 USD. Przy tym koszcie należy następnie dodać wszystkie inne elementy telewizora i elementy jego montażu.
  Jednak najnowsze informacje od koreańskich analityków wskazują, że LG Display ma zaprezentować telewizor micro-LED Ultra HD na zbliżającym się pokazie IFA w Berlinie.
  Model ma być większy niż telewizor Samsunga The Wall.