Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perpetum mobile - czy do zrealizowania ?

kosmaty48 25 Lut 2018 08:30 459 9
  • #1 25 Lut 2018 08:30
    kosmaty48
    Poziom 8  

Poniższe dane są przyjęte tylko przykładowo i mogą być inne, niemniej chodzi o zasadę działania.
    Pomysł polega na tym :
    1. Elektrownia produkuje prąd elektryczny wykorzystując urządzenie o sprawności 60%
    2. Kupujesz ten prąd od elektrowni
    3. Uruchamiasz u siebie produkcję energii elektrycznej za pomocą agregatu o sprawności 80 %
    4. Sprzedajesz prąd zarabiając 20% :D

0 9
  • #2 25 Lut 2018 08:44
    Radiokiller
    Poziom 28  

Po co kupować " prąd " od elektrowni skoro sam go produkujesz.
    Sprzedawaj swój, 100 procent zysku. :D

0
  • #3 25 Lut 2018 08:45
    kortyleski
    Poziom 41  

A agregat to na powietrze czy na wodę?

0
  • #4 25 Lut 2018 08:51
    Pablo905
    Poziom 8  

Stawka za zakupiony kW energii około 0,6 zł. Sprzedać 1kW można za około 0,2zł. Znaczy; STRATA

0
  • #5 25 Lut 2018 09:02
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

kosmaty48 napisał:
    Uruchamiasz u siebie produkcję energii elektrycznej za pomocą agregatu o sprawności 80 %
    Czyli jesteś 20% w "plecy". Poziom edukacji drastycznie spada. Kiedyś w czwartej klasie podstawówki uczeń potrafił to policzyć (i zrozumieć). Teraz "inżynier magister" zadaje takie głupie pytania na Elektrodzie.

4
  • #6 25 Lut 2018 22:06
    kosmaty48
    Poziom 8  

Dziękuję za opinie.
    Temat należy potraktować jako zagadkę (coś z "niczego") :D

1. Prąd od elektrowni muszę kupować aby móc przy pomocy tegoż prądu i mojej "maszyny" o wydajności technicznej (energetycznej) - 80 % produkować też prąd tylko więcej.

2. "Agregat" o konstrukcji dowolnej, tylko żeby był bardziej sprawny technicznie (energetycznie) od tego w elektrowni.

3. Stawka 60 groszy za kilowatogodzinę, racja modyfikuję pomysł i sprzedaję energię elektryczną też po 59 groszy (taniej o 1,67% da zachęty) ale bezpośrednim konsumentom, a nie elektrowni. W ostateczności mogę ten wyprodukowany prąd nikomu nie sprzedawać ale wykorzystać przez siebie np. do napędu pompy ciepła - najważniejsze że będzie tych kilowatogodzin więcej a więc taniej .

4. Nie zgadzam się że 20 % w plecy :?: Przecież produkując prąd elektryczny na swoim urządzeniu z 80 % wydajnością energetyczną - wyprodukuję go więcej od ilości energii elektrycznej wykorzystanej do jego wyprodukowania.

0
  • #7 25 Lut 2018 22:30
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Teraz nie ma głupich, są inaczej myślący.
    Maurycy123 takie rachunki to chyba były już w trzeciej klasie. Gość robi sobie jaja albo jest ....bardzo inaczej myślący. Mnie ręce opadły.

W sumie to ja dysponuję takim agregatem o sprawności 99,9 %, chętnie go odsprzedam, gwarancja dożywotnia.

0
  • #8 25 Lut 2018 23:44
    kosmaty48
    Poziom 8  

No dobrze, odpowiedź jest taka :
    Mimo że moje urządzenie ma indywidualną sprawność 80% to w całym ciągu produkcji tylko 48 %. zatem perpetum mobile jest niemożliwe. :cry:

0
  • #9 26 Lut 2018 00:24
    xury
    Poziom 38  

kosmaty48 napisał:
    Przecież produkując prąd elektryczny na swoim urządzeniu z 80 % wydajnością energetyczną - wyprodukuję go więcej od ilości energii elektrycznej wykorzystanej do jego wyprodukowania.

I co to ma do rzeczy? Elektrownia może produkować prąd nawet ze sprawnością 1% a to i tak nie ma nic wspólnego z Twoim urządzeniem o sprawności (pobożne życzenie) 80%
    Nadal jesteś stratny choćbyś nawet sprzedał po ,065 kWh.

0
  • #10 26 Lut 2018 05:33
    Pan.Kropa
    Poziom 16  

kosmaty48 napisał:
    Prąd od elektrowni muszę kupować aby móc przy pomocy tegoż prądu i mojej "maszyny" o wydajności technicznej (energetycznej) - 80 % produkować też prąd tylko więcej.
    Czyli twój agregat pobierze z sieci 1kWh a na wyjściu odda więcej niż pobrał. :D Ja kiedyś robiłem coś podobnego. Była kaskada silnik-prądnica-silnik-prądnica-silnik i tak dalej. Silnik o mocy 100 watów napędzał prądnice która dawała 1 kW, z kolei ta prądnica napędzała silnik 1 kW który napędzał prądnice 10 kW itd itd. Aż w końcu doszedłem do mocy 1 MW. Ale wszystko to później zdemontowałem bo się wystraszyłem że elektrownie się o tym dowiedzą i mnie zlikwidują.

6