Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie można zainstalować windowsa 10 "Instalacja nie powiodła się"

25 Feb 2018 08:57 2211 5
  • Level 34  
    Otóż miałem Windowsa 10 64 bitowego do momentu pojawienia się większej aktualizacji kilka tygodni temu. Wysypało mi całkowicie system przez co musiałem zainstalować Windowsa 7 32 bitowego. Nie dość że nie mogę przejść na 64 bity bo na Microsofcie pokazuje "preinstalowanie" to każda próba instalowania czy bootowania z pendrive obrazu Windowsa 10 powoduje pojawienie się niebieskiego ekranu lub niepowodzenia instalacji.

Czy ktoś może wie jak naprawić ten problem?
  • Level 28  
    hmmm dziwne.
    Weź jakiś program i wyzeruj dysk na czystko (o ile to jest możliwe i nie masz na innej partycji waznych danych)
    Jeśli był to musi sie ponownie zainstalować.
    Prawdopodobnie win 7 zmienił tryb dysku i dlatego win10 się buntuje :)
    No po za tym ja unikam win10 jak ognia (stosuję zasadę tam jest diabeł :) ) i siarką wania.
  • Level 43  
    Na jakieś konkrety - dot. konfiguracji, pełnej wersji systemu oraz oznaczenia tej "większej aktualizacji" - można liczyć czy mamy pozostać przy tym co Pan napisał?
    W tym drugim wypadku ośmielę się zauważyć, że trudno mi uwierzyć w tożsamość komunikatu przy próbie bootowania i instalowania (użyta przez Pana forma tworzy alternatywę, a treść jej istnieniu przeczy).
  • Level 34  
    Matuzalem wrote:
    Na jakieś konkrety - dot. konfiguracji, pełnej wersji systemu oraz oznaczenia tej "większej aktualizacji" - można liczyć czy mamy pozostać przy tym co Pan napisał?

Co dokładnie potrzeba, chętnie udostępnię.

Wrzucam tutaj kod błędów jaki mi pokazuje w windows update
  • Level 37  
    Wojciech. wrote:
    Matuzalem wrote:

Co dokładnie potrzeba, chętnie udostępnię.

Wrzucam tutaj kod błędów jaki mi pokazuje w windows update

Mam dokładnie to samo na Dellu Inspiron 15. Za każdą aktualizacją chce zainstalować 10 a nie może. Nie zerowałem dysku ani nie resetowałem ustawień bo mi tak bardzo nie zależy na tym zamulaczu co się Windows 10 zwie.
    Wersja 32-bit instaluje się bez problemu.
    Z tego co się doszukałem to problem stwarzają sterowniki karty wifi Broadcom , Inel RST oraz chipsety X58 co by się zgadzało bo mam taką kartę wifi w tym laptopie.