Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo t400 - stacja dokująca działa tylko na zasilaczu.

25 Lut 2018 13:34 609 5
  • Poziom 22  
    Witam wszystkich.
    Problem dotyczy stacji dokującej do laptopa lenovo t400. Porty w stacji działają tylko na podłączonym zasilaczu do stacji. Bez zasilacza działa jedynie port Lan. Po odłączenie zasilania pojawia się komunikat windows „ stacja została odtokowana” i porty przestają działać. Po ponownym podłączeniu zasilacza pojawia się komunikat windows o instalacji portu Hub i wszystko działa jak powinno.
    Dzieje się tak na Windows 7 i 10
    W biosie nie znalazłem żadnych ustawień odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Przeszukując sieć trafiłem tylko na tematy gdzie ludzie mieli problemy z portami usb pod Windows 7 ale wystarczyło przeinstalować sterowniki i to załatwiało problem. U mnie od początku działają dobrze ale tylko na zasilaczu.
    Chyba że tak właśnie ma działać ta stacja ale nic nie mogę znaleźć na ten temat. Miałem kilka starszych IBM a dziś pracuję na lenovo x61 i tam nie potrzeba zasilacza do działania stacji.
    Wszystkie sterowniki zainstalowane, część sytemowych a reszta przez narzędzie lenovo system update.
    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, zachowanie laptopa bez stacji po podłączeniu zasilacza. Otóż na windows 10 wszystko było dobrze, natomiast na windows 7 po podłączeniu zasilacza ekran staje się czarny na 2-3 sekundy zamiast zrobić się jaśniejszy. To samo dzieje się przy odłączeniu zasilania.
    Problem z monitorem jak sądzę to jakiś sterownik. Co do stacji to nie mam pomysłu.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    To jest normalne. Jak chcesz to mogę sprawdzić na kilku t400.
    Do stacji jest wymagany zasilacz i tyle.
    Bez zasilacza to nawet ledy się nie świecą na stacji.
    Zresztą taki jest zamysł stacje stawiasz w miejscu pracy razem z zasilaczem.

Mogę pomóc jeżeli chodzi o zawieszenie całego laptopa podczas zadokowania gdy odłączymy przewód zasilający - w BIOS należy wyłączyć obsługę portów legacy w stacji dokującej.

Ekran robi się na chwilę czarny bo zmieniana jest częstotliwość odświeżania. Możesz to zmienić np. W programie power manager.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Jakby dało radę sprawdzić na jakimś t400 to byłbym wdzięczny. Tylko jak napisałem wcześniej miałem t40,t43 dziś działam na x61 i nie potrzeba zasilacza do stacji.

Co do ekranu to przygasa po podłączeniu czy odłączeniu zasilacza i bez stacji na windows 7 . Na windows 10 tego nie było, przy podłączeniu zasilacza ekran delikatnie się rozjaśniał a przy odłączeniu delikatnie ściemnił bez żadnego migania na czarno czyli tak jak powinno być.
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Jak pisałem można wyłączyć to "miganie". A na windows 10 pewnie są jakieś wybrakowane sterowniki które nie obsługują tej funkcji.
    Zauważ że po odłączeniu zasilacza maleje częstotliwość odświeżania monitora, stąd to miganie.

Sprawdziłem na swoim t400 (grafika ati) którego używam i bez podłączenia zasilacza ani pendrive ani mysz (która nawet nie świeci) nie działa po podłączeniu do stacji dokującej. Jest to normalne i nic z tym nie zrobisz. Jak nie dowierzasz to mogę sprawdzić ponownie na innym egzemplarzu, mam jeszcze 3 kompletne t400 (jeden bez baterii) - 2 na grafice ati i jeden intel.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kiedyś miałem T43 i faktycznie działał bez zasilacza na stacji. Natomiast mam dell'a który bez zasilacza na stacji działał nie będzie. Taka ich natura. Fakt, że T43 śmigał na XP a dell działa na W7.
  • Poziom 22  
    Witam.
    Dziękuję za sprawdzenie koledze sylweksylwina widocznie ten typ tak ma, a szkoda bo muszę ciągnąć zasilanie żeby podłączyć auto pod port com.

Co do monitora to w biosie nie mogę znaleźć funkcji obsługi portów, czy to się jakoś inaczej wyłącza ?