Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Router tp link mr6400 po czasie Internet się wyłącza

drakan2 25 Lut 2018 13:48 1401 5
  • #1 25 Lut 2018 13:48
    drakan2
    Poziom 6  

Witam,

Posiadam router TP-link mr6400 z modemem LTE , po odpaleniu zainstalowałem kartę sim z Internetem od ORANGE i wszystko zaczęło działać
    Po wykonaniu Speed test pobieranie na poziomie 25 Mbit ( test z telefonu ok. 4 , więc router wzmocnił zasięg)

Problem pojawił się gdyż po paru godzinach nagle informacja że internet niedostępny ( połączono z ruterem ale na telefonie i komputerze wykrzyknik ), na TV też nie było Internetu, rest urządzenie wszystko działa i potem znów to samo i czasem jest tak że wywala Internet po 5 minut a czasem pół dnia chodzi i jest ok

Dodam jeszcze że tą samą kartę zamotowalem do telefonu zrobiłem hotspot i Internet chodził cały dzień i nic ,przełożyłam do routera i dalej to samo

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Lut 2018 21:27
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

A jaki był sens zakupu MR6400? Słaby, drogi router LTE 4 kategorii. Bez podstawowej diagnostyki sygnału, bez możliwości wymuszania konkretnych pasm LTE/3G nie wspominając o agregacji pasm LTE. Wart ze 200 zł. Zakup sprzętu zamiast pokazania screenów z Network Cell Info z telefonu to był słabiutki pomysł. Router nic nie wzmacnia bo i tak stoi w domu. Nie wiadomo z jakiego BTS-a , jakiej technologii i pasma korzysta MR6400 , jakie są parametry sygnału. To samo w przypadku telefonu. BTS NetWorks Rzyki os. Szczęśniaki już działa ? https://www.telix.pl/operatorzy/orange/2018/01/mieszkancom-rzyk-orange-buduje-bts/

1
  • #3 26 Lut 2018 09:17
    drakan2
    Poziom 6  

Z całym szacunkiem ale Pan chyba mówi o innym routerze ponieważ ten co mam To pokazuje z jakieś technologi połączenia korzysta, pokazuje częstotliwość, i moc sygnału i jak najbardziej można zmieniać i ustawiać 4G albo 3G i tylko przez router Internet chodzi z 4x szybsza prędkością niż w telefonie co świadczy o tym że wzmacnia sygnał.

Nowy nadajnik działa ( informacja od operatora) ale dzwoniłem przed chwilą i okazał się że coś zakłóca pracę nadajnika prawdopodobnie dużo osób korzysta z wzmacnaczy zasięgu i one zakłócają pracę nadajnika

Pytania czy to może być powód mojego problemu ?

Co ciekawe w telefonie pokazuje wszędzie Full zasięg ale jak przyjdzie gdzie zadzwonić to strasznie przerywa

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lut 2018 10:06
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Wiesz wszystko najlepiej to po co pytasz? Router wzmacnia sygnał, wszystko jest cacy to tylko korzystać, donieś operatorowi który z sąsiadów używa wzmacniacza i po kłopotach. A MR6400 doskonale znam i to co napisałem jest zgodne z prawdą. Podstawą w routerach LTE jest możliwość wyboru konkretnego pasma LTE czy 3G za pomocą WebUI lub zewnętrznej aplikacji. MR6400 nie posiada takiej funkcji. W Polsce operatorzy korzystają z FDD: LTE2600, LTE1800, LTE800 oraz LTE2100 i LTE900 oraz TDD2600( Plus), na TP-linku nie wybierzesz konkretnego pasma. Wybór 3G czy 4G to żaden wybór. Router nie posiada żadnej zaawansowanej diagnostyki sygnału LTE bo pokazanie mocy sygnału w % to śmiech na sali. LTE ma swoje parametry, proponuję się z nimi zapoznać http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014/10/parametry-sygnau-lte.html Router za 400 zł z WiFi na 2,4GHz, LAN100Mb/s , bez portu USB czy RJ11 to porażka. Reprezentuje poziom B593s-12 sprzed 5 lat. Za jego cenę kupuje się dziś routery LTE-A 6 kategorii z agregacja dwóch pasm LTE, Gigabitowymi portami LAN/WAN i WiFi w AC, portem USB do pamięci masowych/drukarek i portem RJ11 do bramki GSM/VoIP. Router nic nie wzmacnia, brak porównania parametrów sygnału na telefonie i MR6400. Nie wiadomo z jakiego pasma LTE czy 3G korzysta telefon a z jakiego router więc porównanie prędkości jest niemiarodajne. Na BTS-ie Rzyki Orange ma pozwolenia na LTE1800, LTE2600 i LTE800, nie wiadomo które działają, mozliwe ze wszystkie i agregacja tych pasm LTE. Do tego UMTS2100HSPA+DC i UMTS900 na 3G. Dysponując routerem z LTE-A i możliwością wyboru pasm i agregacji LTE można wybrać optymalne pasmo czy agregację pasm LTE i sprawdzić parametry sygnału i CID BTS-a. Ale do tego to trzeba chociaż pokazać screeny z telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info. Mozna wybrać swoja drogę i porady konsultantów Orange i kupić router, który nie spełnia wymagań sieci LTE Orange, która na nowych BTS-a uruchamia kilka pasm LTE i ich agregację.

0
  • #5 26 Lut 2018 18:04
    drakan2
    Poziom 6  

Wiem że Pan ma bardzo dużo wiedzę na ten temat, i wie Pan lepiej,dodatkowo poświęca Pan swój czas na pomoc i bardzo to szanuje!, przepraszam że może tak napisałem po prostu irytuje mnie to wszystko. Potrzebuje routera tylko do codziennego użytkowania ( i niestety do pracy ) przeglądanie stron, połączenie z TV i ten router co mam to spełnia moje oczekiwania tylko po prostu "gubi" Internet.

Zrobię test z call info popołudniu i wyśle jak poszło.

Dodano po 7 [godziny] 28 [minuty]:

Call info dane

Router tp link mr6400 po czasie Internet się wyłącza

ale jeżeli ktoś używa tych wzmacniaczy sygnału to mam rozumieć że dopóki ktoś tego nie wyłączy nadajnik nie będzie działał?? Nawet pomimo tego że caly czas coś tam działają przy nadajniki nawet widzę że jak jest ciemno to z czołówkami chodzi po antenie i coś tam robią

0
  • #6 26 Lut 2018 19:29
    drakan2
    Poziom 6  

Wiem że Pan ma bardzo dużo wiedzę na ten temat, i wie Pan lepiej,dodatkowo poświęca Pan swój czas na pomoc i bardzo to szanuje!, przepraszam że może tak napisałem po prostu irytuje mnie to wszystko. Potrzebuje routera tylko do codziennego użytkowania ( i niestety do pracy ) przeglądanie stron, połączenie z TV i ten router co mam to spełnia moje oczekiwania tylko po prostu "gubi" Internet.

Zrobię test z call info popołudniu i wyśle jak poszło.

Dodano po 7 [godziny] 28 [minuty]:

Call info dane

Router tp link mr6400 po czasie Internet się wyłącza

ale jeżeli ktoś używa tych wzmacniaczy sygnału to mam rozumieć że dopóki ktoś tego nie wyłączy nadajnik nie będzie działał?? Nawet pomimo tego że caly czas coś tam działają przy nadajniki nawet widzę że jak jest ciemno to z czołówkami chodzi po antenie i coś tam robią

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Router pracował w auto zmieniłem na pracę 3G i teraz chodzi bez zarzutu . Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów