Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Przekierowywanie portów bez routera?

ProGamerPl 25 Lut 2018 14:14 393 15
  • #1 25 Lut 2018 14:14
    ProGamerPl
    Poziom 3  

Witam
    Chciałbym zapytać czy jest możliwość przekierowywania portów bez routera. Problem polega na tym że np. podczas gry w gry multiplayer mam ograniczony NAT. Poczytałem trochę i dowiedziałem się że NAT można otworzyć przez włączenie trybu UPnP w routerze oraz przez przekierowanie portów z których korzysta gra. Niestety nie posiadam routera a do łączenia się z internetem używam modemu D-Link DWM-157 ale nie znalazłem żadnego poradnika który mógłby mi pomóc. Czy jest możliwe mieć otwarty NAT bez routera? I jak przekierowywać porty bez routera?
    Z góry dziękuję za pomoc

0 15
  • Pomocny post
    #2 25 Lut 2018 14:18
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Aby zacząć myśleć o przekierowaniu portów musisz mieć do dyspozycji publiczne IP od operatora co zwykle jest dodatkową płatną usługą i nie zawsze dostępna dla prywatnego odbiorcy usługi.
    Druga sprawa to brak routera (D-Link DWM-157 - to modem) będzie skutkowało tym że cały komputer (wszystkie usługi sieciowe) będzie wystawiony do sieci internet i narażone na ataki z zewnątrz. Mało bezpieczne rozwiązanie.

1
  • Pomocny post
    #3 25 Lut 2018 14:18
    Interesant
    Poziom 31  

...
    Nici z tego kolego, bo NAT występuje u Twojego operatora GSM.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Lut 2018 14:19
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

W sieci komórkowej nie masz publicznego IP domyślnie. Modem to nie HiLink, masz IP od operatora na komputerze, nie wydaje mi się aby trzeba było coś przekierować, problem leży w braku publicznego IP.

0
  • #5 25 Lut 2018 14:21
    ProGamerPl
    Poziom 3  

Czyli muszę mieć publiczne IP od operatora albo router?

0
  • Pomocny post
    #6 25 Lut 2018 14:22
    jimasek

Musisz mieć publiczne IP od operatora i router jeżeli chcesz być bezpieczny w sieci internet.

0
  • Pomocny post
    #7 25 Lut 2018 14:27
    makosuu

Musisz mieć publiczne IP, zarówno jak masz router jak i modem by to działało. Na routerze musiałbyś przekierować odpowiednie porty. Kto jest dostawcą? I jak wyżej przy publicznym IP rozsądnie jest mieć router, choć nie jest to konieczne, ale dodaje bezpieczeństwa.

0
  • #8 25 Lut 2018 14:29
    ProGamerPl
    Poziom 3  

No dobra ale jak szukałem poradników jak przekierować porty znalazłem tylko metody z routerem. A jak to zrobić z samym modemem?

0
  • Pomocny post
    #9 25 Lut 2018 14:30
    jimasek

Nie musisz nic przekierowywać bo adres IP jest na twoim komputerowym interfejsie komunikacyjnym czyli na modemie USB.

0
  • #10 25 Lut 2018 14:31
    ProGamerPl
    Poziom 3  

Ale mimo to w grach NAT jest dalej ograniczony. Bez publicznego IP nie da się otworzyć?

0
  • Pomocny post
    #11 25 Lut 2018 14:33
    makosuu

Jak masz modem zwykły taki jak ty i masz publiczne IP to nic nie musisz przekierowywać bo twój komputer jest bezpośrednio w internecie. A jak nie masz publicznego IP to nic nie zdziałasz. Porty przekierowujesz na routerze lub modemie HiLink. Ty masz zwykły modem więc nic nie robisz.

Tłumacząc ci trochę o co chodzi:
    Router (modem HiLink) wprowadza NAT. W takim wypadku na WAN tego routera jest publiczne IP a ty jesteś ukryty za NAT i masz prywatne IP od swojego routera. Wtedy musisz odpowiedni port przekierować na swoje lokalne IP, musisz ten port pokierować przez NAT na swój komputer. A jak masz zwykły modem i publiczne IP jest na twoim komputerze to twój komputer jest bezpośrednio w internecie i nie trzeba kierować portu zewnętrznego za NAT na wewnętrzne IP bo tego nie ma po prostu.

0
  • #12 25 Lut 2018 14:34
    jimasek

Pomyśl sobie że taki router (bardzo zaawansowany) jest u twojego dostawcy internetu. No a tam sam nic nie zrobisz bo tylko operator ma do tego dostęp od którego masz internet.

0
  • #13 25 Lut 2018 14:34
    ProGamerPl
    Poziom 3  

A publiczne IP mogę uzyskać tylko od operatora?

0
  • #14 25 Lut 2018 14:35
    jimasek

ProGamerPl napisał:
    A publiczne IP mogę uzyskać tylko od operatora?

Niestety tak.

0
  • #15 25 Lut 2018 14:37
    ProGamerPl
    Poziom 3  

No dobra dzięki za pomoc ;)

0
  • #16 25 Lut 2018 14:38
    ProGamerPl
    Poziom 3  

No dobra dzięki za pomoc ;)

Dodano po 53 [sekundy]: