Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

50PUS6262, UE49M5502, 50MU6102 - tv do Xbox One X, 2000zł max

Damiann992rr 07 Mar 2018 07:22 6831 113
    User removed account
    Level 1  
    Damiann992rr
    Level 5  
    Właśnie przekręcanie tv nie wchodzi w grę.On jest tak ustawiony zawsze od 2.5r wiadomo do czyszczenia to go zdejmuję.Ale obracanie tv nie wchodzi w rachubę.

Dodano po 6 [minuty]:

Także już po ostatecznych namysłach albo wlatuje

50MU6172 VA albo Telewizor 4K UHD TX-49EX633E IPS

Który ostatecznie wybrać koledzy? myślałem jeszcze nad modelem Samsung UE49MU6402
    ale ludziska różne opinie piszą a tutaj zdjęcie jego w nocy

50PUS6262, UE49M5502, 50MU6102 - tv do Xbox One X, 2000zł max50PUS6262, UE49M5502, 50MU6102 - tv do Xbox One X, 2000zł max

tragedia Narodowa :/
    Im dłuzej czytam o tych tv do 2500zł tym nachodzi mnie myśl o zakupie monitora do xboxa one x tak za 1500zł.Ale czy TV 49cali nie da więcej frajdy niż monitor 27cali
    User removed account
    Level 1  
    Damiann992rr
    Level 5  
    ps ten post do skasownaia
    Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:
    LOCOLOCO ile u Ciebie ten TCL U49C7026?

Generalnie juz trzy modele ostatecznie wybrane

1. U49C7026
    2. tx-49ex633e
    3.50UE6172

który ostatecznie wybrać? w tym tcl martwią mnie nózki.Jeśli tv z podstawką ma 110cm i mój stolik ma równe 110cm to znów nie wiadomo czy nózki się załapią..bo są one na boki a nie na wprost.. to czy nie będą wystawać itp
    Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:
    już mnie głowa boli od tego czytania :/ OSTATECZNIE WYBÓR

1.50MU6172

2. tx-49ex633e

Tutaj jeszcze fotki jak TV jest oglądany głównie 80% w takich pozycjach

50PUS6262, UE49M5502, 50MU6102 - tv do Xbox One X, 2000zł max50PUS6262, UE49M5502, 50MU6102 - tv do Xbox One X, 2000zł max

pod takimi kątami jest oglądany to czy jest sens brania VA? a tutaj zdjęcie mojego Pansa 42A400E włączony tv z ciemnym ekranem

Szczerze dopiero biorąc telefon do ręki i uruchamiając aparat widać efekt ips glow.. ale ludzikim okiem nie widzę tego.Jedynie z obiektywu aparatu widać a normalnie patrząc się nie widać tego.Te zdjęcia to takie najlepsze jakie udało mi się zrobić.
    Porównując np do czegoś takiego od samsunga 55MU6172
    50PUS6262, UE49M5502, 50MU6102 - tv do Xbox One X, 2000zł max

to nie ma żadnego porównania.Za tydzień pasuje mi coś kupić i nie wiem czy na tego Panasa nie postawię.Co wy sądzicie Panowie o tych zdjęciach,które przedstawiłem ? chodzi mi o te kąty oglądania,które pokazałem.Va ujdzie jeszcze czy IPS preferowany?
    Albo rypać te 4k i iść w UE49M5672AU ? bo 55 cali najtańszy 2499zł
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ja bym brał mimo wszystko 55MU5672 lub pokrewny model z serii M55 /M56. Byle było 55 cali.
    Rozmiar wazniejszy niz 4k.
    TV masz daleko od miejsca oglądania....
    Damiann992rr
    Level 5  
    Hej o to chodzi właśnie,że kupując tv pod dekoderki nki i orange celował bym w 55FHD Samsunga.Wątpliwość pojawia się bo dziś lub jutro będę miał xbox one x.Na hdr mi nie zależy ze względu,że w żadnym tv do 3tys zł nie osiąga on 350.Tak wiec zastanawia mnie jak wyglądać będzie gra uruchomiona w 4k a jak wyglądać będzie ta sama gra ale uruchomiona na FHD
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Damiann992rr wrote:
    Tak wiec zastanawia mnie jak wyglądać będzie gra uruchomiona w 4k a jak wyglądać będzie ta sama gra ale uruchomiona na FHD

Na 49 calach z 2-3m roznica bedzie mała. Dodatkowo framerate na konsolach obecnej generacji w 4k jest marny (spadki fps sa nagminne).
    Pełne i płynne 4k na konsolach zobaczymy dopiero na nastepnej generacji.

Kupujac 55cali FHD zyskasz wiecej na konsumpcji tresci z TV niz ładujac się w 49 cali 4k (w praktyce podstawowe serie tv)

Duzy bajer to HDR w grach ale niestety jak juz wiesz nie na TV za 3 k pln.
    Tutaj potrzeba modeli za ok 5-7tys pln aby byc zadowolonym w pełni z tego efektu.
    User removed account
    Level 1  
    Damiann992rr
    Level 5  
    Kolego Ludwik,żeby już nie męczyć tutaj was po przeczytaniu wszystkich for w internecie porównaniu cen różnych tv chyba z każdego serwisu dochodzę do jednego wniosku

1.Albo UE55M5602 który za 2290zł mogę mieć + srebrna ramka cała

2. tx-49ex633e cena 100zł większa.Biorąc pod uwagę pokój,który pokazałem i z jakich kątów się ogląda to czy w takim UE55M5602 na tych 55 calach nie będą kąty tragiczne?

i ostatnie co chciałem powiedzieć i o co spytać to tak jak wspominałem już od 2.5r posiadam Panasonic TX-42A400E za 1250zł :) Oczywiście obraz nie jest na ustawieniach zwykłych bo na zwykłych trawa zielona była taka sobie.Zaś na dynamicznych to już widać ten kolor trawy.Kąty są super,głośniki wbudowane dają radę bez problemu.I tak jak wspomniałem podpiąłem dzisiaj xbox one x(który już po raz drugi przyszedł z defektem.Pierwszy terkotał w tym słychać cewki więc znów idzie jutro do odsyłki.) podłączyłem go i włączyłem gre forza 3.. to obraz jak by 4K siedziało w tv xD coś pięknego..na tv za 1200zł .. nie wiem czy to nie zasługa matrycy ips.Ale nie wiem dokładnie co w nim siedzi czy ips czy PLS.

Granie sporadycznie po 4h dziennie.Oglądanie tv90% wieczorem w dzień nie.Dodam w pokoju nie ma żadnego dodatkowego oświetlenia typu lampka itp bo obraz mi oświetla pokój xD

Muszę chyba się wybrać w ten weekend do MM w Kielcach.Tam widziałem tego tx-49ex633e +UE55M5602 tylko,że ten UE55M5602 stał przekrzywiony tzn matryca w dół.Ktoś gdzieś pisał,ze są problemy z podstawkami i tv nie stoi prosto.Oblukać je musze na żywo.Wiadomo tam jest jasno to dużo nie sprawdzę ale te kolory itp porównać muszę
    Ips ma to do siebie,że po włączeniu gry jest wow bo te kolory żywe.Zaś Va hmm w ME widziałem UE49M5602 49cali i jak leciały jakieś widoki góry itp to obraz brzytwa i piękny.. mimo,że FHD.

Kusi 55cali ale nie wiem czy nie będę,żałował,że pakuje się w FHD mając one x.Panas ok mój mnie nigdy nie zawiódł,ale nie wiadomo jak z tym ips glow wieczorem.Nie chce by na czarnym tyle światło mi żółte przebijało z pod matrycy.Gdzie w obecnym panasie czegoś takiego nie widze mimo matrycy (ips/pls)

Ciężki wybór.Pomożesz kolego Ludwik? jutro może kurdę skocze do ME+MM bo mam dość czytania o tv :) głowa już boli.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    A ten A400 to nie jest przypadkiem HDReady ?
    Wtedy w M56 miałbys progres rozdzielczości :)

Moje zdanie znasz. W Twoich warunkach postawiłbym na wiekszy ekran czyli 55 cali i FHD w M55/M56.

LOCOLOCO wrote:
    Na pokazach byli dziennikarze branżowi.
    I żadnemu z nich nie podobał się obraz z HDR.
    To sztuczny , marketingowy twór.

Ja obraz z HDR lubie.
    W grach robi wrazenie i mi sie to podoba.
    W filmach/serialach jest implementowany HDR z roznym skutkiem - kwestie kompatybilnosci i chwilowej wojny formatow.
    Są filmy gdzie wygląda to rewelacyjnie, sa i takie gdzie jest średnio (np. Mindhunter oglądany na moim EF9500- aby było dobrze, musiałem oglądać z włączonym dynamicznym kontrastem, a wyjątkowo tej funkcji w telewizorach nie lubię).
    User removed account
    Level 1  
    Damiann992rr
    Level 5  
    Witam byłem dzisiaj w euro rtv i media markt ponownie.Widziałem Panasa a tx-49ex633e, 55m5602 i sony 49xe7005

1.Co do panasa Panasa a tx-49ex633e, w 4k ładnie to wyglądało ale odbiór telewizji tvp 2 hd w stosunku do mojego Pansa FHD był mizerny.U mnie obraz ostry tam bez tej ostrości.W 4k fajne kolory.

2. 55m5602 czerń smolista.Przyglądałem się temu tv z pod różnych kątów i jakoś utraty koloru nie widziałem mimo,że stałem pod dużym kątem.Kolory bez fajerwerków takie nie nasycon.Drugi minus podstawa mocująca.Telewizor stał nie idealnie prosto tylko przekrzywiony do dołu mimo,że blat był prosty...

3.sony 49xe7005 na którym leciało demo z gry uncharted 4 wyglądało to bardzoo dobrze.Potem leciał jakiś skrawek meczu i też muszę przyznać,że ostrość bardzo dobra.

Generalnie miał byś Panas a w sklepie lepsze wrażenie wywarł na mnie Sony.Teraz tak rozważam czy brać sonego 49xe7005 czy 55m5602
    Fakt 55 cali względem 49cali jest widoczne i to sporo.55 cali byłby to idealny tv.Z tym,że ten sony fajnie wyglądał+kolory itp żywe fajne.
    User removed account
    Level 1  
    Damiann992rr
    Level 5  
    Właśnie nie.Ja tylko oglądałem to co było puszczone na tv.Sony miał fajny obraz jak leciało demo z gry.Zaś w Panasie widziałem tylko kawałek tvp 2hd i w sumie tyle.

Tak szczerze powiedziawszy jak czytam i czytam to znów o sony ktoś napisał,że ma takie coś

efekt ips glow :/ w sumie sony to koszt 2500zł Panas 100zł taniej.Matyce jeden i drugi ma IPS.Tylko,że Panas ma direct led a sony edge led.Które podświetlenie lepsze jest?
    Jeszcze z tydzień dwa się wstrzymam i nóż widelec zamówię albo Panasa albo tego Sonego.Co jeszcze dodam w sklepie ME uwagę moją przykuł tv

Telewizor Philips 49PUS6412 bardzo ładne kolory miał
    User removed account
    Level 1  
    Damiann992rr
    Level 5  
    Tak,ze wszystkich modeli jakie mi wpadły w oko to tak jak mówię w podsumowaniu

1.Samsung 50MU6172 w miarę możliwy 2080zł VA

2.Samsung 55m5602 obraz ok,ale telewizor nie stoi prost.Jest pochylony do przodu.Co widać było stojąc prosto i patrząc na niego z boku.Dodatkowo nawet heh w MM przykręcili jedną srubę z tyłu tv do uchwytu,żeby chyba ustabilizował telewizor tak jak by dolna podstawka nie dawała rady przy 55 calach taki efekt Cena około 2300 va

3. Panasonic 49EX633 cóż mogę powiedzieć kolory na pewno fajne.Kanały hd uszły by.Cena w granicach 2400-2500 IPS

4.sony 49xe7005 obraz wydawał się dość ok matryca IPS.
    Z tym,że tak jak mówię generalnie przejrzałem wszystko i nie ma nic dla mnie :) a pasuje mi coś kupić.Ostatecznie jeśli miałbym brać to chyba w takiej kolejności

- 49EX633 (tutaj obawiam się,że w nocy ips da popalić na czarnym obrazie.Zamiast byś czarny to będzie światło przebijało z pod matrycy)
    -55m5602 (tutaj obawa raz przed tym,że tv nie stoi prosto,dwa ktoś pisał,że po 2mc telewizor w środku się prawie palił.Patrzyłem w sklepie i lewa tylna strona była bardzo ciepła tego telewizora)
    - 49xe7005 (jak powyżej efekt ips glow)
    -50MU6172 (tutaj znów skarżą się ludzie,ze na białej/szarej planszy są w rogach tv ciemne plame.)
    Heh i jak tu wybrać tv.Na hdr mi nie zależy w sumie bo hdr do 3tys nie ma żadnego użytecznego.
    Jeszcze spytam czy to prawda,że na telewizorze Fhd obraz z kanałów takich jak tvp 1,tvp 2 hd będzie lepszy niż na telewizorze 4K?
    55 cali samsunga mi się podoba.Ale jak to ma krzywo stać to mnie krew zaleje.Raczej bym obstawiał tak jak pisałem panas i ewentualnie ten samsung fhd 55cali.

Jeszcze raz może w przyszłym tygodniu skocze do MM ale tym razem w Tarnowie.Tam widziałem tego samsunga fhd tyle,że 43 i 49cali i Panas chyba tez by. Obaczaje je jeszcze tam i trzeba podejmować decyzję co brać
    Na samo paliwo wydam tyle,że mi się budżet zmniejszy w końcu :/
    Ludwik XVI
    55 cali M55/M56 i do tego regulowany uchwyt scienny z wysięgnikiem i po sprawie.
    Oczywiscie jakas ładna listwa zakrywajaca kable , bo nie ma nic bardziej paskudnego niz kable zwisające z TV.
    Damiann992rr
    Level 5  
    Kolego ludwik tyle,że tv musi stać na stoliku nowym który kupiłem..nie może wisieć bo i tak nie miałby jak :/

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

nie powiem podoba mi się ten samsung 55 cali FHD ale tutaj opinia z neta dotyczy wersji 32cale

Zamówiliśmy z myślą o wykorzystaniu jego podwójnych funkcji. Grafika super, menu przejrzyste, ale... po złożeniu okazało się, że jest różnica w poziomie, tzn. ekran jest przekrzywiony. Przyjechał jeden serwisant, przyjechał drugi serwisant, ostatecznie zabrali sprzęt. Wniosek z tej historii: miesiąc bez sprzętu i stwierdzona wada fabryczna. Może to czysty przypadek, ale jeżeli macie możliwość to sprawdźcie poziom przed sfinalizowaniem zakupu.

natomiast ja będąc w MM w Kielcach widziałem te 55cali i na prawdę ekran był przekrzywiony w dół.Zaś w MM w Tarnowie widziałem dwa 32 i 49 cali i były proste
    Np kupuje tv przychodzi okazuje się,że ekran jest przekrzywiony i co wtedy? oddaje bez podania przyczyny?
    Ludwik XVI
    Damiann992rr wrote:
    Np kupuje tv przychodzi okazuje się,że ekran jest przekrzywiony i co wtedy? oddaje bez podania przyczyny?

Jak kupujesz przez internet masz 14 dni na zwrot )przyczyny nie musisz podawać)
    Za przesyłkę zwrotną płacisz Ty.
    Damiann992rr
    Level 5  
    ok rozumiem.To wiesz co kolego Ludwik mam jeszcze dwa ostanie pytania do Ciebie.Po przemyśleniach ostatecznych wychodzi na to,że tv 49cali du.. nie urwie (z ramką) po przesiadce z 42.. z ramką..ale za to na 55 cali to już widać różnicę i to nie małą..jak obok stał samsung taki za 2500zł 49cali UHD itp a po przeciwnej stronie 55cali 55M5602 to różnica kolosalna.

Dochodzę do wniosku,że jak brać to tylko 55cali do mojego pokoju 4x5.Gdzie oglądanie telewizji normalnie to około 3/3.5m od tv
    W 55 calach cudów nie ma w tej kasie.
    Jest albo ten samsung albo philips pus6262 na ips.
    Spytać chciałem czym różni się 55M5602 od 55m5672 ? bo ten pierwszy 2 paczki tańszy.
    Aha i jeszcze bym zapomniał.Czy obraz na tv full hd oglądając kanały hd będzie lepszy niż ten z telewizora 4k?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Damiann992rr wrote:
    Spytać chciałem czym różni się 55M5602 od 55m5672 ?

72 ma tuner DVB-S

Damiann992rr wrote:
    Czy obraz na tv full hd oglądając kanały hd będzie lepszy niż ten z telewizora 4k?

Teoretycznie tak. 1:1 w ilosci pixeli źródło/wyświetlany obraz.
    Praktycznie nie ma porównania, bo nie ma 2 takich samych tv różnicaych się tylko ilością pixeli na matrycy.
    Damiann992rr
    Level 5  
    Kolego Ludwik to tak heh po dalszych przemyśleniach musi być 55 cali.I ostatecznie bez kombinowania wybieram dwa modele.

Ten samsung o którym rozmawialiśmy fhd czy samsung ale 58mu6122 za 2600 mogę takiego mieć.Który z nich powinien lepiej spisać się do gier i do telewizji?
    Raczej ipsy odpuszczę.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    LOCOLOCO wrote:
    IPSy do gier właśnie zostały stworzone.
    Najlepsze monitory właśnie na świecie do grania są tylko IPS.

A wiesz jaki jest główny powód ze IPSy są do grania ?
    Damiann992rr
    Level 5  
    uh za dużego tego :) ostatecznie i definitywnie wybieram dwa modele bo za dużo tego.Każdy tv ma wady.

1.Popularny Samsung 50mu6102 matryca va dostępny za 1999zł obecnie

2. panasonic viera tx-49ex633e cena różna od 2400 do 2700

Pytanie,który na pierwszy ogień zamówić? do Panasa ciągną mnie chyba tylko kolory.Że po prostu na IPS są takie żywe.Miałem porównanie np obok stał tv na ips a obok na tv i leciał ten sam materiał.To jak taksówka na va była żółta ale kolor taki nie nasycony..stonowany,że tak powie.Zaś ta sama taksówka na ips kolor żółty ostry intensywny..bardziej oko cieszyło.
    Który polecacie ostatecznie z tej dwójki?fhd odrzucam.Gdyby nie konsola nie myslał bym o 4k.Mając xbox one x i kupić fhd w dodatku nawet bez hdr to tak nie bardzo.
    Nie wiem czy mam wrażenie ale jeśli stoi tv 49cali a tv 50cali to wizualnie widać,że 50 większy.Chyba,że mi się zdaje..bo niby ten 1cm robił by wrażenie?