Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres NIVONA 830 - uszkodzony wyświetlacz, nie widać napisów

paps79 08 Lis 2019 11:14 35913 187
    stueymc
    Poziom 1  
    Jestem zdumiony pomysłowością tutaj. Mam też problem z tym, że mój wyświetlacz Nivona zaczyna przygasać i chciałbym go naprawić, zanim nie będę już mógł zaparzyć kawy. Nie mam problemu z demontażem maszyny i lutowaniem elementów. Ale zaprojektowanie nowej płytki jest czymś, czego nie byłbym w stanie zrobić.
    Czy miałbym rację twierdząc, że:
    Aby najpierw naprawić wyświetlacz, muszę wydrukować i dostarczyć płytkę PCB zaprojektowaną przez Satanistika w poście # 173. Czy jest to tak proste, jak przesłanie pliku .rar?
    Muszę również zamówić wyświetlacz LCD SPD0301 z 24-pinowym gniazdem dla tej płytki drukowanej. Jakieś polecane strony internetowe?
    Następnie muszę odlutować stary wyświetlacz i oryginalne solidne przewody z płytki drukowanej Nivona.
    A następnie przy pomocy małych drutów przylutuj nową płytkę PCB Satanistik z dołączonym wyświetlaczem LCD do oryginalnej płytki drukowanej Nivona. Czy przewody ustawiają się w linii Pin1 do Pin1 itd., Czy jest nowa kolejność okablowania?
    A następnie zmontuj

Dziękuję za pomoc.
  • PCBway
    P48
    Poziom 11  
    Witam
    Płytki już mam, ale złącze ffp 31 trudno znaleźć. LCD będzie w przyszłym tygodniu.
    amigos
    Poziom 14  
    Tam nie ma złącza. Wyświetlacz jest lutowany bezpośrednio do płytki. Na podstawie złącza były tylko zaprojektowane pady na płytce i dlatego występuje w wykazie elementów :) Złącze jest wyłącznie w wersji dla spd0301 24 pinowe.
  • PCBway
    P48
    Poziom 11  
    Znalazłem złącze w elfie za 3.80 zł Omron, ale przesyłka 45 zł :)
    Wiem, że lutowane, jednak chciałem zrobić wymienny wyświetlacz. Tak na wszelki wypadek. I odpada stres z lutowaniem taśmy.
    amigos
    Poziom 14  
    W tych z aliexpress widać, że chyba folia jest pełna na całym padzie do lutowania, więc może się sprawdzi, ale ryzykowne ;) W przypadku oryginalnego SSD1303t10 obawiam się, że te ścieżki folii w wyświetlaczu by się pozrywały po zapięciu złącza. Gdyby folia była pełna, to co innego, a tam między padami były przerwy.
    Wydaje mi się, że po wymianie na nowy wyświetlacz zostanie on już do końca żywotności ekspresu, więc bym się tak nie prężył z szukaniem ;) W międzyczasie może powstanie lepszy projekt, gdzie nie będzie problemu z brakiem linii, więc będzie okazja wymienić ;) Chyba, że te wyświetlacze będą świeciły bez błędu.
    dzako071
    Poziom 2  
    W tym SSD1305z jest inne napięcie zasilania??
    Druga sprawa, że patrząc po taśmie, ścieżki są inaczej rozdysponowane od SSD1305, chyba że zdjęcia są poglądowe.
    amigos
    Poziom 14  
    Układ ścieżek się pokrywa. Co do położenia ścieżek, to nie patrz na zdjęcie od góry tylko od dołu wyświetlacza, bo ścieżki przechodzą na drugą stronę. Po górnej stronie stwarzają wrażenie, że idą do punktów, które powinny być NC. Patrz na specyfikację w opisie. Co tak naprawdę przyjdzie, to się dopiero okaże ;)