Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford galaxy mk2 2001 grzanie silnika

Dominik Fiedczak 25 Feb 2018 17:48 1143 6
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Witam ! Jestem posiadaczem Forda galaxy Mk2 2001r , 1.9 TDI, ostatnim czasem samochód zaczął się gotować, termostat się nie otworzył. Został wymieniony dwukrotnie i dalej jest problem. Chłodnica była czyszczona i silnik dalej się gotuje, odłączenie dogrzewania silnika również nie pomogło.
    Co może być przyczyną grzania się auta ?? Proszę o pomoc bo mechanik sam nie wie jaka jest przyczyna.
    Pozdrawiam
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Sprawdzałeś termostaty przed założeniem? Chłodnica robi się gorąca?
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Termostaty były sprawdzane przed założeniem, dolny przewód od chłodnicy jest zimny.
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Skoro się grzeje a chłodnica jest zimna to albo termostat się nie otwiera albo masz zapowietrzony układ, lub zapchany duży obieg.
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Duży obieg był czyszczony. Wymieniana była również pompka, która wprowadza ciecz w obieg, Wydaje mi się, że termostat się nie otwiera bo nawet jeśli silnik się gotuje to z nawiewów leci zimne powietrze. Lecz dlaczego się nie otwiera? W jaki sposób odpowietrzyć układ ??
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, lecz samochód był ponownie u mechanika i zostały wymienione cienkie przewody odprowadzające powietrze do zbiorniczka z zaworkiem który tam jest i na razie jest dobrze. Dziękuje za wszelką pomoc !!