Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford galaxy mk2 2001 grzanie silnika

Dominik Fiedczak 25 Feb 2018 17:48 1311 6
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Witam ! Jestem posiadaczem Forda galaxy Mk2 2001r , 1.9 TDI, ostatnim czasem samochód zaczął się gotować, termostat się nie otworzył. Został wymieniony dwukrotnie i dalej jest problem. Chłodnica była czyszczona i silnik dalej się gotuje, odłączenie dogrzewania silnika również nie pomogło.
    Co może być przyczyną grzania się auta ?? Proszę o pomoc bo mechanik sam nie wie jaka jest przyczyna.
    Pozdrawiam
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Sprawdzałeś termostaty przed założeniem? Chłodnica robi się gorąca?
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Termostaty były sprawdzane przed założeniem, dolny przewód od chłodnicy jest zimny.
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Skoro się grzeje a chłodnica jest zimna to albo termostat się nie otwiera albo masz zapowietrzony układ, lub zapchany duży obieg.
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Duży obieg był czyszczony. Wymieniana była również pompka, która wprowadza ciecz w obieg, Wydaje mi się, że termostat się nie otwiera bo nawet jeśli silnik się gotuje to z nawiewów leci zimne powietrze. Lecz dlaczego się nie otwiera? W jaki sposób odpowietrzyć układ ??
    Dominik Fiedczak
    Level 2  
    Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, lecz samochód był ponownie u mechanika i zostały wymienione cienkie przewody odprowadzające powietrze do zbiorniczka z zaworkiem który tam jest i na razie jest dobrze. Dziękuje za wszelką pomoc !!