Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Samsung WF71284ZAC - Pralka nie uruchamia się

tomeeczee 25 Lut 2018 18:11 915 7
  • #1 25 Lut 2018 18:11
    tomeeczee
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Posiadam pralkę Samsung WF71284ZAC, która nie uruchamia się. Kompletnie nie reaguje na przyciski, nic sie nie wyświetla, i nic nie słychać, tak jakby była odłączona od gniazdka. Szukając po forum znalazłem informację, ze może to być moduł i ze czasem widać co z nim jest uszkodzonego. Zdjąłem pokrywę znalazłem moduł, i wydaje mi sie jakby jeden element był spalony przy nóżkach. Nie mam pojęcia jak nazywa sie ten element, ale wygląda jak cukierek m&m w kolorze czarnym z dwiema nóżkami. Pomóżcie proszę czy to może być problem? Jak nazywa się ten element i gdzie mogę go kupić.
    Pralka Samsung WF71284ZAC - Pralka nie uruchamia sięIMG_201802...135052.jpg Download (1.69 MB) Pralka Samsung WF71284ZAC - Pralka nie uruchamia sięIMG_201802...135134.jpg Download (2.08 MB)

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 25 Lut 2018 21:02
    bubu64
    Poziom 20  

Termistor zabezpieczający, ale czy uszkodzony to trza sprawdzić bo żel wygląda na przypieczony, ale to może być efekt nagrzewania się elementu:)

0
  • #4 25 Lut 2018 21:51
    tomeeczee
    Poziom 10  

Jak mogę go sprawdzić ?

1
  • Pomocny post
    #5 26 Lut 2018 00:17
    nares
    Specjalista AGD

tomeeczee napisał:
    Jak mogę go sprawdzić ?

Sprawdzajką ;) Kolega jest w posiadaniu jakiejkolwiek wiedzy o elektronice?

0
  • #6 26 Lut 2018 09:52
    tomeeczee
    Poziom 10  

Nie mam za wiele wiedzy o elektronice. Wszystkiego dowiaduje się na forach od was :) Mam miernik i chciałbym jakos to sprawdzić , upewnić sie czy jest szansa naprawiać moduł ? czy lepiej w ciemno kupic nowy? , trzecia opcja to nie przyjemna rozmowa z żoną o nieoczekiwanych wydatkach na zakup nowej pralki. Będe wdzięczny za informacje jak ma podejść do tego termistora :)

0
  • #7 28 Lut 2018 21:01
    wiesiekmisiek
    Poziom 23  

Sprawdź go na ciągłość przewodzenia (takie elementy, diody i inne najlepiej sprawdzić po wylutowaniu z płyty jednej strony - nogi). Możesz też spróbować i bez tego - jeżeli multimetr nie zareaguje, pokaże 0 to oznacza, że termistor zadziałał i konieczna jest jego wymiana. Spalenie tego termistora jest skutkiem, ale trzeba znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy i ją zneutralizować.

Masz multimetr to trzeba było rozpocząć działania od początku, a więc od gniazdka do, którego jest podłączona pralka, następnie sprawdzić przewód zasilający pralki, filtr PZ (bo powinien być na samym wejściu). Może to tylko jedna z tych prozaicznych usterek. Nie napisałeś czy to zostało sprawdzone. Używaj testu ciągłości czyli przedzwoń. Pralka ma być wyłączona z zasilania dla Twego bezpieczeństwa.

0
  • #8 12 Mar 2018 17:11
    tomeeczee
    Poziom 10  

Pralka naprawiona. Uszkodzony był jak się okazało kondensator. Dziękuje wszystkim za pomoc . Pozdrawiam

0