Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw polo 1.4 2001 rok wyciek oleju na silnik

26 Lut 2018 08:35 2478 12
  • Poziom 3  
    Witam. Dzisiaj t.j. 26 luty, przy mrozie - 16 stopni, po przejechaniu mniej więcej 1 km zapaliła mi się kontrolka oleju, 3 razy mrugając, pomyślałem że samochod wariuje z zimna, przejechalem kolejne 500 m i znowu to samo z tym że silnik się wyłączył. Zjechałem na bok, podniosłem maskę i sprawdziłem, a na silniku caly olej (tak jak by się rozpryskiwał podczas jazdy). Na bagnecie susza. Oczywiście samochodu juz nie odpalałem. Czy ktoś wie czy to moze byc powazna sprawa, czy raczej moze jakaś miska olejowa itp? Wieczorem wezwę lawetę i zawiozę go do mechanika, ale już teraz może ktoś ma jakiś pomysł co było by przyczyną? Proszę o pomoc.
  • Poziom 15  
    Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści , najprawdopodobniej zatarłeś silnik .
    Te silniki nie lubią aby używać ich w niskich temperaturach na krótkich trasach ( zresztą wszystkie no może z wyjątkiem chłodzonych powietrzem).
    Winowajcą jest woda ze spalin ( nie chodzi o uszczelkę pod głowicą ) , woda się skrapla i z olejem tworzy coś na podobieństwo masła .
    To mazidło zatyka wszystko co się da a reszta oleju wycieka przez każdą dziurę ( dzięki ciśnieniu w skrzyni korbowej ).
    A jak komuś jeszcze mało to w misce olejowej zamiast oleju lodowisko .
    Moim zdaniem szukaj innego silnika jeśli zależy Ci na czasie , bo ten należy rozebrać by stwierdzić co trzeba wymienić (panewki , wał , wałki , popychacze , pompa oleju , pierścienie , tłoki i parę innych rzeczy po drodze ).
    I jeszcze na koniec taka uwaga na zimę dla Wszystkich „po papierosy walimy z buta”.
  • Poziom 3  
    Oby nie było to co piszesz... Szkoda tego silnika bo ma przejechane dopiero 110 tys. Dzwoniłem do mechanika, przedstawilem mu sytuacje, on twierdzi że odma. Nie jechalem po papierosy lecz do pracy niestety... Dzieki za odpowiedz.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Jaki ewentualny koszt wymiany tej odmy? Czy to się czyści? Orientujesz sie?
  • Poziom 15  
    Odma w tym przypadku to nie problem .
    Problemem jest brak oleju .
  • Poziom 3  
    Wczoraj wieczorem zlawetowałem go do mechanika. Dzisiaj po południu ma go zobaczyć i da mi znać co i jak.
  • Moderator Samochody
    mn997 napisał:
    silnik zdążył się w porę wyłączyć

Nie wyłączył się, tylko zablokowało wał na panewkach głównych. To nie jest nowoczesna koparka itp że brak oleju lub płynu chłodzącego wyłączy silnik.
  • Poziom 3  
    Samochód do odbioru. Okazała się ta zamarznieta odma. koszt 300 zl. Dzięki za pomoc!