Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] PL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie k

26 Lut 2018 10:44 5505 22
  • Poziom 5  
    Witam, po 15 godzinach własnych prób i przeczytaniu 30 poradników postanowiłem zwrócić się na forum o pomoc.
    Chciałbym ustawić polską TV-satelitarną mieszkając w Monachium.
    Próbowałem już na prawdę wiele sposobów z różnych poradników (niektóre przestarzałe?) i jedyne kanały Polskie jakie mi znalazło to, TVS=silesia i Eska Rock TV (do póki nie zmieniłem sposobu)
    Interesują mnie tylko darmowe kanały, nie potrzebuje cudów prostą instrukcje jak ustawić parametry.
    Każdym sposobem i ustawieniem znajdywałem chyba każdą inna stacje ale nie Polską...
    TV ma wbudowany dekoder odbioru satelity,satelita jest wspólna na dachu z ZEZEM podłączony dobrym kabel TV z gniazdka.
    TV obsługuje: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2.
    Rozumiem ,że może być słaby lipny itd ,że mi np nie znajduje innych kanałów ale chciałbym uniknąć zakupu kolejnego pudełka bo zaczyna mi brakować gniazdek w domu...
    Oto zdjęcia jakie mam możliwości proszę o pomoc w ustawieniu:PL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie k
    PL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie kPL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie k
    Ustawiałem również lokalizacje niemcy.
    Na zdj diseqc jest ustawiony, próbowałem na wyłączonym diseqc (tzn odznaczonym) jak się nie myle te 2 PL kanały znalazło mi jak miałem ustawione tylko diseqc 1.0 na LNB4.
    Próbowałem różne skanowania , standard,sieć,skanowanie nie...(po ang było blind scan)
    Pod przyciskiem TV Guide mam transpondery ale nie znalazłem żadnego który był wypisany w poradnikach które czytałem ale poradniki były stare.
    Odkopałem jedną opcje gdzie miałem do ustawienia lokalizacje, nie znalazłem pl było za to monachium i tak to ustawiałem.
    Za każdą nie udaną próbom przywracałem ustawienia fabryczne i zmieniałem tak się bez skutku bawiłem.
    Jak pamiętam przewinęła mi się opcja ręcznego dodawania kanałów ale parametry jakie tam miałem wpisać nie pokrywały się z tymi znalezionymi w necie tzn. niepokrywające się nazwy.
    Proszę o napisanie ustawień jeżeli nie ma ich na zdj to postaram się je znaleźć.
    Również proszę o czytelną instrukcje dla laika.
    Pozdrawiam

Jeżeli temat jest w złym miejscu proszę o przeniesienie go do dobrego działu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    No właśnie o.Dyro jest 2 na liście czy go chce czy nie...moc nadawania ma wspaniałą.
    Co do tej stronki: http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php
    byłem na niej ale jest dla mnie słabo czytelna, te wartości musiałbym ręcznie ustawiać jeżeli TV ma taką opcje, której nie mogę się doszukać?
    Teoretycznie jeżeli bym zakupił dekoder to pomoże mi to coś? podejrzewam ,że antena jak i cała reszta wraz z kablem jest najtańszą z możliwych patrząc ogółem na cały budynek w którym mieszkam.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    RichyB napisał:
    jedyne kanały Polskie jakie mi znalazło to, TVS=silesia i Eska Rock TV (do póki nie zmieniłem sposobu)

Wróć do ustawień na których znalazłeś te programy. Skoro tv nie wyszukał więcej, być może w liście transponderów masz jakieś braki i należy ją zaktualizować (dopisać częstotliwości recznie).
    RichyB napisał:
    Co do tej stronki: http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php
    byłem na niej ale jest dla mnie słabo czytelna, te wartości musiałbym ręcznie ustawiać jeżeli TV ma taką opcje, której nie mogę się doszukać?

Łatwiej będzie jeżeli z tej listy wybierzesz tylko polskie FTA
    http://pl.kingofsat.net/pos-13.0E-fta_pol.php
    W liście transponderów szukaj opcji "Edycja" lud "Dodaj".
    RichyB napisał:
    jeżeli bym zakupił dekoder to pomoże mi to coś?

Bez sensu. Zaktualizowany telewizor odbierze to samo co dekoder z aktualną listą transponderów.
  • Poziom 5  
    Ok biorę się za próbowanie,mam opcję edycji zobaczymy czy uda mi się to ręcznie wyszukać, niestety nie mam żadnej aktualizacji do mojego TV-ka co dziwne nie znajduje nic do ściągnięcia dla tego modelu ani na PL ani na DE nawet na EN stronie, jakby nie istniał.. jest to telewizor tani może dlatego.
    Odnalezienie tego zestawu 2 kanałów podejrzewam ,że mi się nie uda już próbowałem 2x był to jakiś głupi traf i np dobre warunki pogodowe :/
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    RichyB napisał:
    jakby nie istniał.. jest to telewizor tani może dlatego.

Nie znam takiego modelu, nawet google.
  • Poziom 5  
    Hah sorki Sharp Full HD LED TV 102cm (40 ), LC-40FG3142E
    Kombinuje z tymi opcjami znalazło mi Polonia 1, Tele 5 i NTL i tylko NTL odebrało, takto brak sygnału do tego działają radia rmf maxxx,zetka jest ich chyba 4
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    I to by było na tyle resztę kanałów kodowane.
  • Poziom 37  
    RichyB napisał:
    Kombinuje z tymi opcjami znalazło mi Polonia 1, Tele 5 i NTL i tylko NTL odebrało, takto brak sygnału do tego działają radia rmf maxxx,zetka jest ich chyba 4

Czy wprowadziłeś poprawnie wszystkie parametry danego transpondera, tj. częstotliwość, polaryzację, SR, FEC?
    PITERRR napisał:
    I to by było na tyle resztę kanałów kodowane

A dlaczego niby tylko tyle? Na HB powinien znaleźć ok. 20 programów tv i ok. 10 radiowych.
  • Poziom 5  
    Tele 5 odpaliło (3x na liście, to samo polonia lecz nie działa) przy diseqc 1.0 na LNB4 do dodaniu tanspondetów ręcznie przestąło działać, nie znalazło nic nowego spróbuje przywrócić to tele5, ostatnie pytanie bo nie wiem czy dobrze dodałem te transpondenty: Częstotliwość np: 10758.00 , polaryzacja V i była jeszcze jedna wartość nie spr teraz nazwy bo mam włączone skanowanie ale było 22000ks/s i nie zmieniałem tego czy tam powinna iść wartość z tabelki ze strony podanej powyżej SR/FEC:27500 3/4 albo modulation:17023 czy jeszcze kajaś inna? TBN polska też jest, nie odbiera.
    http://www.extremesat.pl/bez_abonamentu/darmowe-kanaly-satelitarne-fta.html
    tymi kanałąmi widzę ,że nie ma co się sugerować

edit: w transpondentach mam tylko 3 opcje do wpisania
    -częstotliwość
    -polaryzacja
    -to trzecie.
    dodam zdj po skończeniu skanowania
  • Poziom 37  
    RichyB napisał:
    było 22000ks/s i nie zmieniałem tego
    RichyB napisał:
    powinna iść wartość z tabelki ze strony podanej powyżej SR/FEC:27500

RichyB napisał:
    to trzecie

Prawdopodobnie SR. Zła wartość może skutkować brakiem odbioru.
    Uwaga praktyczna - skanuj ręcznie tylko interesujące Cię częstotliwości, a nie całego HB. Unikniesz sporej ilości "śmieci" na liście.
  • Poziom 5  
    Przy skanowaniu (nazwę to kombinowanym znajduje mi od 60-200 kanałów w tym przyjmijmy 2 polskie, 4radia) przy zwykłym po przywróceniu ustawień fabrycznych 800 ani jednego polskiego.
    Nie wiem czy ma znaczenie po resecie czy ustawie lokalizacje PL czy NIEM. Trochę już to mylące bo raz działa, raz nie a opcji jest pare testowanie każdej kombinacji trwa wieki.
    PL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie kPL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie kPL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie kPL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie kPL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie kPL TV z Hotbirda jak ??? - Jak ustawić wbudowany odbiornik SAT w TV na Polskie k

To są moje opcje, przy tych wartościach nie działają pl kanały może pl działają tylko przy diseqc 1.0 na LNB4 lecz wtedy działa tylko tele 5.Na zdj widać jakość sygn o.k.50% dodaje zdj anteny jeżeli to w ogóle ma coś pomóc?...
    Proszę o przykład np dodania właściwego transpondenta i spr czy mi to coś da. Te co wprowadziłem wmieszały się w liste (na liście mam 254 transpondety) Czy mi coś da jak wywale wszystkie z polaryzają "H" usune inne satelity z listy.
    Przy ustawieniu LNB na najniższym, znalazło mi za 1 razem PL Radia, mam opcje wpisania ręczenie pojedyńczego LNB (najniższa wartość) oraz podwójnego (dual) niski NLB oraz wysoki NLB lecz nie wiem co tam wpisać, NLB Power mam opcje 13V,18V, 13V/18V lub wyłączony, szukam na łamanym 13/18. Moduł skanowania: Standart,Sieć,W ciemno(z ang)<-- na tym wydaje mi się ,że mi znalało TELE 5.
    Ręcznie: chciałbym nie mogę się doszukać opcji za każdym razem leci z automatu,ręcznie chyba działa tylko DVB-T czyli z naziemnej ale odłączyłem kabel bo trwało to dłużej i dochodziły mi kanały z naziemnej.
    W nazwach satelit jest KU-zakres częstotliwości mogę to zmienić na C.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    RichyB napisał:
    po przywróceniu ustawień fabrycznych

Telewizor wykasował wszystkie zmiany które wprowadziłeś po zakupie/ostatnim resecie. Musisz od nowa skonfigurować menu instalacyjne.
    Satelita Hot Bird
    Typ LNB - 9750/10600
    LNB Power - 13/18V
    22KHz - Włącz lub Auto
    DiseqC 1.0 - musisz przyporządkować port DiseqC LNB 1 lub 2 (A lub B). Po poprawnym przyporządkowaniu pojawi Ci się jakość.
    Ponownie musisz dopisać brakujące częstotliwości + polaryzacja + SR (symbol ks/s)
    RichyB napisał:
    Nie wiem czy ma znaczenie po resecie czy ustawie lokalizacje PL czy NIEM

Dla tv-sat nie ma to znaczenia.
    RichyB napisał:
    Ręcznie: chciałbym nie mogę się doszukać opcj

Na liście transponderów/częstotliwości wybierasz (podświetlasz) jeden i powinieneś mieć możliwość jego skanowania.
    RichyB napisał:
    W nazwach satelit jest KU-zakres częstotliwości mogę to zmienić na C

Zostaw Ku.
  • Poziom 5  
    Dziwne się stąło, po raz kolejny przywracałem ustawienia fabryczne puściłem skanowanie przy wartościach:

Przy pierwszej instalacji dałem Kraj niemcy

Moduł skanowania: Skanowanie nie..... <-to mi się nie rozwija,przy ustawieniach po ang było (Blind)

LNB 9750/10700

13V/18V

Diseqc 1.0 na LNB 4

pierwszy raz wskoczyło mi 2300kanałów w tym PL które o dziwo działają...

4.FunTv

4.fun gold hits

4.fun dance

TVP Info HD <--strasznie tnie

Vox music

Eska rock tv

Silesia

TBN Polska

Polo Tv

Tyle wyszukałem na liście.

z cało kształtu straciłem tylko Tele 5 polska, niektóre kanały angielsko języczne np MTV.

Lista transpondenów spadła z 240 do 161.

Żeby nie zepsuć obecnego stanu rzeczy dodał bym tylko to Tele 5 bo jest to chyba ostatni dostępny niekodowany kanał?
  • Poziom 37  
    RichyB napisał:
    LNB 9750/10700

Powinno być 9750/10600
    RichyB napisał:
    Tyle wyszukałem na liście.

To brakuje Ci jeszcze drugie tyle PL. Przyczyną zła konfiguracja lub brak częstotliwości na liście.
    RichyB napisał:
    TVP Info HD <--strasznie tnie

Źle ustawiona antena lub zakłócenia lokalne z jakiegoś urządzenia
    RichyB napisał:
    Żeby nie zepsuć obecnego stanu rzeczy

Właściwą konfiguracją możesz tylko poprawić.
  • Poziom 5  
    No puściłem z głupia na 10700. Przeleciałem tą liste tych 2000 kanałów i mam wszytko PULS mi nie odbiera ale nawet nie wiem czy to PL bo nic więcej nie pisze.

Moim głównym błędem było chyba zaznaczenie lokalizacji Polska zamiast Niemcy oraz nie ustawienie Diseqc na 4 przynajmniej na tym mi znalazło,teraz puściłem skanowanie astry może nie stracę tych kanałów co już mam teraz tylko dołożę do listy coś interesującego.
    Chyba niczego nie brakuje: totv,eska tv extra,power tv,tele 5,polonia,tbn pl,tvp info,stars.tv,4fun,4fun gold,4fundance,vox music,tvs,eska rock tv,motowizja tv(nie działa).polotv,nuta tv,ntl pl

Tak czy inaczej dzięki za pomoc 2dni roboty ale działa :)
  • Poziom 37  
    RichyB napisał:
    PULS mi nie odbiera
    RichyB napisał:
    motowizja tv(nie działa)

Kodowane! Odbiorniki czasem błędnie identyfikują kanały kodowane jako FTA. W edycji listy kanałów powinieneś mieć funkcję "Usuń" (niepotrzebne kanały).
    RichyB napisał:
    Chyba niczego nie brakuje: totv,eska tv extra,power tv,tele 5,polonia,tbn pl,tvp info,stars.tv,4fun,4fun gold,4fundance,vox music,tvs,eska rock tv,motowizja tv(nie działa).polotv,nuta tv,ntl pl

Nie widzę TVP Polonia - 11179, pol. H, SR 27500
  • Poziom 5  
    A jest napisane :) jest dodatkowo Polonia 1 ale są to telezakupy. Ale kodować TVP1, TVP2 to już mogli sobie darować.
    Tak funkcja jest do usuwania.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    RichyB napisał:
    Ale kodować TVP1, TVP2 to już mogli sobie darować

Możesz sobie kupić ofertę bez abonamentu i płacąc 20 zł co 2-gi miesiąc, będziesz miał wszystkie podstawowe polskie kanały.
  • Poziom 5  
    Pomyślę, już się nacieszyłem, że mi działa przeskanuje jeszcze poprawnie jak pisaliście i zobaczę co mi wyjdzie, tvp, tvp2, tvn itd tych kanałów w ogóle nie wodzę mogą być to te bez nazwy a z kluczykiem na liście bo jest tego sporo, zauważyłem dodałem sobie kanał na liste ulubionych nie działał było brak sygnału a teraz zaczął działać, może za dużo ludzi korzysta z jednej anteny i czasem w wskoczy czasem nie, teraz poszły sąsiady spać i może dlatego.. Wszystko zależy pewnie czy dobrze na antenie zrobione.
  • Poziom 37  
    RichyB napisał:
    tvp, tvp2, tvn itd tych kanałów w ogóle nie wodzę mogą być to te bez nazwy a z kluczykiem na liście

Zależy jaki typ kanałów skanowałeś. Jeżeli "darmowe" to jako kodowane (płatne) zostały pominięte.
    RichyB napisał:
    może za dużo ludzi korzysta z jednej anteny

Nie ma to znaczenia.
    RichyB napisał:
    Wszystko zależy pewnie czy dobrze na antenie zrobione

Jeżeli antena jest dokładnie ustawiona, instalacja sprawna i tv dobrze skonfigurowany, musi działać - bez względu na to czy lista główna czy ulubiona. Na chwilowe zaniki mogą mieć wpływ duże zachmurzenie lub opady. Mamy zimę i może śnieg osadził się na antenie lub konwerterze?
  • Poziom 5  
    To jest "może" z balkonu nie widzę, więc teoria. Nic bez czego bym nie przeżył.

Dodano po 41 [sekundy]:

Jak w temacie.