Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer stacjonarny - Samoczynne restarty komputera

26 Lut 2018 12:18 369 7
 • Poziom 10  
  Komputer ma płytę główną Asus M5A78L-M/USB3. Raz na jakiś czas samoczynnie jest restartowany komputer. Wymieniony został zasilacz na Chieftec ale nadal jest to samo. Co może być przyczyną i jak to naprawić ?
 • Poziom 25  
  To czy wymieniony został zasilacz czy nie to nie ma najmniejszego znaczenia, jeżeli nie wiadomo jakie masz podzespoły w komputerze, może być tak że mimo że zasilacz jest firmowy to może mieć za mało mocy (zasilacz Chieftec, to też by wypadało podać symbol bo może się okazać że jest to Chieftec Arena).
 • Poziom 32  
  Proszę sprawdzić w podanej ścieżce C:\Windows\Minidump czy są zapisane pliki minidump i zamieścić je w załączniku, jeśli ich nie ma należy wyłączyć automatyczny restart po BSOD oraz włączyć opcję tworzenia plików zrzutu. Jaka temperatura procesora?
 • Poziom 10  
  Zasilacz ktory jest w komputerze to CHIEFTEC GPS-500A8 500W ATX 120MM APFC.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Plik minidump jest w załączniku w pliku 022318-10937-01.txt. Zmieniłem rozszerzenie pliku minidump z dmp na txt gdyż nie można umieszczać w załączniku plików z rozszerzeniem dmp. Rozszerzenie pliku po pobraniu trzebe zmienić na dmp. Temperatura procesora to ok. 35 stopni Ceslsjusza a temperatura diody procesora to ok. 25 - 30 stopni Celsjusza.
 • Poziom 32  
  Z pliku .dmp wynika, że restarty nie wynikają z winy Windowsa, dlatego trzeba sprawdzić resztę części komputera pamięci RAM, dysk, temperaturę procesora z stresie. Czy przy restarcie pojawia się BSOD z komunikatem stop? Jeśli tak proszę zamieścić jego zdjęcie, jeśli niebieski ekran śmierci się nie pojawia to problem stwarza procesor dlatego brak BSOD. Czy w biosie jest włączona funkcja ochrony procesora przed przekroczeniem temperatury?
 • Poziom 10  
  Procesor to AMD FX-6300. Sprawdziłem temperature przy pracy w stresie programem IntelBurnTest. Temparatury przy pracy w stresie osiagały maksymalnie 64 stopni Celsjusza. Przy samoczynnym restarcie nie pojawia się ekran BSOD. Jaka jest w takim razie przyczyna samoczynnych restartów ?