Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Omron CQM1H - nie można się połączyć

26 Lut 2018 17:09 516 7
  • Poziom 4  
    Witam,
    Problem w zasadzie dokładnie jak w temacie wątku. Po odłączeniu się od sterownika (niezbyt fortunnym niestety, bo poprzez zamknięcie programu na komputerze w skutek mojej nieuwagi) nie da się teraz ponownie nawiązać łączności. Cały czas pojawia się komunikat "Failed to connect". Sprawdziłem czy na DIP-Switchu wszystko jest ustawione jak należy, próbowałem podłączyć się za pomocą innego kabla, wszystko bez skutku. I pytanie teraz, co zrobić, żeby ponownie dało się z nim połączyć? Plc to: Omron CQM1H-CPU51
  • Specjalista Automatyk
    Kolego najpierw napisz czy łączysz się z com1 czy com2?
    Jakie masz ustawienia dla tych portów w projekcie?
    Jak masz ustawiony 5 dip switch?

Spróbuj tak.
    Stwórz nowy projekt i kliknij online upload program.
  • Poziom 4  
    W kompie port COM mam tylko jeden, więc tu na pewno problemu nie ma co do wyboru portu (zwłaszcza że wcześniej działało). Raczej też nie jest to wina port samego w sobie, bo na innym komputerze jest to samo. Na sterowniku mam do wyboru de facto 3 - peripheral, wbudowany com i com na płytce komunikacyjnej (scb41) - kabel który mam wraz ze sterownikiem działał przy łączeniu się z comem na płytce.
    Program który jest załadowany do sterownika obecnie nie operuje na portach szeregowych, korzysta tylko z kilku zależności czasowych i stanów we/wy, więc szczerze wątpię w to że on jest winowajcą.
    5 pin na dip próbowałem już i z on i z off, z takim samym skutkiem.

daro31ie napisał:
    Spróbuj tak.
    Stwórz nowy projekt i kliknij online upload program.

To nie zadziała - ta opcja jest nieaktywna jeżeli nie jestem "online".
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Kolego w CQM1 masz dwa porty peripherial to com1 , RS232to com 2.
    DIP switch 5 daj na on.
    W CX programer połącz sie z sterownikiem nie online tylko niech komp sam znajdzie ustawienia połączenia. Kabel masz orginał czy własnej roboty?
  • Poziom 4  
    Kabel jest samoróbka, ale póki co działał, więc też niespecjalnie się mu przyglądałem. Sprawdzę go potem multimetrem, może się ułamał gdzieś. Jak dotąd to nawet nie tyle do któregoś z com1/com2, a do portu na płytce tej dodatkowej się podpinałem, bo po podpięciu do com2 nie chciało działać z tym kablem (może inny układ pinów?).
  • Poziom 4  
    Kabel sprawdziłem i jest w porządku. A do com2 to będę musiał sobie dorobić, bo nie mam takiego który by działał.
  • Poziom 4  
    W końcu po spreparowaniu nowego kabla udało się połączyć przez COM-2 z 5 na dip switchu na ON - za pomoc dziękuję :)