Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PCT4510B412 Optima 1000 - pobiera mało wody - hydrostat?

pakus 26 Lut 2018 17:52 411 7
  • #1 26 Lut 2018 17:52
    pakus
    Poziom 8  

Cześć,
    mam problem z pralką Amica PCT4510B412 Kod: 42322000

Pralka strasznie mało pobiera wody do prania, niby dopuszcza 2-3 razy wodę, ale pranie pochłania całą wodę i podczas prania nie widać nic wody w bębnie... W załączniku ilość wody po 10 min od włączenia pralki. Dodam, że sprawdzałem czy wężyki od hydrostatu są czyste i szczelne (dmuchałem w wężyk który był zaślepiony z drugiej strony). Dodam ze pralka bez problemu wiruje, więc hydrostat coś tam działa, pytanie czy to wina hydrostatu? Wymieniać na nowy czy może tego można wyregulować? Nigdzie nie znalazłem informacji, którą śrubą reguluje się poziom wody, więc nie dotykałem nastaw.

Hydrostat to Metalflex HD505 T85 - 505GH301

Dodam, że od czasu do czasu wywala błąd E54, czyli prawdopodobnie uszkodzony programator? Jednak wystarczy włączyć i wyłączyć pralkę i pierze kilka tygodni bez problemu. Czy ten błąd możne być spowodowany uszkodzonym filtrem zasilania w pralce? Czy raczej na pewno programator?

0 7
  • #2 27 Lut 2018 02:35
    zhudomel
    Specjalista AGD

pakus napisał:
    mało pobiera wody do prania,
    Jesteś pewny, że wcześniej pobierała więcej?
    pakus napisał:
    ilość wody po 10 min od włączenia pralki.
    W tym momencie wyłącz pralkę, poczekaj na odblokowanie drzwi, otwórz i zobacz jaki jest poziom wody.

0
  • #3 27 Lut 2018 13:46
    wojtek440
    Poziom 10  

Z tego co pamietam to generalnie te serie pralek amica pobieraly malo wody... ;)

1
  • #4 27 Lut 2018 19:58
    my41s
    Poziom 32  

Od kiedy masz tę pralkę?
    Otwórz drzwi i zobacz, bo tak, to wygląda, że jest OK.

0
  • #5 04 Mar 2018 12:51
    pakus
    Poziom 8  

Pralkę mam jakieś 3/4lata.
    Wydaje mi się że wcześniej było ciut więcej wody, teraz na praniu często zostają plamy po proszku/płynie do płukania, wcześniej tego nie było.

Na pewno da się wyregulować poziom wody, pytanie czy ktoś z Was wie jak to wyregulować?

Poniżej fotki po 10min od włączenia pralki.

0
  • #6 04 Mar 2018 13:27
    my41s
    Poziom 32  

pakus napisał:
    Poniżej fotki po 10min od włączenia pralki.

Wygląda na to, że jest OK. Nie zmieniałeś proszku/płynu? Może coś z wodą?

0
  • #7 04 Mar 2018 13:43
    pakus
    Poziom 8  

Tak już jest z 2-3msc - w między czasie używane różne proszki, płyny.
    Co masz na myśli "problem z wodą"? Ciśnienie jest 4-4,5 bara, rurki pp 25mm,
    ogólnie woda jest dobrej jakości, powiedziałbym że zero kamienia, czysta, żadne sitka nie wymagają czyszczenia.

Myślałem że to wina brudu w rurkach od hydrostatu ale było tam czyściutko...
    Z chęcią podkręciłbym ilość wody, podobno da się poprzez regulację hydrostatu, jednak tam są 3 regulacje, nie wiem która odpowiada za poziom wody.
    Ktoś posiada taką wiedzę? Czy muszę pisać do producenta, w datasheet nie ma wzmianki o regulacji.

Reasumując chciałbym podnieść poziom wody w pralce, jest to wykonalne?

0
  • #8 04 Mar 2018 18:55
    zhudomel
    Specjalista AGD

pakus napisał:
    Wydaje mi się
    - prawidłowe określenie. Poziom wody prawidłowy. Sprawdź drożność aqua sprayu; szczególnie wylot w górnej części fartucha (nie zalej modułu).

0