Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.0 99r. X10XE - Często zrywające się linki sprzęgła przy pedałach

26 Lut 2018 18:40 1128 2
  • Poziom 24  
    Witam.
    Od około 3 lat jestem posiadaczem samochodu osobowego Corsa B z silnikiem ekonomicznym 1.0
    Gdy kupiłem samochód miał do wymiany sprzęgło które się delikatnie przyślizgiwało. Została wymieniona tarcza, docisk, łożysko oraz linka sprzęgła(bo widać po pancerzu ze była przerdzewiała).
    Na początku była linka od sprzęgła firmy KAGER i pochodziła 2 miesiące, potem używany oryginał który pochodził miesiąc, potem LINEX który pochodził 5 miesięcy i około 6 miesiecy jest znowu linex który dzisiaj się urwał.
    Linka zrywa się zawsze w tym samym miejscu czyli przy końcówce zaciskanej pod prasą.
    LINEX - 25zł
    KAGER - 15zł
    Oryginał używany - 5zł
    Czy to w corsach normalne, że tak często się zrywają linki sprzęgła? Czy może coś u mnie jest uszkodzone?
    Miałem wiele samochodów i jest to pierwszy egzemplarz z taką wadą.
    Opel Corsa B 1.0 99r. X10XE - Często zrywające się linki sprzęgła przy pedałach
  • Poziom 21  
    Coś mi się wydaję że ona się tu przeciera więc może kawałek termokurcza załatwił by sprawę aby mniej tarła w uchwycie którym siedzi.Pewnie po czasie wypracował się otworek i ociera o niego. Może podpiłowanie ostrych krawędzi także przyniesie pozytywny skutek. Chodzi mi oczywiście o zaczep chyba że jest on plastikowy.
  • Poziom 24  
    mateov3000 napisał:
    Chodzi mi oczywiście o zaczep chyba że jest on plastikowy.

Chodzi ona w takim półksiężycu plastikowym. Na końcu półksiężyca są dwa plastikowe haczyki które trzymają dziubek linki w miejscu. Gdy haczyki się rozegną(bo to plastik) to linka wypada. Ja cały plastikowy półksiężyc wymieniłem na nowy i narazie haczyki nie są rozgięte.