Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 42LB650V-ZN - brak obrazu, brak pod¶wietlenia, jest reakcja na pilota

zbyniek82 26 Feb 2018 20:42 12603 17
    zbyniek82
    Level 11  
    zasilacz: EAX65423701 (rev 2.0)
    MB: EAX65384004 (1.50)

Dzień dobry

chciałbym prosić o pomoc przy tv jak w temacie.

Zasilacz sprawdzony, napięcia wydaj± się być prawidłowe w trybie standby, po wł±czeniu poprzez pilota lub przycisk na obudowie jest reakcja poprzez 3 krotn± próbę uruchomienia, widać to również na napięciach 3.5,12,24 V dochodz±cych do płyty głównej. Napięcia podczas startu 3 krotnie zanikaj± i pojawiaj± się, aby w ostateczno¶ci były stałe i poprawne.
    TV reaguje na pilota, tj można go wył±czyć i ponownie wł±czyć, wtedy pojawia się ponownie sekwencja 3 krotnej próby zał±czenia.
    Nie pojawia się poprawny sygnał steruj±cy z płyty w linii "Inverter ON", gdyż po zał±czeniu pojawia się jedynie 0.075V. Za niego odpowiada sygnał z IC3000 (R5100GEAFB), sprawdziłem również R2310 (1K) oraz R2309 (100) - jest ok,

wykonałem również reflow CPU, gdyż pomy¶lałem, że IC3000 może być nieprawidłowo wysterowany z CPU - niestety bez zmian.

Brakuje mi póki co pomysłów na dalsz± diagnostykę na brak sygnału z INV_CTL aby pod¶wietlenie matrycy pojawiło się - jest ona cały czas ciemna i nie ma dĽwięku żadnego przy uruchamianiu, więc sekwencja startu prawdopodobnie również nie startuje poprawnie.

Zastanawiam się nad ponownym zaprogramowaniem pamięci, ale nie wiem czy jest możliwe bez jej fizycznego demontażu - jest jaki¶ jtag lub procedura wymuszenia programowania z USB ??

Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    GanCegall
    Level 38  
    Napraw pod¶wietlenie, nie kombinuj dalej. :-)
    misiek3118
    Level 2  
    Moim zdaniem jest to wina inwertera lub zasilacza.
    bogred
    Moderator of TV
    zbyniek82 wrote:
    Nie pojawia się poprawny sygnał steruj±cy z płyty w linii "Inverter ON", gdyż po zał±czeniu pojawia się jedynie 0.075V.

Nie da się tego wymusić? Tak dla sprawdzenia pod¶wietlenia?
    zbyniek82
    Level 11  
    zaskoczył mnie pierwszy komentarz GanCegall'a
    z gniazda zasilania LED nie ma napięcia, brakuje bieguna ujemnego,
    gdy sprawdzam dodatni używaj±c masy z innego punktu, to mam ok 105V
    ma kto¶ schemat zasilacza ? :)
    GanCegall
    Level 38  
    zbyniek82 wrote:
    mam ok 105V
    ma kto¶ schemat zasilacza ?

Obok gniazda nie jest wydrukowane ile ma byc?
    zbyniek82
    Level 11  
    nie ma wydrukowane,
    dziwi mnie czemu nie mam bieguna ujemnego, obok jest układ Q804, który prawdopodobnie nie podaje go, tylko co to jest ?? Nie mogę nigdzie odszukać schematu do tego zasilacza,
    GanCegall
    Level 38  
    zbyniek82 wrote:
    nie ma wydrukowane,

Ciekawe, na kazdej jest, a na twojej nie ma, zerknij jeszcze raz :-)
    mirex
    Level 43  
    zbyniek82 wrote:
    dziwi mnie czemu nie mam bieguna ujemnego,

A mnie nie dziwi, bo wcale nie rozumiesz jak to działa, a zrozumieć nie chcesz, choć pełno opisów i schematów pogl±dowych.
    zbyniek82 wrote:
    obok jest układ Q804, który prawdopodobnie nie podaje go, tylko co to jest ??

No tak. Trudno odczytać napisy na płycie, to jeszcze trudniej przecież na takim małym elemencie. ;)
    zbyniek82 wrote:
    Nie mogę nigdzie odszukać schematu do tego zasilacza,

Bo nie ma.
    Ale trochę innych, trochę podobnych, by się znalazło. Tylko trzeba potrafić je zrozumieć.
    Tymczasem poczytaj sobie, choćby i na forum, o BD9486F.
    Schematy znajdziesz w nowszych Philipsach PL14.x PL15,x.
    Dałbym, ale w tym przypadku uważam to za stratę czasu, bo trudno pomagać komu¶, kto nie widzi, nie rozumie.
    Nawet z porady moderatora nie skorzystałe¶. Co prawda trzeba j± trochę rozszerzyć, ale przecież masz głowę.
    A skoro nie skorzystałe¶, z innych porad na forum o pod¶wietleniu też nie potrafisz, to będziesz kręcił się w kółko.
    Zwłaszcza gdyby okazało się, że faktycznie nie ma INV_ON (i nie tylko). ;)
    lisek
    Service technician RTV
    Tak jak pisał kol.mirex.

Może zacznij prozaicznie od sprawdzenia diód LED w linijkach
    Poza tym
    Quote:
    PWM LED driver: BD9486F
    MOSFET LED driver: MDD3752, 4NF20
    LED driver (backlight): integrated into PSU; 206-208V 250mA
    Power Supply (PSU): EAX65423701 (1.9) LGP3942-14PL1 P/N: 3PCR00439A
    - MAP8800 (PFC), IC101 FA6A01N (PWM resonant)/ * zamiana na FA5760, NR134S SOP8
    for matrix LC420DUE (FG)

To było np. na tym forum Link

Zasada działania ... pomiaru ILed(układ nie BD...)

zdzich42
    Level 40  
    Byłby¶ jednym z nielicznych, który w tym modelu ma co¶ innego uszkodzonego niż LEDy. No ale s± rzeczy, które się "fizjonomom nie ¶ni±" jak mawia Ferdynand Kiepski. :D
    Zał±cz TV, naci¶nij menu, ¶wieć latark± na ¶rodek ekranu zobacz czy s± zarysy kwadratowych figur grafiki menu.
    GanCegall
    Level 38  
    zdzich42 wrote:
    Byłby¶ jednym z nielicznych, który w tym modelu ma co¶ innego uszkodzonego niż LEDy.

Sluszna uwaga, w tym modelu tak jest, ale moze wlasnie zaczelo sie cos "sypac" poza ledami...
    zbyniek82
    Level 11  
    Panowie,

Chciałbym serdecznie podziękować ze wskazówki. Forum jest dla pocz±tkuj±cych takim tez i ja jestem, choć wskazówki Wasze s± na poziomie bardzo profesjonalnym,
    Jak tylko przetestuje wskazane przez Was kierunki to niezwłocznie dam znać.
    Panie "mirex", każdy się uczy na swoich błędach, faktycznie ja również popełniłem tutaj bł±d pisz±c, że nie ma oznaczenia napięcia, poprosiłbym jednak o wyrozumiało¶ć dla "słabszych". Dla niektórych pewne tematy s± oczywiste, dla innych nie, każdy kiedy¶ zaczyna przygodę z elektronik±, a słowa krytyki też s± cenne! Forum to jest encyklopedi±, która czasem potrafi wynie¶ć na manowce a czasem wskazać kierunek, który trzeba obrać za co bardzo dziękuję wszystkim tutaj zaangażowanym

Pozdrawiam
    GanCegall
    Level 38  
    lisek wrote:
    Tak jak pisał kol.mirex.
    Może zacznij prozaicznie od sprawdzenia diód LED w linijkach

Tak to pisal wczesnie kol. gancegall
    GanCegall wrote:
    Napraw pod¶wietlenie, nie kombinuj dalej.

a takze szanowny kol. moderator :
    bogred wrote:
    Nie da się tego wymusić? Tak dla sprawdzenia pod¶wietlenia?

To sie nazywa faworyzowanie "ukladu" :D
    tezewiusz
    Level 11  
    Może pomoże: u mnie jak wypnę przewód z Inverter ON ( z wtyku tylko jeden kabelek) i właczę tv to pod¶wietlenie startuje . za to nie mam napiecia na TCON heheh co bym nie robil.
    tomasz79
    Level 11  
    tezewiusz wrote:
    Może pomoże: u mnie jak wypnę przewód z Inverter ON ( z wtyku tylko jeden kabelek) i właczę tv to pod¶wietlenie startuje . za to nie mam napiecia na TCON heheh co bym nie robil.

Kolega ma rację to nie jest uszkodzenie diod, tylko płyty głównej.
    zbyniek82
    Level 11  
    Potwierdzam, diody były sprawne,
    Uszkodzona była płyta, niestety nie znalazłem konkretnego uszkodzenia. Skończyło się na wymianie całej płyty

Pozdrawiam
    GanCegall
    Level 38  
    zbyniek82 wrote:
    Skończyło się na wymianie całej płyty

Pozdrawiam

Całej płyty...i wszystko jasne.
    tyż pozdrawiam