Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LB650V-ZN - brak obrazu, brak podświetlenia, jest reakcja na pilota

26 Lut 2018 20:42 5646 17
  • Poziom 10  
    zasilacz: EAX65423701 (rev 2.0)
    MB: EAX65384004 (1.50)

Dzień dobry

chciałbym prosić o pomoc przy tv jak w temacie.

Zasilacz sprawdzony, napięcia wydają się być prawidłowe w trybie standby, po włączeniu poprzez pilota lub przycisk na obudowie jest reakcja poprzez 3 krotną próbę uruchomienia, widać to również na napięciach 3.5,12,24 V dochodzących do płyty głównej. Napięcia podczas startu 3 krotnie zanikają i pojawiają się, aby w ostateczności były stałe i poprawne.
    TV reaguje na pilota, tj można go wyłączyć i ponownie włączyć, wtedy pojawia się ponownie sekwencja 3 krotnej próby załączenia.
    Nie pojawia się poprawny sygnał sterujący z płyty w linii "Inverter ON", gdyż po załączeniu pojawia się jedynie 0.075V. Za niego odpowiada sygnał z IC3000 (R5100GEAFB), sprawdziłem również R2310 (1K) oraz R2309 (100) - jest ok,

wykonałem również reflow CPU, gdyż pomyślałem, że IC3000 może być nieprawidłowo wysterowany z CPU - niestety bez zmian.

Brakuje mi póki co pomysłów na dalszą diagnostykę na brak sygnału z INV_CTL aby podświetlenie matrycy pojawiło się - jest ona cały czas ciemna i nie ma dźwięku żadnego przy uruchamianiu, więc sekwencja startu prawdopodobnie również nie startuje poprawnie.

Zastanawiam się nad ponownym zaprogramowaniem pamięci, ale nie wiem czy jest możliwe bez jej fizycznego demontażu - jest jakiś jtag lub procedura wymuszenia programowania z USB ??

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Napraw podświetlenie, nie kombinuj dalej. :-)
  • Poziom 2  
    Moim zdaniem jest to wina inwertera lub zasilacza.
  • Moderator TV
    zbyniek82 napisał:
    Nie pojawia się poprawny sygnał sterujący z płyty w linii "Inverter ON", gdyż po załączeniu pojawia się jedynie 0.075V.

Nie da się tego wymusić? Tak dla sprawdzenia podświetlenia?
  • Poziom 10  
    zaskoczył mnie pierwszy komentarz GanCegall'a
    z gniazda zasilania LED nie ma napięcia, brakuje bieguna ujemnego,
    gdy sprawdzam dodatni używając masy z innego punktu, to mam ok 105V
    ma ktoś schemat zasilacza ? :)
  • Poziom 35  
    zbyniek82 napisał:
    mam ok 105V
    ma ktoś schemat zasilacza ?

Obok gniazda nie jest wydrukowane ile ma byc?
  • Poziom 10  
    nie ma wydrukowane,
    dziwi mnie czemu nie mam bieguna ujemnego, obok jest układ Q804, który prawdopodobnie nie podaje go, tylko co to jest ?? Nie mogę nigdzie odszukać schematu do tego zasilacza,
  • Poziom 35  
    zbyniek82 napisał:
    nie ma wydrukowane,

Ciekawe, na kazdej jest, a na twojej nie ma, zerknij jeszcze raz :-)
  • Poziom 43  
    zbyniek82 napisał:
    dziwi mnie czemu nie mam bieguna ujemnego,

A mnie nie dziwi, bo wcale nie rozumiesz jak to działa, a zrozumieć nie chcesz, choć pełno opisów i schematów poglądowych.
    zbyniek82 napisał:
    obok jest układ Q804, który prawdopodobnie nie podaje go, tylko co to jest ??

No tak. Trudno odczytać napisy na płycie, to jeszcze trudniej przecież na takim małym elemencie. ;)
    zbyniek82 napisał:
    Nie mogę nigdzie odszukać schematu do tego zasilacza,

Bo nie ma.
    Ale trochę innych, trochę podobnych, by się znalazło. Tylko trzeba potrafić je zrozumieć.
    Tymczasem poczytaj sobie, choćby i na forum, o BD9486F.
    Schematy znajdziesz w nowszych Philipsach PL14.x PL15,x.
    Dałbym, ale w tym przypadku uważam to za stratę czasu, bo trudno pomagać komuś, kto nie widzi, nie rozumie.
    Nawet z porady moderatora nie skorzystałeś. Co prawda trzeba ją trochę rozszerzyć, ale przecież masz głowę.
    A skoro nie skorzystałeś, z innych porad na forum o podświetleniu też nie potrafisz, to będziesz kręcił się w kółko.
    Zwłaszcza gdyby okazało się, że faktycznie nie ma INV_ON (i nie tylko). ;)
  • Spec od monitorów
    Tak jak pisał kol.mirex.

Może zacznij prozaicznie od sprawdzenia diód LED w linijkach
    Poza tym
    Cytat:
    PWM LED driver: BD9486F
    MOSFET LED driver: MDD3752, 4NF20
    LED driver (backlight): integrated into PSU; 206-208V 250mA
    Power Supply (PSU): EAX65423701 (1.9) LGP3942-14PL1 P/N: 3PCR00439A
    - MAP8800 (PFC), IC101 FA6A01N (PWM resonant)/ * zamiana na FA5760, NR134S SOP8
    for matrix LC420DUE (FG)

To było np. na tym forum Link

Zasada działania ... pomiaru ILed(układ nie BD...)

• Poziom 40  
    Byłbyś jednym z nielicznych, który w tym modelu ma coś innego uszkodzonego niż LEDy. No ale są rzeczy, które się "fizjonomom nie śnią" jak mawia Ferdynand Kiepski. :D
    Załącz TV, naciśnij menu, świeć latarką na środek ekranu zobacz czy są zarysy kwadratowych figur grafiki menu.
  • Poziom 35  
    zdzich42 napisał:
    Byłbyś jednym z nielicznych, który w tym modelu ma coś innego uszkodzonego niż LEDy.

Sluszna uwaga, w tym modelu tak jest, ale moze wlasnie zaczelo sie cos "sypac" poza ledami...
  • Poziom 10  
    Panowie,

Chciałbym serdecznie podziękować ze wskazówki. Forum jest dla początkujących takim tez i ja jestem, choć wskazówki Wasze są na poziomie bardzo profesjonalnym,
    Jak tylko przetestuje wskazane przez Was kierunki to niezwłocznie dam znać.
    Panie "mirex", każdy się uczy na swoich błędach, faktycznie ja również popełniłem tutaj błąd pisząc, że nie ma oznaczenia napięcia, poprosiłbym jednak o wyrozumiałość dla "słabszych". Dla niektórych pewne tematy są oczywiste, dla innych nie, każdy kiedyś zaczyna przygodę z elektroniką, a słowa krytyki też są cenne! Forum to jest encyklopedią, która czasem potrafi wynieść na manowce a czasem wskazać kierunek, który trzeba obrać za co bardzo dziękuję wszystkim tutaj zaangażowanym

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    lisek napisał:
    Tak jak pisał kol.mirex.
    Może zacznij prozaicznie od sprawdzenia diód LED w linijkach

Tak to pisal wczesnie kol. gancegall
    GanCegall napisał:
    Napraw podświetlenie, nie kombinuj dalej.

a takze szanowny kol. moderator :
    bogred napisał:
    Nie da się tego wymusić? Tak dla sprawdzenia podświetlenia?

To sie nazywa faworyzowanie "ukladu" :D
  • Poziom 11  
    Może pomoże: u mnie jak wypnę przewód z Inverter ON ( z wtyku tylko jeden kabelek) i właczę tv to podświetlenie startuje . za to nie mam napiecia na TCON heheh co bym nie robil.
  • Poziom 11  
    tezewiusz napisał:
    Może pomoże: u mnie jak wypnę przewód z Inverter ON ( z wtyku tylko jeden kabelek) i właczę tv to podświetlenie startuje . za to nie mam napiecia na TCON heheh co bym nie robil.

Kolega ma rację to nie jest uszkodzenie diod, tylko płyty głównej.
  • Poziom 10  
    Potwierdzam, diody były sprawne,
    Uszkodzona była płyta, niestety nie znalazłem konkretnego uszkodzenia. Skończyło się na wymianie całej płyty

Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    zbyniek82 napisał:
    Skończyło się na wymianie całej płyty

Pozdrawiam

Całej płyty...i wszystko jasne.
    tyż pozdrawiam