Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP SP3 - Nie działa funkcja "Znajdź element docelowy".

27 Lut 2018 00:43 711 13
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    Też niedawno miałem ten problem i też przechodziłem przez te opcje jakie wymieniłeś plus inne zapewne włożenie płytki z win xp i włączenie instalki bezpośrednio z płyty jako aktualizacja mogła by pomóc aczkolwiek u mnie gdy już się podłamałem ta niby opcja ratunkowa jak na złość nie chciała zadziałać.

Oczywiście podejrzewałem jakiegoś wirusa który namieszał w rejestrze albo w plikach lecz po mimo tego że różnorakie programy do skanowania znajdywały jakieś drobne problemy robaki itp to i tak po skanowaniu nic nie dawało.
    Lista programów jakich się imałem:
    FRST.exe, iExplore.exe, AdwCleaner.exe (najnowsza wersja nawet się nie uruchamia pod XP starsze wersję działają ok), zoek.exe, FSS.exe, ListParts.exe, MiniToolBox.exe, HijackThis.exe (też miałem problem z uruchomieniem) , Spybot - Search & Destroy.exe , RegCleaner.exe, ComboFix.exe ( niby się uruchomił zazwyczaj po czasie pojawiały się etapy postępu a tu ani nawet pierwszy się nie pojawił i tak wisiało prawie godzinę dysk nic nie pracował więc program miał jakiś problem i się zawieszał w trybie awaryjnym to samo dodatkowo w trybie bez internetu po mimo aktualnej wersji też wywalał że wersja za stara)

Z pomocą przyszedł program PE Explorer
    Cytat:
    to najbardziej funkcjonalny program do sprawdzania działania wewnętrznego oprogramowania, a co ważniejsze, aplikacji i bibliotek innych producentów, dla których nie masz kodu źródłowego.

Sprawdzając uruchamianie jednego z programów który nie chciał się zainstalować w tym przypadku HijackThis.exe wyszło na to że jest problem z biblioteką MSVBVM60.DLL a przy AdwCleaner.exeproblem z kolejną biblioteką dwmapi.dll których nie było w C:\WINDOWS\system32

Przeinstalowałem Visual Basic Virtual Machine i Visual Basic 6.0 Upgrade Assessment Tool oraz INF file for Visual Basic 6.0 Run-time Redist Pack

Czyli ogólnie to co w załączniku i z naciskiem na VB6.0-KB290887-X86.exe
    I jak ręką odjął.

Dla jasności co nie działało:
    1)Znajdź element docelowy
    2)W Chrome Pokaż w folderze
    3)Otwórz folder zawierający
    4)Dodatkowo rozwiązuje problem z przeglądarką IE która niby się włącza ale ni jak nie chce otwierać stron www.
    Zapewne cos jeszcze by się znalazło tak czy owak mi pomogło.

Wgląd w plik .inf

Spoiler:
    Code:
    ; INF file for Visual Basic 6.0 Run-time Redist Pack

[DefaultInstall]
    CopyFiles=install.files
    RegisterOCXs=RegisterFiles

[DestinationDirs]
    install.files=11

[install.files]
    OLEAUT32.DLL,,OLEAUT32.DLL,32;
    OLEPRO32.DLL,,OLEPRO32.DLL,32;
    ASYCFILT.DLL,,ASYCFILT.DLL,32;
    STDOLE2.TLB,,STDOLE2.TLB,32;
    MSVBVM60.DLL,,MSVBVM60.DLL,32;
    COMCAT.DLL,,COMCAT.DLL,32;

[RegisterFiles]
    %11%\OLEAUT32.DLL
    %11%\OLEPRO32.DLL
    %11%\MSVBVM60.DLL
    %11%\COMCAT.DLL

[OLEAUT32.DLL]
    file-win32-x86=thiscab
    RegisterServer=Yes
    FileVersion=2,40,4275,1

[OLEPRO32.DLL]
    file-win32-x86=thiscab
    RegisterServer=Yes
    FileVersion=5,0,4275,1

[ASYCFILT.DLL]
    file-win32-x86=thiscab
    RegisterServer=No
    FileVersion=2,40,4275,1

[STDOLE2.TLB]
    file-win32-x86=thiscab
    RegisterServer=No
    FileVersion=2,40,4275,1

[MSVBVM60.DLL]
    file-win32-x86=thiscab
    RegisterServer=Yes
    FileVersion=6,0,97,82

[COMCAT.DLL]
    file-win32-x86=thiscab
    RegisterServer=Yes
    FileVersion=4,71,1460,1

[version]
    signature="$CHICAGO$"
    AdvancedINF=2.0

[SourceDisksNames]
    1="default",,1

Nie zaszkodzi zainstalować poprawkę WindowsXP-KB942288-v3-x86.exe oraz przeinstalować dotNetFx40 czyli Microsoft .NET Framework 4

I teraz dlaczego w ogóle tak się stało ? z tego co mi się przypomina kiedyś odinstalowywałem jakiś program i podczas usuwania wyskoczył komunikat coś al'a czy jesteś pewny że chcesz usunąć pliki które powiązane są z systemem i usunięcie ich może mieć wpływ na działanie systemu czy jakoś tak no i wiadomo zazwyczaj klika się dalej dalej i dokładnie nie sprawdza co on tam usuwa i podejrzewam że wtedy mogło dojść do usunięcia jakiś bibliotek systemowych... aczkolwiek nie wykluczam że mogło dojść do zainfekowania plików i usunięcia ich przez antywirusa... tak czy siak obeszło się bez konieczności przeinstalowywania systemu. Owszem biorę pod uwagę to że problem u innych może być innego pokroju i opcja jaką tu przedstawiłem nie koniecznie pomoże .
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Otwórz systemowy Notatnik i wpisz do niego to co poniżej w bloku:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Zapisz plik np pod nazwą rejestr.reg - koniecznie z rozszerzeniem REG. Jeżeli plik zapisze ci się z rozszerzeniem TXT to zmień rozszerzenie na REG.

Potem kliknij dwukrotnie na tym pliku. Wyskoczy pytanie czy chcesz dodać dane do rejestru - kliknij TAK. Potem zrestartuj komputer i wszystko powinno działać prawidłowo.
  • Poziom 39  
    Nic to nie dawało każdy kopiuje to i wkleja jeden ktoś udostępnił i się rozeszło jak zaraza po internecie a tak naprawdę nie pomaga.
  • Poziom 14  
    Jeśli te wpisy rejestru tego nie naprawią, to należy uruchomić edytor rejestru w polu Uruchom wpisujemy: regedit.

Odszukujemy klucz: HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell i w panelu po prawej stronie usuwany dane z wartości domyślnej. Powinno wyglądać to tak jak na zdjęciu:

Windows XP SP3 - Nie działa funkcja "Znajdź element docelowy".

Restartujemy komputer.
  • Poziom 39  
    Sprawdzałem u siebie wszystko miałem w rejestrze tak jak powinno być z tym co inni zalecali jedynie po tym co zrobiłem dosłownie od razu wszystko zaczęło działać i nawet nie musiałem restartować komputer. Ale oczywiście nie wykluczam że dla kogoś innego te informacje mogą być pomocne.
  • Poziom 14  
    Przecież to nie jest twój wątek. Problem zgłosił lisiorrr333, więc niech on się wypowie.
  • Poziom 39  
    lisiorrr333 napisał:
    - importowałem do rejestru klucze powiązań dla folderów oraz plików skrótów (plik reg znaleziony w sieci)
    gradek83 napisał:
    Też niedawno miałem ten problem i też przechodziłem przez te opcje jakie wymieniłeś
    Ramiro Roberto napisał:
    Przecież to nie jest twój wątek. Problem zgłosił lisiorrr333, więc niech on się wypowie.

Nie muszę komentować.