Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca rozłącza dmuchawę po rozpaleniu

27 Lut 2018 08:24 621 3
  • Poziom 1  
    Witam. Jak w temacie sterownik od pieca od kilku dni mi wariuje. Rozpalam, wszystko jest w porządku, dmuchawa działa ładnie, temperatura rośnie i jak jest już wysoka to się wyłącza. To normalne, ale już nie chce się ponownie załączyć i temperatura spada a on nic nie reaguje... Czyżby padł sterownik?
  • Poziom 29  
    Sprawdź czy sondy temperatury są na swoim miejscu.
  • Poziom 28  
    tomi833 napisał:
    Witam. Jak w temacie sterownik od pieca od kilku dni mi wariuje. Rozpalam, wszystko jest w porządku, dmuchawa działa ładnie, temperatura rośnie i jak jest już wysoka to się wyłącza. To normalne, ale już nie chce się ponownie załączyć i temperatura spada a on nic nie reaguje... Czyżby padł sterownik?

Czy czasem temperatura nie przekroczyła temperatury zabezpieczenia STB np. przez termik, który odcina zasilanie i ponowne załączenie wymaga jego wciśnięcia?

Nie wiem jaki masz sterownik, ale niektóre mają ustawiany czas rozpalania i nieosiągnięcie np. określonej temperatury w tym czasie powoduje wygaszenie kotła?
  • Poziom 16  
    Witam jeżeli używasz sterownika już nie pierwszy sezon wszystkie połączenia masz poprawne tak podejrzewam. Jeżeli tak jest padło ci oprogramowanie w sterowniku. Ew. spróbuj sterownik przywrócić do ustawień fabrycznych.