Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA 6626 - uszczelnienie pompy myjącej

27 Lut 2018 10:08 1593 7
  • Poziom 12  
    Witam,

rozebrałem pompę myjącą zmywarki Amica 6626 - tam jest pompa firmy arcelik - standardowa usterka lejący simering uszkoadził łożysko silnika. Łożyska to małe piwo, są typowe. Oczywiście nie ma zestawu naprawczego do tej pompy. Czy ktoś z Was miał może taki przypadek i udało mu się dobrać simering uszczelniający pompy z jakiejś innej zmywarki? Jest jakaś opcja żeby z tego wybrąnć poza oczywiście zakupem nowej pompy, która kosztuje "jedyne" 390zł.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Mariusz
  • Poziom 33  
    Na pewno zimmering a nie uszczelniacz grafitowy? Zrób zdjęcia, czy na pewno nie ma do niej zestawu naprawczego? Do większości pomp są.
  • Poziom 12  
    Amica ZIA 6626 - uszczelnienie pompy myjącej

Chodzi mi o uszczelnienie ośki, która napędza pompę bo tam jest przeciek. Na zdjęciu to jest ten przedostatni element od prawej. Wysyłałem zapytania do kilkunastu sklepów internetowych i z każdego taka sama odpowiedź, że nie ma do tej pompy zestawu naprawczego. Dlatego pytam czy może ktoś dobrał coś z innej zmywarki. Udało mi się ją tak rozkleić, że bez problemu powinno udać się skleić i uszczelnić ponownie łączenie
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wpisujesz "uszczelniacz pompy myjącej" i z tego, co się pojawi, wybierasz wg wymiarów. Model zmywarki lub pompy jest wtedy nieistotny.
  • Poziom 12  
    Właśnie to nie jest takie proste. Gdyby tak było to bym głowy nikomu nie zawracał. Nie mogę znaleźć nić co chociażby kształtem pasowało. Jedynie od Boscha znalazłem podobną, ale fi wewnętrzne się nie zgadza...
  • Poziom 10  
    Ja miałem podobny problem z Amicą skończyło się na wymianie całej pompy i kosztowało to prawie jedną trzecią ceny zmywarki.
  • Poziom 1