Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik dźwięku BlueTooth Made in China, za ~5PLN. Recenzja

CMS 16 Mar 2018 19:44 9000 48
    Karaczan
    Poziom 39  
    Może coś w tym być. Sam bym chętnie pokoimbinował.
    Mój moduł ma predefiniowanych kilka trybów EQ.
    Teoretycznie scalak posiada też odbiornik FM w sobie, jednak nie udało mi się tego odpalić.
    Bawiąc się jakimś tandeciarskim głośnikiem BT Manty na podobnym scalaku zwierając któreś piny radio udało się uruchomić, odbierało tylko jedną stację "jakotako". Pewnie dlatego że ni cholery nie rozgryzłem jak sterować strojeniem.
    Są to skaszanione projektowo lecz w miarę zaawansowane układy. Przecież odtwarzają np te koszmarne komunikaty głosowe! Muszą mieć jakąś większą pamięć w sobie by to pomieścić.
    Ileż bym dał by te komunikaty wyłączyć! :D
    85DanielS
    Poziom 10  
    W końcu znalazłem...
    https://m.youtube.com/watch?v=6D31lBP0pvc

Apropo przeraźliwych komunikatów, w datasheecie jest schemat ideowy w ktorym jest pamięć oraz reszta cudów...
    Gdyby sie komuś udalo pobraj jakis działający software do układów z chińskich głośników to poproszę link. Pliiiz
    Karaczan
    Poziom 39  
    Zupełnie inne scalaki...
    Choć całkiem możliwe że majfrendy "pozyczyli" sobie część lub nawet większość architektury BlueCore.
    W końcu układy CSR są bardzo popularne i dobrze "rozpisane"...
    85DanielS
    Poziom 10  
    Te uklady które widzialem w tanich głośnikach to
    Bk3254 i AD93121. To raczej "starocie" takze wątpię żeby miały A2DP. Ten pierwszy to Beken można p nim na necie wynaleźć co nieco. O tym drugim Google niestety nie slyszalo ale raczej jest tożsamy bo ma ten sam pinout...
    Wbrew pozorom oba calkiem fajnie grają, jeden z nich mialem podłączony do wzmacniacza d klasy i bylem dość pozytywnie zaskoczony brzmieniem.
    Karaczan
    Poziom 39  
    A2DP muszą wspierać. W końcu to jeden z najstarszych formatów BT Audio Stereo...
    Czym innym miały by przesyłać dane?

Zresztą nawet w Datasheet jest o A2DP
    85DanielS
    Poziom 10  
    Tak ale koledze chyba chodzilo o podlaczenie jednocześnie kilku urządzeń a mi się to nie udalo:\
    W sumie to sam nie zajarzylem...
    pawcio1979
    Poziom 16  
    Sam osobiście przerabiałem kilka takich modułów w samochodzie i w sumie to praktycznie jakość we wszystkich jest na tym samym poziomie.
    Ostatnio przerabiałem ten z posta nr6 i jest jednym ze słabiej grających. Jak dla mnie ma bardzo mało niskich tonów.
    Ten z posta nr16 jest najlepszy, fajne ustawienia dźwięku, czysty dźwięk.

U siebie chcę taki moduł wkomponować do fabrycznego radia w Lexusie i jak na razie to poległem na zasilaniu. Wszystko czym chcę zasilić moduł niemiłosiernie sieje wszelakiego sortu śmieci :/
    Na Xiaomi Roidmi 3S słychać w głośnikach alternator, na innych no name jeszcze gorzej. Na jakiejś tam przetworniczce DC/DC tragedia. Na przetwornicy wykonanej na słynnym LM7905 też czterech liter nie urywa i to bez znaczenia czy 12V brałem z gniazda zapalniczki czy też prosto z akumulatora. Jedyne na czym to sensownie gra to powerbank.

Ma ktoś jakiś sprawdzony "układ zasilania" aby to w samochodzie działało dobrze? Zastanawiam się nad przetwornicą izolowaną czy ma to jakiś sens?
    Np coś takiego: https://www.tme.eu/pl/details/tme1205s/przetworniki-dcdc/traco-power/
    leon1980
    Poziom 9  
    pawcio1979 napisał:
    Sam osobiście przerabiałem kilka takich modułów w samochodzie i w sumie to praktycznie jakość we wszystkich jest na tym samym poziomie.
    Ostatnio przerabiałem ten z posta nr6 i jest jednym ze słabiej grających. Jak dla mnie ma bardzo mało niskich tonów.
    Ten z posta nr16 jest najlepszy, fajne ustawienia dźwięku, czysty dźwięk.

U siebie chcę taki moduł wkomponować do fabrycznego radia w Lexusie i jak na razie to poległem na zasilaniu. Wszystko czym chcę zasilić moduł niemiłosiernie sieje wszelakiego sortu śmieci :/
    Na Xiaomi Roidmi 3S słychać w głośnikach alternator, na innych no name jeszcze gorzej. Na jakiejś tam przetworniczce DC/DC tragedia. Na przetwornicy wykonanej na słynnym LM7905 też czterech liter nie urywa i to bez znaczenia czy 12V brałem z gniazda zapalniczki czy też prosto z akumulatora. Jedyne na czym to sensownie gra to powerbank.

Ma ktoś jakiś sprawdzony "układ zasilania" aby to w samochodzie działało dobrze? Zastanawiam się nad przetwornicą izolowaną czy ma to jakiś sens?
    Np coś takiego: https://www.tme.eu/pl/details/tme1205s/przetworniki-dcdc/traco-power/

Już pisałem wcześniej, tak samo walczyłem dłuuugo. Doskonale radzi sobie ten separator masy https://www.banggood.com/3_5mm-Aux-Audio-Nois...p-1205353.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN zero zakłóceń a dźwięk bez zmian pasmo całe... Przy obecnym transmiterze nie ma potrzeby go stosować widać lepiej wykonany i nie wprowadza zakłóceń.

SANWU® HIFI-Class Bluetooth 4.2 doszedł już i gra zdecydowanie lepiej :)
    Karaczan
    Poziom 39  
    Znajomy w Mazdzie się poddał ;)
    Nie wiem który moduł ma, ale walczył z nim długo.

Koniec końców wozi powerbanka ;)
    pawcio1979
    Poziom 16  
    leon1980 napisał:
    Już pisałem wcześniej, tak samo walczyłem dłuuugo. Doskonale radzi sobie ten separator masy https://www.banggood.com/3 5mm...rmmds=myorder&cur warehouse=CN

SANWU® HIFI-Class Bluetooth 4.2 doszedł już i gra zdecydowanie lepiej

Mam właśnie zamówić taki separator a i miałem pytać czy doszedł SANWU i jak testy.
    Gdzie go sprawdzałeś? Dom czy auto?

U mnie transmiter FM odpada z prostej przyczyny. Radio na FM jest praktycznie pozbawione wysokich tonów! Nie wiem czy ktoś "coś przeoczył" przy konstruowaniu tego radia czy może coś się wypaliło / wygrzało i tylko na radiu fm tak się dzieje. Na pozostałych źródłach dźwięku jest ok.
    leon1980
    Poziom 9  
    Testowałem w aucie i domu, wyraźnie wysokie pasmo lepsze, dźwięk czysty bez jakichkolwiek pisków czy zakłóceń. Jest na tyle dobrze że zamówiłem zaraz drugi i właśnie dotarł do mnie wczoraj :) teraz mam w domu i aucie :)
    Odbiornik dźwięku BlueTooth Made in China, za ~5PLN. Recenzja
    Frog_Qmak
    Poziom 25  
    pawcio1979 napisał:
    leon1980 napisał:
    Już pisałem wcześniej, tak samo walczyłem dłuuugo. Doskonale radzi sobie ten separator masy https://www.banggood.com/3 5mm...rmmds=myorder&cur warehouse=CN

SANWU® HIFI-Class Bluetooth 4.2 doszedł już i gra zdecydowanie lepiej

Mam właśnie zamówić taki separator a i miałem pytać czy doszedł SANWU i jak testy.
    Gdzie go sprawdzałeś? Dom czy auto?

U mnie transmiter FM odpada z prostej przyczyny. Radio na FM jest praktycznie pozbawione wysokich tonów! Nie wiem czy ktoś "coś przeoczył" przy konstruowaniu tego radia czy może coś się wypaliło / wygrzało i tylko na radiu fm tak się dzieje. Na pozostałych źródłach dźwięku jest ok.

Z tego, co wiem, brak wysokich tonów wynika ze specyfiki samego radia FM, które obcina powyżej jakiejśtam częstotliwości (nie pamiętam, czy 9, czy 15, czy ileś kHz)
    pawcio1979
    Poziom 16  
    E8600 napisał:
    Ktoś testował skrupulatnie ten transmiter bo obiło mi się o uszy, że jest on mono mimo 2 wyjść audio oraz obcina znacząco wysokie tony?

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że sam odbiornik bluetooth ani nie obcina pasma ani nie jest podwójnym mono.
    CMS
    Administator HydePark
    pawcio1979 napisał:
    Ze swojej strony mogę powiedzieć, że sam odbiornik bluetooth ani nie obcina pasma

Pod warunkiem wyrzucenia fabrycznego kabelka, bo jakość na nim jest tragiczna.

pawcio1979 napisał:
    ani nie jest podwójnym mono.

A czy stereo to przypadkiem nie podwójne mono :).
    E8600
    Poziom 37  
    CMS napisał:
    A czy stereo to przypadkiem nie podwójne mono .

Nie o to mi chodziło tylko, że niektóre wynalazki potrafią mieć zmostkowane 2 kanały a wychodzi to dopiero na teście osobno lewego i prawego kanału.
    pawcio1979
    Poziom 16  
    Sprawdzałem to i jeśli muzyka np. "leci z lewego kanału do prawego" słychać to prawidłowo czyli jest ok.