Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Dance MP3 - Slaby odbiór Radia FM Dance Mp3 Skoda

lukasz921 27 Feb 2018 22:51 1869 9
    lukasz921
    Level 5  
    Witam,
    Kupiłem Skode Fabie II która posiadała zamontowane nieoryginalne radio jvc i na antenie był separator. Następnie postanowiłem założyć oryginalne radio Skoda Dance Mp3 i wg zaleceń zdemontowałem separator. Radio wydawało mi się że działało a samochodem jeździ żona. Teraz ja przejąłem ten samochód i okazuje się że radio działa dobrze w miastach ale tylko 1-2 stacje a na trasie jest bardzo kiepsko ? Co może być przyczyną ? Znalazłem informacje że w skodzie montowana jest antena z wbudowanym separatorem w podstawie i być może on uległ uszkodzeniu ? Czy wystarczy w takim przypadku na kablu dołożyć nieoryginalny separator ? Czy trzeba zmienić antenę ? Co ewentualnie może być jeszcze do wymiany ?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    emik
    Level 31  
    W podstawie anteny znajduje się wzmacniacz nie separator. Separator służy tylko do zasilania wzmacniacza bo radia nie dedykowane fabrycznie tego nie robią. Wzmacniacze w podstawie anten często ulegają awarii od dostającej się do ich wnętrza wody.
    lukasz921
    Level 5  
    A jak można sprawdzić wzmacniacz. Wystarczy że multimetrem sprawdzę czy jest przejście od wtyku anteny do podstawy ?
    emik
    Level 31  
    W ten sposób sprawdzisz wyłącznie czy napięcie dochodzi do wzmacniacza. Nie określisz multimetrem czy wzmacniacz działa prawidłowo tzn. wzmacnia sygnał. Bardzo często po rozebraniu podstawy widać dużą korozję elementów.
    lukasz921
    Level 5  
    A jest to demontowalne? Czy zalane plastikiem i żeby zobaczyć trzeba zniszczyć ten plastik?
    emik
    Level 31  
    Odchylasz podsufitkę, rozłączasz przewód antenowy i kluczem 24 odkręcasz antenę. Jak ją zdemontujesz i usuniesz gumową uszczelkę zobaczysz dwa wkręty. Dalej według posiadanej wiedzy i umiejętności.
    lukasz921
    Level 5  
    No wiec sprawa wyglada tak jak na zdjeciu ? Czy najlepiej zalozyc ze wzmacniacz anteny jest uszkodzony ? Mozna sprobowac dokupic sam wzmacniacz antenowy czy trzeba kupic cala antene ? Chyba ze mozna to odratowac ?
    Skoda Dance MP3 - Slaby odbiór Radia FM Dance Mp3 Skoda
    emik
    Level 31  
    Niestety w takim stanie nadaje się wyłącznie do wymiany.
    JacekCz
    Level 39  
    a ja tradycyjnie powiem: nie ma lepszego wzmacniacza niż prawidłowa antena, tj ok 75cm, bez elementów półprzewodnikowych.
    Graficy komputerowi zrobili nam kaszę z głowy z tymi antenkami jak mysi ogonek
    lukasz921
    Level 5  
    Antena wymieniona. Radio zbiera już prawidłowo. Dzięki wszystkim za pomoc.