Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPDIF Optyczny & Coaxial ?

16 Sie 2005 21:02 9242 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam pare pytań dot. SPDIF.
    Otóż w kompie mam Audigy 2 ZS, która ma SPDIF Coaxial mini jack, a w amplitunerze SPDIF Optyczny. Jaki sposób podłączenia byłby najlepszy? Mam dwa wyjścia:
    1 – Kupić specjalny panel do Audigy i połączyć kablem TOSLINK.
    2 – Kupić Konwerter z COAXIAL/SPDIF na TOSLINK i podłączyć dwoma rodzajami kabli. (Na zdjęciu inna wersja, normalnie jest coaxial in optical out)
    SPDIF Optyczny & Coaxial ?

Które rozwiązanie było by najlepsze?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zwykle w amplitunerach są oba rodzaje wejść, ale jeśli chcesz podłączyć optykiem to lepiej będzie kupić panel.
    Będziesz miał jeden kabel mniej, pudełko nie będzie ci się szwędać.
    Minus jest taki, że dłuższy kabel dużo kosztuje, ale im mniej wtyczek/gniazd tym lepiej.
  • Poziom 10  
    Niestety ale w zestawie LG LH-T751TB jest tylko SPDIF Optyczny :(
    THX za pomoc!
  • Poziom 29  
    Da się :) . Sam zrobiłem! Potrzebny jest tylko nadajnik toslinka TOTX ileśtam. Karta ma długie i krótkie złącze szpilowe. Na krótkim jest (m.in.) masa, +5v oraz wyjście sygnału cyfrowego. Krótkie złącze ma (o ile pamiętam, bo ten pc jest teraz o kilkaset km ode mnie...) 10 nóżek, kupujesz standardową wtyczkę do zaciskania wstążki przewodów, kawałek odpowiedniej wstążki (takiej jak do dysków ata lub floppa), ucinasz na odpowiednią długość i szerokość, zaciskasz i gotowe.
    Nadajnik TOTX ma wejście cyfrowe, więc można podłączyć bezpośrednio.
    Nie podam szczegółów, bo jestem daleko, ale pogoogluj; sam tak zrobiłem, obrazek ze schematem złącza jest w sieci (proste) schematy do podłączenia TOTX też.
  • Poziom 11  
    Witam

Odświeże troszkę temat, bo akurat potrzebny mi taki konwerter.
    Mianowicie chcę podłączyć sobie PC do kina, jednak w PC moja karta dźwiękowa Sound Blaster Live 5.1 ma tylko S/PDIF COAXIAL, a kino tylko S/PDIF OPTYCZNY. Znalazłem taki konwerter jak wyżej:

http://igokab.pl/product_info.php?cPath=303&products_id=1850

czy jeśli podłącze to w taki sposób, wszystko powinno być ok i będę miał dźwięk 5.1 na kinie:

PC (Sound Blaster Live 5.1 - S/PDIF COAXIAL) ---> kabel COAXIAL ---> Konwerter (IN-COAXIAL RCA/OUT - TOSLINK [819]) ---> kabel TOSLINK ---> kino

Poradźcie, czy czasem nie pomyliłem konwertera i to ten [819] będzie dobry, bo nie znam sie za bardzo na tym. Chcę mieć pewność, ze takie cos będzie działało, bo wymiana karty dźwiękowej + 10-15 metrów kabla optycznego, to za duży wydatek.

Pozdrawiam

Popraw błędy, użyj przycisku "pisownia"
    przemo-lukas
  • Poziom 16  
    Szczerze odradzam zakup takiego konwertera. Dokładnie w tym sklepie zakupiłem identyczny konwerter, tylko w druga stronę i niestety nie działał. Odesłałem na reklamację a sprzedawca twierdził, że wszystko jest OK. U mnie z TV Sharp i tunerem Samsung nie szło go w żaden sposób uruchomić - w srodku jest totalna chińszczyzna składana z byle jakich części przez 8-letnie dzieci po 18godzin na dobę, więc nie ma prawa działać.