Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Excel,VBA - zamiana wyszukanego tekstu i podmiana

kubala009 28 Lut 2018 09:54 618 9
  • #1 28 Lut 2018 09:54
    kubala009
    Poziom 4  

Witam,
    Proszę o pomoc ponieważ nie mam pomysłu jak mam zrobić aby wykonało sie pewne zdarzenie.
    Chcę zrobić makro które wyszuka dany fragment tekstu i zamieni go na podany w danej komórce.
    Przykładowo mam domek.rafała w kilku komórkach, natomiast w komórce A1 mam pałac i chce aby ten tekst zaminił się na pałac.rafała. Zawsze robiłem to ręcznie metodą zamiany i wpisywaniu ręcznie frazy wyszukanej i zamienianej teraz chciałbym to zrobić automatycznie ale nie mam pomysłu jak zrobić aby tekst na który ma byc zamieniona dana fraza był automatycznie pobierany z komorki A1.

0 9
  • #3 28 Lut 2018 10:14
    kubala009
    Poziom 4  

Prot napisał:
    kubala009 napisał:
    Chcę zrobić makro które wyszuka dany fragment tekstu i zamieni go na podany w danej komórce.

Nagraj sobie makro z przeprowadzania procedury systemowej "zamień (ctrl+H)" i w odpowiednie miejsca wprowadź swoje comboboxy :idea:

Wszystko rozumiem, ale "zamień (ctrl+H)" w "znajdz" wpisuje szukana frazę i w "zamień na" w co mam wpisać ? chcę aby znajdował się tu tekst z komórki A1 a z tego co mi się wydaje nie można zapisywać tam formuł.

0
  • #4 28 Lut 2018 10:24
    rajszym
    Poziom 19  

Prot napisał:
    Nagraj sobie makro
    i wpisz cokolwiek.

0
  • #5 28 Lut 2018 11:06
    kubala009
    Poziom 4  

rajszym napisał:
    Prot napisał:
    Nagraj sobie makro
    i wpisz cokolwiek.

nie rozumiem tej odpowiedzi. jak cokolwiek ?

0
  • #7 28 Lut 2018 12:11
    kubala009
    Poziom 4  

Prot napisał:
    Nie próbujesz nawet realizować sugerowanych najprostszych rozwiązań :cunning:

Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie z VBA doskonale wiedzą co to znaczy nagrywania makra :D

Chodzi o utworzenie samodzielne np takiego makra:
    Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ale przecież w dalszym ciągu takie makro wykonuje mi zamianę stałego tekstu który został nagrany przez nie a ja chce aby ten tekst był zmieniany w zależności od tego co znajduje się w komórce A1 jeżeli będzie tam domek to ma zamienić się na domek a jeżeli będzie kwiatek to ma zamienić się na kwiatek.

0
  • #8 28 Lut 2018 12:19
    Maciej Gonet
    Poziom 32  

Przecież zamiast NewStr możesz sobie podstawić na przykład

Kod: text

0
  • #9 28 Lut 2018 12:21
    kubala009
    Poziom 4  

Maciej Gonet napisał:
    Przecież zamiast NewStr możesz sobie podstawić na przykład
    Kod: text

Dziękuje :) niestety nie znam wszystkich poleceń i możliwości dlatego właśnie chodziło mi o to aby ktoś napisał rozwiązanie jak to wykonać zaraz spróbuje zmodyfikować w taki sposób makro i w razie problemów będę pisał dalej.

0
  • #10 16 Kwi 2018 11:51
    kubala009
    Poziom 4  

Problem rozwiązany w zupełności pomogło polecenie Range().Value
    Dziękuje za pomoc.

0