Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat toledo 2 1999r 1.9tdi - Auto kopci na biało na 10m!

28 Lut 2018 14:41 651 14
  • Poziom 2  
    Witam. Bardzo was proszę o pomoc w sprawie mojego seata. Seat toledo 1.9 tdi 110km 1999r. Ostatnio rozwaliłem osłonę miskę olejową po czym zaholowałem go do mechanika. Gdy go wyprowadziłem zaczął mi strasznie kopcić. Olej kapie mi pod autem . Oczywiście gdyby to było normalne kopcenie to nie ruszał bym tego wątku. Kopci tak że kompletnie nic nie widać za mną na odległość 10m!!. Na mechanika u którego byłem nie ma co liczyć. A nowy mówi żeby zaprowadzić do tego starego więc jestem tutaj. Początkowo kopcił na niebiesko teraz na biało i brakuje mu siły do jazdy. Napiszcie mi proszę co trzeba w tym przypadku sprawdzić, wymienić , naprawić. Nie wymagajcie też zbyt dużej wiedzy ode mnie bo zaawansowany nie jestem w tych sprawach
  • Poziom 12  
    Jeżeli kopci na biało to sprawdź czy płynu chłodniczego nie ubywa i poziom oleju na rośnie na bagnecie. Jeśli coś zauważysz nie tak to może być uszkodzona uszczelka pod głowicą.Można w necie kupić test sprawdzający czy uszczelka głowicy jest dobra.
  • Poziom 16  
    Witam może wtryski leją
  • Poziom 20  
    Sprawdź czy turbina nie padła , może ukręciło ośkę i zaciąga olej.
  • Poziom 12  
    Czuć z rury wydechowej zapach spalonego oleju?
  • Poziom 2  
    Olej kapie od spodu a i czuć spalony olej tzn olej jest nowy a kompletnie nie wygląda na nowy
  • Poziom 20  
    Ale chodzi nam z czego kapie bo że od spodu to raczej normalne. W dieselu często po pierwszym odpaleniu olej nie wygląda na nowy.
  • Poziom 12  
    Masz możliwość podłączenia auta pod komputer?
  • Poziom 24  
    A co komputer w tym konkretnym przypadku da? Tam jest coś źle złożone/ pęknięte, autor nie napisał ja długo z tą misą pękniętą jechał. To trzeba do normalnego mechanika zaprowadzić.
  • Poziom 12  
    Na interfejsie diagnostycznym można sprawdzić kody błędów i działanie turbiny.
  • Poziom 20  
    W tym przypadku nie trzeba komputera tylko narzędzia i trochę chęci .
  • Poziom 10  
    Turbina padła, pierścienie, wtrystki lub głowica ssie olej do komory spalania
  • Poziom 2  
    Turbina do regeneracji Panowie. Dzięki za pomoc Pozdrawiam