Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1100-Czy musze posmarowac listwe grzewcza pasta?

pczelen 16 Sie 2005 21:33 1518 8
  • #1 16 Sie 2005 21:33
    pczelen
    Poziom 10  

Witam
    Zakupiłem nowa listwe grzewcza do drukarki HP 1100, bo mialem uszkodzana . Bardzo prosze o wskazówki , jak mam ją wymienic, tzn. slyszalem ze konieczne jest nalozenie jakies pasty, ale jakiej ? i w jaki sposób, dokladnie gdzie ?
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
    Paweł

• Pomocny post
    #2 16 Sie 2005 21:59
    azarach
    Poziom 22  

pczelen napisał:
    Witam
    Zakupiłem nowa listwe grzewcza do drukarki HP 1100, bo mialem uszkodzana . Bardzo prosze o wskazówki , jak mam ją wymienic, tzn. slyszalem ze konieczne jest nalozenie jakies pasty, ale jakiej ? i w jaki sposób, dokladnie gdzie ?
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam
    Paweł

www.techserwis.pl

tam kupisz specjalny smar do grzałek
    posmarować trza bo się szybko folia na grzałeczce popsuje

chociaż kiedyś nie smarowałem i też chodziło ;)
    pozd

• Pomocny post
    #3 16 Sie 2005 22:12
    machina73
    Specjalista - kserokopiarki

Nie posmarowanie grozi nawet zerwaniem folii rozmywaniem kopii itp
    Smar może i jest potrzebny specjalny ale on specjanie też kosztuje
    ja zastosowałem teflonowy do łożysk rowerowych (wyczynowy) który wytrzymuje 180 stopni C drukarka hula jak dzika.

• Pomocny post
    #4 17 Sie 2005 12:24
    a_pawel
    Poziom 27  

Kiedyś nie smarowałem i grzałka chodziła głośniej, ale nie jest to konieczne do prawidłowej pracy. Choć dla świętego spokoju swojego i klienta od pewnego czasu to robię.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #5 17 Sie 2005 12:35
    Kopi serwis
    Poziom 17  

W kserokopiarkach Canon FC2 do folii dodawana była porcja smaru na grzałke,więc zawsze smarowałem.Do HP nie spotkałem sie z podobną praktyką ,ale też nie daje smaru i jest O.K.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 17 Sie 2005 13:53
    Kazik
    Spec od drukarek

W starszych hp-kach nie smarowalem grzalki - poniewaz sa to wolniejsze drukarki to i foliama mniejsze szanse na przetarcie, natomiast w nowszych i szybszych modelach stosuje smar bo tutaj i srednica folii jest mniejsz (wiecej razy musi sie obrocic na A4) i wydruk kilkakrotnie szybszy jak w poprzednich modelach.

• Pomocny post
    #7 25 Sie 2005 23:41
    sebs10
    Poziom 11  

mimo wszystko zalecam smarowanie grzalki co zwieksza zywotnosc folii

• Pomocny post
    #8 29 Sie 2005 09:40
    pulkownik
    Poziom 14  

Ostatnio zmieniałem folie w dwóch takich drukarkach i nie nakładałem żadnej pasty czy smaru. Ale jak kupowałem folie i wałek dociskowy to zamówiłem też ten smar. Przysłali mi zwykłą wazeline techniczna, po jej nałożeniu wogóle to nie chodziło. Wazelina tak się kleiła że nie byłem w stanie obrócić folii rękami. Drugi problem jaki napotkałem to nie przymocowane czarne gumowe kółeczko na wałku dociskowym. Po jego przyklejeniu drukareczka śmiga jak ta lala.

machina73: Napisz jakiego dokładnie używałeś samru i ile on orientacyjnie kosztuje.

• #9 13 Lis 2005 20:33
    pczelen
    Poziom 10  

Dzięki uprzejmosci jednej z firm w Jeleniej Górze, która specjalizuje się w naprawie i serwisowaniu drukarek dostałem ZA DARMO tak tak za darmo pastę. Wolałem nie ryzykowac i posmarowac grzałką tą specjalna pastą.
    Drukarka teraz działa jak szalona .
    Dziekuję za pomoc.
    Pozdrawiam Paweł .

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo