Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór AGD do kuchni - lodówka, zmywarka, płyta, piekarnik, okap

28 Lut 2018 18:24 1317 3
  • Poziom 1  
    Witajcie,

prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętów do kuchni. Oprócz lodówki wszystko idzie pod zabudowę. Po kolei:

LODÓWKA (wolnostojąca)
    niestety tu mam ograniczone pole manewru, ponieważ lodówka musi mieć dosyć nietypowe rozmiary (wysokość max 137 cm, szer. max 55 cm) ze względu na skosy w kuchni i układ szafek. Nie potrzebuję bajerów - istotna jest cicha praca i klasa energetyczna (dobrze A++). No i z uwagi na to, że jest wolnostojąca, musi być srebrna.
    Póki co wybór: LIEBHERR CUsl 2311 Comfort

ZMYWARKA (pod zabudowę)
    tu podobny problem co powyżej - max szerokość 45 cm. Również istotna jest klasa energetyczna, głośność pracy i w miarę niskie zużycie wody + panel wewnętrzny. Praktycznie przy wszystkich sprzętach zależy mi na ich oszczędnej pracy, dlatego liczę się z większym wydatkiem na sprzęt (ale też bez przesady).
    Póki co zastanawiam się nad: HOTPOINT-ARISTON LSTF 9H124 CL EU

KUCHENKA
    sporo pieczemy, więc piekarnik chcielibyśmy na pewno duży. Dziewczyna robi ciasta, pizze, itp (b. często na dwóch poziomach). więc tu nie chcemy za bardzo oszczędzać. Patrząc po funkcjach i niezawodności dużo dobrego naczytałem się o Boschach.
    Wymagania: duża pojemność, prowadnice teleskopowe/wózek, szybkie nagrzewanie, grill (niekoniecznie), funkcja pizzy, termoobieg, klasa A. Termosondę i pyrolizę raczej odpuścimy z uwagi na ceny urządzeń (no chyba, że coś możecie polecić w miarę rozsądnej cenie)
    BOSCH HBG36T650 Serie 8
    BOSCH HBA43S360E
    BOSCH HBG 23B360R

PŁYTA INDUKCYJNA
    Tu mam pustkę w głowie. Zależy mi na: 4 pola grzewcze, booster (dobrze na wszystkich polach), intuicyjność obsługi - slider (nie przepadam za płytami gdzie trzeba kilka razy nacisnąć, żeby poziom włączyć np. na "6"), multifazowa (fajnie by było ;) ), podtrzymywanie ciepła.
    Electrolux EHH6240ISK
    Electrolux EHH-1634 0FK
    Bosch PUE631BB2E

OKAP
    Tu prosiłbym o propozycję, bo kompletnie nie wiem na co powinienem zwracać uwagę. Kuchnia jest niewielka (ok 12m), okap musi być kominowy.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o zmywarkę, płytę i piekarnik mam z Ikei - w zasadzie to Whirpool, tyle że ma 5 lat gwarancji, a to ważna zaleta, aczkolwiek sprzęt też w porządku. Zmywarka dobrze i cicho myje. Piekarnik ma programy typu chleb, pizza, do tego możliwość pieczenia na kilku poziomach, teleskopy, pyrolizę - w zasadzie wszystko co powinien. Płyta - jak płyta mają kilka do wyboru więc każdy coś znajdzie.
    Okapy też mają, ale przynajmniej te co nam się podobały były dość drogie. Okap - najlepiej podejść do jakiegoś marketu, gdzie będą wisieć koło siebie różne modele, pomacać, powłączać, posłuchać, porównać,
    A lodówka - Liebherr to przysłowiowy mercedes wśród lodówek. Jeśli budżet pozwala, to nie zastanawiałbym się nad inną
    Nie wiem jak obecne zmywarki Aristona, ale pierwszą zmywarką jaką mieli rodzice był Ariston, a lata później kolega też miał tej firmy - w obydwu przypadkach był to pierwszy i ostatni Ariston ;) Może teraz, już jako Hotpoint-Ariston robią lepsze rzeczy,
  • Poziom 2  
    Kupiłem lodówkę Libherra 6 lat temu. Kilka miesięcy po gwarancji rozszczelnił się układ chłodzenia. Brak możliwości naprawy ze względu na miejsce rozszczelnienia (gdzieś w niedostępnym miejscu). Lodówka na złom.
    Tak więc, albo trafiłem lipny egzemplarz, albo Libherr schodzi na psy. :(
  • Poziom 11  
    Hmm. Z jednej strony awaria czy trefny egzemplarz mogą się zdarzyć nawet najlepszym. Ale z drugiej strony, jeśli coś się rozszczelniło w niedostępnym miejscu, to znaczy że producent "dał ciała". Wydaje mi się, że zgodnie z inżynierską sztuką, rurki powinny przez takie miejsca przechodzić w jednym kawałku, bez sztukowania, a co za tym idzie nic tam się nie powinno rozszczelnić. Więc albo producent ma to w nosie i jest tam jakieś łączenie, albo "idzie po kosztach" i stosuje cieniutkie przewody mizernej jakości.