Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - EXCEL jaką funkcję użyć

28 Lut 2018 18:35 300 4
  • Poziom 14  
    Witam.
    Zastanawiam się nad rozwiązaniem takiego problemu. Plik podglądowy w załączeniu.
    Jakiej można użyć funkcji aby to posortować ( takich sam dat może być kilka- kilkanaście). Wyszukaj poziomo -> daje radę -> ale jak ją " przenieść " aby np co dwa wiersze łapała. Klasyczne rozciągniecie funkcji będzie szło co jeden.
    Suma warunków -> także nie bardzo .
    Klasyczne odwołanie bezwzględne też się nie sprawdzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Może źle to przedstawiłem. Podmieniłem przykład na bardziej przejrzysty.
    Przygotowuję arkusz podsumowujący dzienne dane.
    Zastanawiam się nad zapisem w jaki sposób później je łatwo do jednego zbiorczego arkusza wrzucić.

Twoje rozwiązanie zagmatwanie wygląda ale tak samo mój pierwszy opis zapewne wyglądał.
    Mam nadzieję że teraz jest bardziej zrozumiały.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Częściowe rozwiązanie znalazłem * ponownie pomocną okazała się funkcja jeżeli...
    Jest to co prawda bardzo uciążliwe -> ale jakieś tam rozwiązanie jest.

Jeszcze jedne pytanie -> do ilu " zapętleń" mogę używać funkcji jeżeli ? Czy nie ma ograniczeń ?
  • Poziom 35  
    nunak napisał:
    do ilu " zapętleń" mogę używać funkcji jeżeli ? Czy nie ma ograniczeń ?

Są ograniczenia : zagnieżdżone poziomy funkcji - 64; długość zawartości formuły - 8 192 znaków :idea:

nunak napisał:
    Podmieniłem przykład na bardziej przejrzysty

To teraz jeszcze podmień odpowiednio argumenty mojej formuły lub twórz swoją :D

Niepoważne jest oczekiwanie uzyskania formuły, która dostosuje się do zmienionych przykładowych danych :cunning: , a także takie formowanie tabeli danych, które utrudnia tylko jego analizę :not:
  • Poziom 14  
    Dzięki za pomoc.
    Nie oczekiwałem gotowca. Oczekiwałem naprowadzenia.
    Poradziłem sobie funkcją jeżeli. Przyznam się, że z indeks oraz podaj.pozycję nie wiele styczności miałem.