Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony MHC-555 - Po włączeniu samoczynnie wysuwa tackę płyt cd

28 Lut 2018 19:25 378 8
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z wieżą Sony mhc-555 po włączeniu samoczynnie wysuwa tackę płyt cd. Naciśnięcie przycisku open/close powoduje obrót tacki. Czujniki obecności sprawne podają napięcie ok.3,5v . Poprawiono zimne luty , sprawdzono mechanizm, sprawdzono microswicze pod przyciskami, taśmy łączące, wykonano reset pamięci, krańcówkę open/close, wyczyszczono enkoder przy mechaniźmie
  • Poziom 30  
    Proszę o podanie dokładnego modelu sprzętu ?
  • Poziom 12  
    Jest to wieża sony mhc-w555 składająca się z dwóch części tj.:
    wzmacniacz+radio str-w555
    cd+ magnetofon htc-w555
  • Poziom 43  
    Mikroswitche do wymiany. Zamiast 0 omów po wciśnięciu mają jakąś wartość i procek obsługujący je odczytuje inny rozkaz (switch'e zwierają drabinkę rezystorową, z której napięcie trafia do procka).
  • Poziom 43  
    Z takich typowych usterek tego typu, to (błąd napędu) wózek lasera nie wchodzi na swoją pozycję, co powoduje taki efekt.
  • Poziom 12  
    Napęd sprawny ponieważ jak się szybko wciśnie tackę i mechanizmem przekręci aż podniesie płytę zaczyna ją czytać i odtwarza całą płytę.
  • Poziom 43  
    endriu2712 napisał:
    jak się szybko wciśnie tackę

I to jest prawidlowe dzialanie ?

Przepraszam, za brak polskich liter, cos mi sie porobilo z klawiatua.
  • Poziom 12  
    wiem prawidłowe to to nie jest lecz naciśnięcie przycisku open powoduje tylko otwarcie i obrót tacki
  • Poziom 43  
    endriu2712 napisał:
    Naciśnięcie przycisku open/close powoduje obrót tacki.
    endriu2712 napisał:
    naciśnięcie przycisku open powoduje tylko otwarcie i obrót tacki
    Mała, ale istotna różnica. Paski do wymiany - należy też dokładnie umyć ich bieżnie kółek z którymi współpracują. Pasek albo wyciągnięty albo zaświniony smarem z przekładni ślizga się i nie ma "siły" podnieść do końca mechaniki z karetką. A bez tego wariuje...