Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

matiz - Matiz pytań kilka.

28 Lut 2018 19:38 315 6
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich użytkowników forum , drogą kupna nabyłem matiza , szukałem trochę info w necie ale jak zawsze na tym forum można dostać najszybciej i najsensowniej jakąś odpowiedz , tak więc pytam.
    1. Przebieg 140 tys jaki olej zalać ?? ( nie wiem jaki był lany ) 5w40 będzie ok ?? Jaką powinien mieć normę ?
    2. Czy w zbiorniczku z płynem chłodzącym z obu wężyków na górze powinien intensywnie lecieć płyn ??
    3.Brak ogrzewania i temperatura nawet nie drgnie ?? ( Od razu termostat i czy coś jeszcze ? )
    3. Jaki największy rozmiar laczy tam wejdzie ?? Są ładne aluski i zastanawiam się jaki but do nich ubrać ?? :D
    To by było na tyle z góry dziękuje :D A co do oleju to do moich innych aut leję LM,motul bądz millersa :D A jaka średnia półka cenowa będzie możliwa do tego sprzętu bo te 3 wyżej wymienione to chyba trochę przesada :D
  • Poziom 31  
    Co do oleju to 10W40 spokojnie mu wystarczy.Brak ogrzewania; uszkodzony termostat ( to najczęściej), zanieczyszczona nagrzewnica.Opony; więcej niż 13-stki nie założysz bo mało miejsca.Płyn w zbiorniczku powinien się przelewać jednym przewodem.
  • Poziom 3  
    Co do opon to wiem ze trzynasteczki chodzi mi głównie o wysokość i szerokość, ten płyn to musze dokładnie zaobserwować ale wydaje mi się ze leciał z obu wężykow, jutro wymienię płyn, termostat, nagrzewnice potraktuje octem i kompresorem i zobaczymy czy podziała ale wydaje mi się ze jeszcze czujnik temperatury jest padnięty bo temperatura nie drgnie nawet milimetr
  • Poziom 31  
    Potraktowanie układu chłodzenia octem i sprężonym powietrzem nic nie da. Nagrzewnicę trzeba płukać wodą pod ciśnieniem w obie strony. Skoro na wskaźniku wskazówka nie żyje to tak jak piszesz , czujnik idzie na pierwszy ogień.Wejdź na oponeo a tam znajdziesz rozmiarówkę opon do matiza.Oryginalny rozmiar- 155/65R13. Jest też opcja 145/70R13 ale do matiza z silnikiem 1000 ccm. wersja eksportowa.
  • Poziom 3  
    Dokładnie tak robię, 2 kawałki węża ogrodowego w nagrzewnice ciepła woda z octem i kompresorkiem z wyczuciem raz w jedna stronę raz w druga i tak aż zacznie lecieć czysta woda, w Audi robiłem 2 razy i grzeje bajecznie

Dodano po 19 [godziny] 17 [minuty]:

A wracając do oponek 175/70 r13 wejdą czy będą ocierać , mam akurat możliwość tanio kupić 4 sztuki ??
  • Poziom 31  
    Nigdy nie eksperymentowałem z oponami w matizie więc nie wiem.W wersji 0,8 ccm jest tyko jeden rozmiar i nie ma opcji natomiast w wersji 1000 ccm mogą być zamontowane oba rozmiary.Skoro kupisz je za dobre pieniądze to można zaryzykować.
  • Poziom 3  
    Kolego a co byś powiedział o tym płynie dlaczego leci z obu powrotów? Może to przez uszkodzony termostat