Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam dobrego prawnika do walki z elektrownią

piachu2 28 Lut 2018 20:59 1464 13
 • #1
  piachu2
  Poziom 17  
  Dlaczego płacimy za prąd skoro, w przewodzie z elektrowni jest tyle samo amperów, co w przewodzie do elektrowni?
  Dla porównania; woda pobrana z wodociągów ≠ odprowadzonej do ścieków i jest znacznie gorszej jakości.
  Tu sprawa jest chyba oczywista, że woda została zużyta i trzeba bulić! Z kaloryferami, to samo przychodzi cieplejsza, a odpływa zimniejsza.
  A prąd z mojej chaty odpływa w niezmienionej formie i ilości z powrotem do elektrowni.
  Wniosek: Elektrownia nas oszukuje i każe płacić za nic.
 • IGE-XAO
 • #3
  Piotr2608

  Poziom 39  
  A na jakiej podstawie twierdzisz, że opłata za prąd jest opłatą za "prąd"?
  Jeżeli masz baterię np. 1.5V i podłączysz żarówkę, to czy ta bateria będzie działać wiecznie?
  Fizyka to nic innego jak obrazowo mówiąc zamiana energii jednej w drugą. Ktoś w tej elektrowni szufluje węgiel do kotła, kocioł wytwarza ciepło, gorąca woda napędza turbinę, turbina generuje prąd, prąd - napięcie po drodze przechodzi przez szereg transformacji (transformator) a Ty na końcu tego ogniwa tę szuflę przysłowiowego węgla zamieniasz na: światło, ciepło, obraz/wizję - TV, laptop itp.
 • IGE-XAO
 • #4
  piachu2
  Poziom 17  
  Piotrze2608, zły przykład z bateryjką podałeś. Może się zastanowisz nad tym problemem: montuję magnes ( może być od starego głośnika) do sufitu, przykładam do niego kawał żelaza i niech wisi, i tak wisi, i wisi, i wisi i nie nie wyczerpuje się, a przecież jakąś pracę wykonuje. Prawda?
  Wracając do pytania, Dobry Papuga powinien poradzić sobie z takim problemem.
  :-)
 • #5
  Maciej Raniś
  Poziom 16  
  No chyba jednak pracy nie wykonuje, przynajmniej z punktu widzenia fizyki z gimnazjum, gdyż ta mówi że praca do bodajże masa razy przemieszczenie względem siły grawitacji. Pole magnetyczne wykona pracę tylko podczas przyciągania żelastwa, lecz później "taką samą" należy wykonać by je oderwać, więc bilans wychodzi na zero.
 • #6
  piachu2
  Poziom 17  
  Maciej Raniś, zamiast magnesu użyj elektromagnesu i przelicz to na choćby 5 lat. Ile trzeba pracy aby to żelastwo u sufitu utrzymać? Prośba o nie rozmywanie pierwotnego wątku. :-)
 • #7
  robokop
  Moderator Samochody
  Nie wziąłeś pod uwagę jednego -prąd żeby wykonywał pracę, musi płynąć - a do zmuszenia go do tegoż płynięcia, trzeba wykonać pracę - dużo większą, niż tenże prąd wykona u odbiorcy. Porównanie z magnesem jest błędne - magnes, to pole statyczne, nie wykonuje żadnej pracy - podobnie jak klej, którym można tenże przedmiot przylepić pod sufitem. Praca wiąże się nieodłącznie z wytworzeniem czy przetworzeniem energii.
 • #8
  Piotr2608

  Poziom 39  
  Energia prądu elektrycznego
  Energia elektryczna prądu elektrycznego to energia, jaką prąd elektryczny przekazuje odbiornikowi wykonującemu pracę lub zmieniającemu ją na inną formę energii. Energię elektryczną przepływającą lub pobieraną przez urządzenie określa iloczyn natężenia prądu płynącego przez odbiornik, napięcia na odbiorniku i czasu przepływu prądu przez odbiornik.

  Zużycie energii elektrycznej w technice mierzone jest w kilowatogodzinach (kWh). Urządzeniem do pomiaru zużycia energii elektrycznej jest licznik energii elektrycznej.

  W obwodach prądu przemiennego wyróżnia się moc a co za tym i idzie energię czynną, bierną i pozorną.

  Energię zużytą przez urządzenie oblicza się mnożąc jego moc przez czas jego pracy. Moc jest wyrażana w kilowatach (kW) lub w watach (W), a 1 kW = 1000 W. Przykładowo, jeśli czajnik zasilany napięciem 230 woltów, pobiera prąd o natężeniu 10 amperów, to jego moc wynosi 2300 W. Im większa jest moc urządzenia, tym więcej zużywa energii elektrycznej w jednostce czasu. Moc, jaką urządzenie pobiera podczas swojej pracy, jest podawana przez producenta w instrukcji obsługi (dane techniczne), na tabliczce znamionowej lub etykiecie energetycznej urządzeń (moc znamionowa).

  Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać
  Spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska.
  Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała,
  Stąd brak światła i węgla. Ale system działa!
 • #9
  Maciej Raniś
  Poziom 16  
  Gdybyś miał "idealny" elektromagnes o uzwojeniu wykonanym z jakiegoś materiału o zerowej rezystancji i rdzeniu bez histerezy magnetycznej oraz prądów wirowych (o ile zasilisz go napięciem AC), ta energia byłaby potrzebna tylko na początkowe "namagnesowanie".
 • #10
  zbich70
  Moderator - Elektryka
  piachu2 napisał:
  A prąd z mojej chaty odpływa w niezmienionej formie i ilości z powrotem do elektrowni.

  Wpływa i wypływa 50 razy na sekundę.

  To nawet nie jest "elektryka po godzinach".
  Proponuję przeniesienie do Hyde Parku do gronia płaskoziemców i poszukiwaczy perpetuum mobile.
 • #11
  piachu2
  Poziom 17  
  początkowe czy końcowe namagnesowanie, a żelazo wisi pod sufitem za darmo ( prawie za darmo) , w elektromagnesie zabierzesz / wyłączysz/ energię i żelazo spada! Panowie duperelami o magnesach zajmiemy się w osobnym temacie! Znacie dobrego adwokata, który podjąłby się tego zagadnienia, czy nie :-)
 • #12
  Piotr2608

  Poziom 39  
  Maciej Raniś napisał:
  Gdybyś miał "idealny" elektromagnes o uzwojeniu wykonanym z jakiegoś materiału o zerowej rezystancji

  Wtedy nie zrobiłbyś idealnego elektromagnesu :) Rezystancja cewki zawsze być musi :)
  Miałeś na myśli straty energii = 0 czyli osiągamy sprawność urządzenia na poziomie 100%.
  I nie zasilasz go napięciem zmiennym tylko stałym DC.
  Ale to namagnesowanie po pewnym czasie straci swoje właściwości - taki jest los metali.

  Dodano po 7 [minuty]:

  piachu2 napisał:
  Znacie dobrego adwokata, który podjąłby się tego zagadnienia, czy nie

  Odłącz przewody elektryczne, powieś żelazo w każdym pokoju i będziesz miał darmową energię.
  Nie masz bladego pojęcia o tym co piszesz, nie ważne co wpływa i co wypływa ale ktoś dostarcza Ci tę energię, zbudował infrastrukturę i używa jakiegoś paliwa do napędzania elektrowni.
  Obliczono iż do zasilenie tylko wszystkich ładowarek do telefonów komórkowych w Polsce, brakuje mocy z największego bloku energetycznego w elektrowni Bełchatów.
  Z tym Twoim prądem jest tak samo jak z instalacją w samochodzie - nie spalisz paliwa nie masz prądu. Mało tego - podłącz przetwornicę a zasilisz cały dom i jeszcze akumulator naładujesz, wszak do samochodu powróci ów prąd :)
  Z grzejnikami podobnie - do grzejników dostarczana jest woda gorąca, za grzejnikami jest wystudzona ale czym cieplej chcesz mieć w domu tym więcej paliwa musi dostawca spalić w kotle.
 • #13
  piachu2
  Poziom 17  
  Piotrze - żadnych emocji na tym etapie - proszę! I bez żadnych wstawek o ładowarkach, Tak jak pisałem wcześniej, zamontuj magnes, podczep kawałek żelaza i czekaj kiedy spadnie, w innym pomieszczeniu, mniej używanym zrób to samo z elektromagnesem, OK? :-) Prosiłem aby wątek o magnesach odłożyć na inny czas.
  Uważam, że magnes, to prezent od Pana Boga dla ludzkości, tylko że ludziska ten Cud, wykorzystują w dynamach wszelkiego rodzaju.
 • #14
  Łukasz-O
  Admin Elektroenergetyka
  Wystarczy już tej farsy. To jest forum techniczne dla poważnych ludzi.
  Drogi autorze, jeśli szukasz prawnika polecam fora prawnicze. Jednak moim zdaniem tu nie prawnik jest potrzebny...

  Zamykam.