Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik elektryczny brushless dużej mocy do projektu. Jak dobrać ?

28 Lut 2018 21:05 1161 4
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie kolegów. Ostatnio zaczynam się przymierzać do wykonania pewnego projektu. Ma to być projekt budowy dużego drona wykonanego na 6 śmigieł. Dron ma być na tyle silny, by unosił ciężar ok 80kg + oczywiście ciężar własny czyli ponad 100Kg siły nośnej na śmigłach. Jako silników napędowych zamierzam użyć silników typu brushless na napięcie ok 24V do 48V. Nie bardzo potrafię oszacować jaka była by potrzebna moc znamionowa każdego z sześciu silników napędzających ogromnego drona. Sprawa też komplikuje się pod względem wysokich prędkości obrotowych tych silników. Proszę o pomoc w tym czego mam szukać i na co zwrócić uwagę + może jakieś materiały o podobnych projektach. Proszę też nie krytykować moich zamierzeń. Z góry dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Masz jakieś środki na ten projekt?
  • Poziom 21  
    Gdyby tak nie było, to nie tracił bym czasu swojego i kolegów z forum.
  • Poziom 28  
    Musisz dobierać silniki razem ze śmigłami, tak aby ich sumaryczny maksymalny ciąg był 2x większy od masy całkowitej drona. Dla masy 100kg i 6 silników oznaczałoby to maksymalny ciąg 33kg przypadający na jeden zestaw silnik+śmigło.
  • Poziom 21  
    Szukałem sporo po sieci i znalazłem taki oto silnik firmy Hacker:
    https://www.hacker-motor-shop.com/Brushless-M...?shop=hacker_e&a=article&ProdNr=37301006&p=36.
    Cena jest całkiem spora, bo ponad 1000 euro, ale nie tylko cena mnie martwi. Również maksymalny pobór prądu, bo 150 A. Rozumiem, że jest to maksymalny prąd jaki wytrzyma silnik, ale domyślam się, że taka norma u niego to coś poniżej 100A przy dużym obciążeniu.