Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 190 - przewody z drzwi kierowcy do pompki c.z.

01 Mar 2018 10:16 501 8
 • Poziom 22  
  pioart napisał:
  Tu masz schemat połączeń. Sprawdzaj obwody. To, że nie zamyka, a otwiera, może wskazywać na uszkodzony mieszek siłownika.Mercedes 190 - przewody z drzwi kierowcy do pompki c.z.


  Witam. Trochę stary temat ale mam pytanie którędy lecą przewody z drzwi kierowcy do pompki centralnego zamyka?

  Moderowany przez CameR:

  Wydzielono z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2200286.html
  Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

 • Spec od Mercedesów
  Pod siedzeniem kierowcy w stronę lewarka biegów, za lewarkiem przechodzą pod prawe siedzenie, pod siedzeniem skręcają do tyłu w stronę pompki.
 • Spec od Mercedesów
  Pneumatyczny jest w całości, elektryczne mają punkt polaczeniowy (lutowany) w formie „gwiazdy” do przednich drzwi, bagażnika i pompki. Złącze jest pod nogami tylnego pasażera z prawej strony. Jak wykładzina na podłodze jest mokra to prawie na pewno to złącze jest zielone.
 • Poziom 22  
  Tak się składa ze pod nogami kierowcy mam podłączoną centralę radiową i nie otwiera z pilota ani z kluczyk po stronie kierowcy. a w tym miejscu na niebieskim dochodzi napięcie po zamknieciu lub otwarciu. Od pasażera zamyka i otwiera wszystkie
 • Spec od Mercedesów
  Na czerwonym (z paskiem) i brązowym z oryginalnej instalacji ma być "pełne" napięcie akumulatora - najlepiej sprawdzić żarówką z migacza bo jeżeli jest zielono tam gdzie wspomniałem to multimetr pokaże głupoty.
  demsy napisał:
  w tym miejscu na niebieskim dochodzi napięcie po zamknieciu lub otwarciu.

  Tylko na którym niebieskim? Bo przed założeniem centralki niebieski jest jeden, a jej montaż wymaga, żeby go przeciąć. Tak więc o którym jego końcu piszesz?
  Generalnie najwięcej uszkodzeń jest efektem błędnego podłączenia centralki. Uszkodzony siłownik w drzwiach, uszkodzony układ scalony UAA1006 na wejściu pompki, stopiona instalacja (oryginalna) to te najczęstsze. Do porządnego zrobienia roboty proponowałbym ci znalezienie schematu podłączenia centralki którą posiadasz i dokładne sprawdzenie połączeń.
  Druga możliwość: oddzielamy do pomiarów kawałek instalacji oryginalnej centralnego zamka który idzie w stronę pompki (nie ten, który idzie w stronę siłownika w drzwiach, tylko ten w stronę pompki) i przewodem niebieskim dotykamy na zmianę przewodu czerwonego, potem brązowego (lub na odwrót - jak chcesz). Pompka powinna ruszać w dwóch kierunkach: na zamykanie i na otwieranie. Jeżeli nie rusza, to jest podejrzenie na instalację albo (co pewniejsze) na uszkodzoną pompkę. Takie samo wysterowanie możemy wykonać na zaciskach pompki. Okrągłą wtyczkę usuwamy na bok, a płaską lekko zesuwamy żeby mieć dostęp do plusa i minusa. Następnie każdy z trzech bolców w okrągłym gnieździe pompki sprawdzamy opisaną wcześniej metodą. Jeżeli któryś z bolców nie będzie reagował (i akurat może to być niebieski) to uszkodzony obwód można w pewnym sensie "oszukać". Na okrągłej wtyczce wchodzącej do pompki zauważysz nacięcie umożliwiające założenie jej tylko w jednej pozycji. Musisz zrobić podobne nacięcie które umożliwi założenie wtyczki w innym położeniu niż pierwotne. Wtedy uszkodzony obwód będzie odbierał sygnał np. z bagażnika, a drzwi kierowcy będą wysterowywać obwód sprawny.
  Zresztą na elektrodzie sposób podłączenia centralki do zamka pneumatycznego opisywany był już x razy - najlepiej będzie jak sobie jeden z takich tematów odszukasz, żeby dokładnie zrozumieć o co biega.
 • Pomocny post
  Spec od Mercedesów
  demsy napisał:
  Na okrągłej wtyczce są przewody sygnałowe z drzwi i klapy? ma tam niebieski, żółty, zielony

  Tak. Wszystkie trzy wejścia mają te same parametry.
 • Poziom 22  
  Gerri napisał:
  demsy napisał:
  Na okrągłej wtyczce są przewody sygnałowe z drzwi i klapy? ma tam niebieski, żółty, zielony

  Tak. Wszystkie trzy wejścia mają te same parametry.


  Temat rozwiązany
  Okazał się uszkodzony rezystor zaraz na wejściu w sterowniku pompki
  Dzięki kolego Gerri za poświęcony czas i podpowiedzi