Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara piszczy napinacz - Piszczy napinacz Xsara 2.0hdi 109KM 2002r.

lucky9292 01 Mar 2018 14:59 2064 10
    lucky9292
    Level 9  
    Witam. Od jakiegoś czasu mam problem przy swojej Xsarze, gdy zostal zrobiony kompletny rozrzad wraz z paskiem wielorowkowym i napinaczem po miesiacu zaczelo cos piszczec w okolicach rozrzadu mechanik stwierdzil ze jest to kolo pasowe walu korbowego zalozyl nowe i dalej piszczalo, zalozyl znow nowy pasek i przestalo piszczec na jakies 6 miesiecy, gdy znow zaczelo piszczec stwierdzil ze do wymiany jest lozysko sprezarki klimy i znow pasek na nowy, wymienil to i przez jakis miesiac znow byl spokój, lecz znow zaczelo piszczec. Zajrzalem dzisiaj do okolic paska i zauważyłem ze to piszczy napinacz jak jest na wolnych obrotach i lekko podskakuje, jak sie doda gazu napinacz stoi nieruchomo i nie piszczy. Moje pytanie jest czy wystarczy wymienic napinacz? Czy powinien on podskakiwac na wolnych obrotach i piszczec? Czy wina jest gdzie indziej za podskakiwanie napinacza np. Sprzegielko alternatora?
    airwolff
    Level 12  
    W silniku nic nie powinno piszczeć rolkę napinającą wymień.
    lucky9292
    Level 9  
    Kupiłem nowe sprzęgło alternatora, jednak przy próbie wymiany okazało się że na alternatorze zamontowane jest zwykłe koło pasowe bez sprzęgła. To winny napinacz za podskakiwanie i piszczenie?
    lucky9292
    Level 9  
    Zostawiłem zwykłe koło pasowe na alternatorze takie jakie bylo, zamontowalem nowy napinacz, piski ustaly na jakieś 3 dni i dalej piszczy. Co jeszcze moze być przyczyną?
    andrzej20001
    Level 43  
    Ma być koło z wolnobiegiem na alternatorze.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    lucky9292 wrote:
    Kupiłem nowe sprzęgło alternatora, jednak przy próbie wymiany okazało się że na alternatorze zamontowane jest zwykłe koło pasowe bez sprzęgła

I co nie dało się zamontować, jaki masz nr alternatora teraz?
    lucky9292
    Level 9  
    Nie zakładałem tego sprzegielka na alternatorze ponieważ nie wiedzialem czy bedzie pasowac na gwint i czy pasek rowno bedzie szedł.
    andrzej20001
    Level 43  
    Gwint standard , odległość rowka paska można zmierzyć. Załóz i będzie spokój. Koło łagodzi w 99% wszelkie drgania .
    mczapski
    Level 39  
    A czy przypadkiem powodem nie jest nadmierne zapotrzebowanie na energię elektryczną? Może jednak zbadaj blans na energią elektryczną. Np nigdy nie wyłączające się podgrzewacze lub zwieranie w instalacji.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    mczapski wrote:
    A czy przypadkiem powodem nie jest nadmierne zapotrzebowanie na energię elektryczną?

A skąd, nawet jak 4 świece grzeją płyn w zimie 700W , pasek nie piszczy.