Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC desire 620 - telefon nie wykrywa(?) nie ładuje (?) baterii, nie da sie włacz

skajoo 01 Mar 2018 15:00 744 4
  • #1 01 Mar 2018 15:00
    skajoo
    Poziom 7  

Witam,
    dziś rano się obudziłem i telefon jest martwy. Po podłączeniu do ładowarki na ekranie pokazuje się pusta bateria z błyskawica i po kilku sekundach ekran gaśnie(czyli tak jakby wykrywa podłączenie do ładowarki) ale nie ładuje, normalnie pokazuje na zielono proces ładownia i % naładowania. Włączyć oczywiście sie nie da. Próbowałem już różne ładowarki, kable i taki sam efekt, po podłączeniu do laptopa nie pokazuje nawet tej pustej baterii. Nie znam sie na elektryce ale według "jutuba" sprawdziłem baterie na mierniku i pokazuje 3,7V, z tyłu na niej jest tez 3,7V wiec chyba jest ok (?). Jak myślicie co się mogło stać, dodam że prawdopodobnie przez noc była odpalona jakaś gierka lub yt, bo sie bawiłem przed spaniem. (nie pamietam tylko czy mialem go na ladowarce ). Jeśli miałem to podejrzewam ze mógł sie zagrzać i jakis obwód poszedł odpowiedzialny za beterie(?). Gdzieś tam wyczytałem, że mogła też paść płyta głowna, ale wtedy nie wyświetlało by chyba tej pustej bateri(?)
    Co myślicie o tym?

0 4
  • #2 01 Mar 2018 15:19
    zenekrtv
    Poziom 22  

Witam.
    Jest tylko jedna opcja bateria do wymiany.

0
  • #3 01 Mar 2018 16:48
    nutergsm
    Moderator - GSM

Zanieś do lokalnego serwisu i poproś o diagnozę. Ja podładował bym baterię zewnętrznym zasilaczem i wtedy sprawdził czy się uruchomi.

zenekrtv napisał:
    Jest tylko jedna opcja bateria do wymiany.

Nie tak szybko możliwe, że jest to jakieś uszkodzenie hardware płyty.
    Trzeba zacząć tak jak już napisałem od podładowania baterii.

0
  • #5 02 Mar 2018 00:04
    skajoo
    Poziom 7  

Udało mi sie odpalić hard reset, wybrałem factory reset ale pokazał sie tylko ekran startowy HTC, zgasło i dalej nic nie działa. Podleciałem do serwisu i gosc mi powiedzial ze bateria albo płyta, ale zadnej akurat podobnej baterii nie mieli zeby przetestować.

nutergsm napisał:
    Ja podładował bym baterię zewnętrznym zasilaczem i wtedy sprawdził czy się uruchomi.
    Jak to zrobic?

edit. w serwisie jeszcze mu pokazalo ze V jest chyba ponad 5, a amperaż jest 0

0