Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] LENOVO G50-30 - Instalacja Windows 7 po systemie Windows 8 Usunięto recovery

adis26 01 Mar 2018 17:06 2076 30
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem dotyczący Laptopa LENOVO G50-30.
    A mianowicie, w 2015 kupiłem mamie laptopa do prac biurowych. Z racji że pracowała na Win 7 o takiego też prosiła. Zakupiłem więc na allegro taki o to model:
    (link archiwalny ,ale działa i jest z pełną specyfikacją)

Link

Po zakupie kolega zainstalował zakupiony win 7 i sterowniki pobrane z sieci pod ten system, ponieważ z laptopem otrzymałem sterowniki do Win 8.
    System został aktywowany i działał jakiś czas bez zarzutu. Po pewnej nieudanej kopi zapasowej, porobiło się tak że nie było wyjścia jak naprawa systemu. Podczas tej naprawy były problemy z aktualizacjami,sterownikami,w efekcie brak możliwości aktywacji z powodu pirackiego oprogramowania jak się dowiedziałem podczas próby telefonicznej (stwierdzili że system jest już przypisany do innego urządzenia)Pomyślałem wtedy że to przez to że były męczarnie z naprawą i instalowanie wielu rzeczy aktualizacji ,sterowników z microsoft support nie koniecznie takich samych jak zaraz po zakupie i z stąd niezgodności w sprzętach.
    W końcu jakoś udało się zainstalować niestety kosztem sformatowania dysku wraz z ukrytą partycją recovery.
    System został aktywowany online zostały zainstalowane wszystkie na tamten czas aktualizacje oraz na nowo ściągnięte ze strony Lenovo sterowniki z wyjątkiem czegoś z magistralą szeregową . Podczas próby wyskakiwał błąd odnoszący się do jakiegoś exe. A automatycznie nie znajdował w ogóle urządzenia nie dało się utworzyć kopi zapasowej tego co już udało się zrobić na wszelki wypadek. Laptop co prawda chodził ale wiadomo że problem był.
    Po kilku miesiącach zostałem wezwany na policję i poinformowany że jest prowadzone postępowanie wobec osoby od której kupiłem system i że posiadam prawdopodobnie podrobioną płytę. Zapewniam że wyglądała jak oryginalna z naklejką i została wystawiona gwarancja oryginalności wraz z fakturą. Przestrzegam, wiele osób z całej Polski kupiła wtedy od nich różne oprogramowania. Zabrali mi płytę naklejkę i cisza z ich strony. Biegli mieli stwierdzić czy pirat czy oryginał. Od tamtej pory laptop nie był uruchamiany.
    Teraz pytanie czy uda się zainstalować ponownie na tym laptopie, zakupiony nowy system win 7 100% oryginalny mimo skasowanej partycji recovery po win 8 i późniejszej kilkakrotnie wersji win 7 hp? Czy też będę miał jakieś problemy?

Przepraszam za taką rozpiskę ale nie znalazłem podobnego przypadku.
  • Poziom 8  
    PITERRR napisał:
    Witam. Jak dobrze wyzerujesz dysk to nie widzę problemu przy zainstalowaniu win 7.

Wyzerujesz, znaczy się sformatuje?
  • Admin grupy komputery
    adis26 napisał:
    Nie.
    Zerowanie dysku usuwa z niego wszystkie dane łącznie z informacjami o podziale dysku na partycje.
    Formatowanie dysku nie usuwa danych, a usuwa tylko informacje o ich rozmieszczeniu na partycji dysku.
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:
    adis26 napisał:
    Nie.
    Zerowanie dysku usuwa z niego wszystkie dane łącznie z informacjami o podziale dysku na partycje.
    Formatowanie dysku nie usuwa danych, a usuwa tylko informacje o ich rozmieszczeniu na partycji dysku.

Czy jestem wstanie przeprowadzić takie zerowanie sam i są do tego jakieś instrukcje, czy to wymaga specjalistycznej usługi, ewentualnie gdzie i ile taka usługa może kosztować?
  • Admin grupy komputery
    adis26 napisał:
    Czy jestem wstanie przeprowadzić takie zerowanie sam i są do tego jakieś instrukcje
    Czy sam dasz radę, to się okaże. Instrukcje są. http://bfy.tw/7k13
  • Poziom 8  
    Zaryzykuje i kupie nowy system. Spróbuje zainstalować bez tego zerowania i zobaczymy co się stanie. Na tą chwilę dziękuję za odpowiedzi. Ew. później będę się martwił.
  • Poziom 8  
    Witajcie panowie być może i panie. Nie będę zakładał nowego tematu więc może zadam jedno pytanie tutaj. Zainstalowałem system Windows 7 Pro 64 bit i jestem na etapie instalacji sterowników. Ze strony Lenovo są dwa rodzaje karty graficznej jedna '' Intel VGA i druga pozycja NVidia VGA (optional). Nie chcę przerabiać znów błędnie zainstalowanych aktualizacji i pytanie brzmi którą z nich zainstalować? A może trzeba oby dwie?

Może pomocny wyda się link do strony z tymi sterownikami
    https://pcsupport.lenovo.com/sv/pl/products/l...ries-laptops/g50-30-notebook-lenovo/downloads
  • Poziom 8  
    PITERRR napisał:
    Zainstaluj Intel VGA.

A co by się stało gdybym zainstalował najpierw tą intel a potem nvidia?
  • Poziom 8  
    PITERRR napisał:
    A ty nie masz zintegrowanej grafiki ? Tylko Nvidie? Bo były różne modele tych Lenovo?

Kolego, z raportu informacji o systemie pisze że mam :
    Nazwa karty: Intel (R) HD Graphics
    Typ karty: Intel (R) HD Graphics , Intel Corporation zgodne
    Opis karty: Intel (R) HD Graphics
    Pamięć ram karty: 1,76 GB

Nie instalowałem tego drugiego '' NVidia VGA ''

Gdyby jednak okazało się że też muszę go zainstalować to czy nie będzie problemów że nie w kolejności, i ten właśnie sterownik został zainstalowany ostatni?
  • Poziom 8  
    PITERRR napisał:
    W takim razie masz zintegrowaną wiec się pytałem co masz bo są różne wersje tych Lenevo.

Czyli mam przez to rozumieć że tej drugiej NVidia VGA mam nie instalować?
  • Poziom 8  
    PITERRR napisał:
    Jest coś wpięte do tego laptopa BT ?

A czy może to być drukarka z innego komputera który jest wyłączony , a wcześniej jak dodawałem laptopa do grupy domowej to znalazł drukarke, teraz jej nie widać chyba dlatego że jest wyłączony tamten PC. Ale jeżeli to faktycznie drukarka (działa ona przez wifi) to przy następnym włączeniu sterownik sam się zainstaluje?

Dodano po 3 [minuty]:

A, i jeszcze jedno , aktywacje klucza lepiej dokonać po instalacji wszystkich sterowników, aktualizacji jakie wyszuka a jest ich pewnie ponad 200 , czy można nawet teraz kiedy nie wyszukiwałem jeszcze w windows update?
  • Poziom 8  
    Tak więc aktywację zrobię na samym końcu.

Kolego PITERRR , bardzo Ci dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Myślę, że dalej sobie poradzę. Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:
    adis26 napisał:
    A czy może to być drukarka z innego komputera

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html Ewentualnie podaj identyfikator wystąpienia urządzenia.

Witam. Jednak to nie drukarka . Nie mam wpiętego i nie miałem nic prócz kabla internetowego.
    Identyfikator tego brakującego urządzenia jest następujący:

ACPI\VPC2004
    *VPC2004
  • Poziom 8  
    Zainstalowałem ten sterownik i zniknął problem z nieznanym urządzeniem. Po ponownym uruchomieniu komputera poprosił o ponowne zainstalowanie jakiegoś ACAPI wirtual i nie rozwiazalo zaś tego problemu na zdjęciach szczegóły problemu

Dodano po 1 [minuty]:

adis26 napisał:
    Zainstalowałem ten sterownik i zniknął problem z nieznanym urządzeniem. Po ponownym uruchomieniu komputera poprosił o ponowne zainstalowanie jakiegoś ACAPI wirtual i nie rozwiazalo zaś tego problemu na zdjęciach szczegóły problemu
  • Poziom 8  
    Mam wpisać coś w okno dialogowe DOS. Czy tym oknem jest wiersz poleceń?

Dodano po 3 [minuty]:

Już wiem że tak, a muszę wpisać to SETUP.EXE -S.
    I pytanie czy po EXE jest spacja i -S czy wszystko razem bez żadnej spacji

Dodano po 6 [minuty]:

Wpisałem to i takie coś chyba ze coś robię nie tak

Dodano po 34 [sekundy]:

adis26 napisał:
    Mam wpisać coś w okno dialogowe DOS. Czy tym oknem jest wiersz poleceń?

Dodano po 3 [minuty]:

Już wiem że tak, a muszę wpisać to SETUP.EXE -S.
    I pytanie czy po EXE jest spacja i -S czy wszystko razem bez żadnej spacji

Dodano po 6 [minuty]:

Wpisałem to i takie coś chyba ze coś robię nie tak
  • Admin grupy komputery
  • Poziom 8  
    DriverMSG napisał:
    Po co tak kombinujesz? Nie musisz uruchamiać "cichej instalacji".
    System operacyjny z SP1 i zaktualizowany?

Sprawdź inne wersje sterownika:
    https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/wwed010e.exe
    https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/wwed020e.exe
    https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/atac010f.exe

Instalowałem z Twojego linka i chyba się zainstalowało , faktycznie była cicha na tyle że myślałem że się nie zainstalowało. Utworzył się folder z LBAI . A aktualizacje chyba nie wszystkie bo co chwilę coś znajduje. Na tąchwilę jest 203 i właśnie instaluje jakieś 6

Jeśli chodzi o sterowniki tak teraz porównywałem, to na płycie z win8 jest 13. Ja mam 10 bo tyle było na stronie do mojej 7. Nie mam tylko tych ale one są do win 8

3. Intel® Intel Sideband Fabric Device (MBI) Driver Install:
    Driver installation path:“X:\Win8.1\3. MBI\1.70.305.16316\Setup.exe”
    12. Energy Management Install:
    Energy Management installation path:“X:\Win8.1\12. EnergyManager\EM1.5.0.21\setup.exe”
    13. User Guide:
    User Guide path:“X:\Win8.1\13. UserGuide\setup.exe
    Dodano po 39 [minuty]:
    Teraz podczas aktualizacji pojawił się taki komunikat

Panowie, nie będę wam teraz zawracał głowy, bo co chwilę coś po trochu poprawia i dodaje te niepowodzenia. Może małymi kroczkami się uda wszystko zaktualizować i problemy miną. Ewentualnie wtedy będę dopytywał ;P
    Mam cichą nadzieję że się uda. Dam znać co i jak. Wielkie dzięki za chęci pomocy
  • Poziom 18  
    Zrestartuj laptopa i pozwól zainstalować się tym aktualizacjom, które tego wymagają. Po restarcie sprawdź, czy problem występuje nadal. Do aktualizacji systemowych proponuję używać programu WSUS Offline Update, do pobrania Tutaj. Po pobraniu i rozpakowaniu programu, uruchom go i zaznacz tak jak na załączonym obrazku, następnie przycisk "start" i wszystkie pliki aktualizacyjne pobiorą się do katalogu \wsusoffline\client . Po pobraniu wszystkich aktualizacji uruchamiasz plik "UpdateInstaller.exe" w w/w katalogu i wszystkie niezbędne aktualizacje sie zainstalują. To tak na przyszłość.
    LENOVO G50-30 - Instalacja Windows 7 po systemie Windows 8 Usunięto recovery
  • Poziom 8  
    Witajcie. Chciałem wszystkim podziękować za pomoc w rozwiązaniu problemów z moim laptopem. Wisienką na torcie okazał się ten o to sterownik IN1EGC15WW6.exe Po jego zainstalowaniu wszystkie problemy zostały rozwiązane, aktualizacje jak finalna aktywacja klucza zakończyła się sukcesem. Przepraszam że tak późno odpisuję ale pochłonęły mnie zaś inne obowiązki :P Raz jeszcze dziękuję bo pewnie błądził bym dalej ;) Pozdrawiam serdecznie.