Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder combo z jednym pilotem do TV i dekodera

pingwin137 01 Mar 2018 18:13 321 4
  • #1 01 Mar 2018 18:13
    pingwin137
    Poziom 11  

Witam kolegów. Mam pytanie/ dylemat. Aktualnie posiadam instalację TV: dekoder dvb-t plus TV. Jest to dekoder wiwa, zakupiłem go tylko dlatego, że jednym pilotem mogę sterować dekoder oraz TV. Ostatnio za śmieszne pieniądze zakupiłem mini antenę satelitarną (taką jak do ciężarówki) i zamontowałem na parapecie. Sprawdziłem na dekoderze kolegi i odbiór kanałów FTA jest super. Postanowiłem, że zakupię dekoder typu combo aby odbierać i FTA i kanały z naziemki. Mam pytanie teraz do was. Jaki zakupić tuner typu combo aby posiadał takiego samego programowalnego pilota jak dekoder WIWA? Chodzi mi oczywiście o podstawowe sterowanie TV (vol + i -, AV, power on/off) oraz dekoderem jednym pilotem. Cena raczej nie gra roli bo będę szukał używanego tunera. Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam

0 4
  • #2 01 Mar 2018 19:11
    Ant137
    Poziom 11  

Mam Ferguson Ariva 120 i całkiem ładnie chodzi (bardzo ładny obraz HD) z tego co pamiętam to tego pilota można zmusić do obsługi różnych TV. Pytanie tylko czy Twój podejdzie. Jak znajdę instrukcję to zerknę.
    Zawsze można kupić Logitech Harmony (nawet jakiś starszy model) i obsługiwać wszystkie sprzęty w pokoju jednym pilotem.

0
  • #3 01 Mar 2018 19:12
    sanfran
    Poziom 36  

Sprawdź czy telewizor obsługuje standard HDMI CEC i jeśli tak to dokup taki dekoder.
    To wtedy pilotem dekodera będziesz mógł sterować głośnością, telewizor się będzie automatycznie uruchamiał, wskakiwał na odpowiedni kanał i wyłączał.

1
  • #4 01 Mar 2018 20:49
    pingwin137
    Poziom 11  

Ant137 napisał:
    Mam Ferguson Ariva 120 i całkiem ładnie chodzi (bardzo ładny obraz HD) z tego co pamiętam to tego pilota można zmusić do obsługi różnych TV. Pytanie tylko czy Twój podejdzie. Jak znajdę instrukcję to zerknę.
    Zawsze można kupić Logitech Harmony (nawet jakiś starszy model) i obsługiwać wszystkie sprzęty w pokoju jednym pilotem.

Będę wdzięczny jak to znajdziesz.

Niestety mój tv to starszy LCD Grundig i nie posiada HDMI CEC.

0
  • #5 06 Mar 2018 09:03
    Ant137
    Poziom 11  

Pogrzebałem i wynika z tego że RCU500 (model pilota) nie obsługuje TV. Wg mnie najlepsza opcją jest kupno programowalnego - ja ze swojej strony polecam Logitech Harmony - nawet najprostszy - podpinasz do kompa wybierasz urządzenia i wszystko działa bez problemu.

0
  Szukaj w 5mln produktów