Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wykonam płytki drukowane za zamówienie. Plany.

Kraniec_Internetów 04 Mar 2018 18:39 3513 33
  • #31 04 Mar 2018 18:39
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Koderr napisał:
    i mam nadzieję że nie zawołasz o kasę

Oczywiście, że nie :) Poproszę o pieniądze :D
    Wykonam płytki drukowane za zamówienie. Plany.

By była mniej owalna trzeba oddalić laser. Za to wymusi do stosowanie dokładniejszego kierowania urządzeniem odchylającym.
    Prócz tego mogę nie uzyskać w ten sposób odpowiedniej prędkości. Przyjmując, że płytkę o długości 30cm chcę wykonać w 5 minut, daje nam to przybliżoną prędkość posuwu w osi Y 0.5mm/s. Tak więc moim zdaniem dość wolno. Może uda się jeszcze ją zwiększyć?
    Niestety soczewki wraz z mocowaniem będą dość ciężkie, a zatem niemożliwy będzie ich szybki ruch (drgania). Wpadłem a to na inny pomysł - zastosowanie takiego lasera, który może pracować z dużą mocą powiedzmy w stosunku praca/spoczynek 1:3. Zamontować go wzdłuż osi Y. Przed laserem wstawić pryzmat który skieruje wiązkę na bok pod kątem 90*. Pryzmat będzie się szybko kręcił, co zapewni odchylanie w osi X. Efekt powinien być wystarczająco dobry, problemem może być szybkie włączanie i wyłączanie lasera.

• Arrow Multisolution Day
  • #32 04 Mar 2018 20:20
    Koderr
    Poziom 20  

Kraniec_Internetów napisał:
    Koderr napisał:
    i mam nadzieję że nie zawołasz o kasę

Oczywiście, że nie :) Poproszę o pieniądze :D[...]

No i uwierz tu człowiekowi na słowo ;-)
    A miało być za zamówienie, nie za pieniądze ;-)

• Arrow Multisolution Day
  • #33 04 Mar 2018 21:34
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Koderr napisał:
    No i uwierz tu człowiekowi na słowo
    A miało być za zamówienie, nie za pieniądze

Bo to taki chwyt marketingowy :)

Znalazłem też inną szybką metodę robienia płytek - na emulsję światłoczułą naświetlaną UV, z tą różnicą, że zamiast przysłaniać odpowiednie fragmenty folią z nadrukiem, używamy ekranu LCD.

• #34 07 Mar 2018 21:00
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Temat już kończę. Dziękuję koledze @noel200 za opisanie jak użycie frezarki CNC wygląda w praktyce. Maszyny nie kupię, gdyż myślałem, że operacja wykonania jednej płytki zajmie "trochę" mniej niż dzień. To w zasadzie główny powód. Widzę za to, że byłby popyt na takie płytki wykonywane szybko i tanio ale bez bajerów typu bez soldermaski, opisy i metalizowanie otworów, za to z cynowaniem chemicznym jako opcja. Także może coś wykombinuję.
    Na ten moment mam ekran z laptopa 15.6" 1366x768. Planuję go rozbebeszyć i użyć warstwy z LEDami jako przesłony do metody z substancją fotochemiczną fotoutwardzalną. Powinno dać szybki efekt przy niskim nakładzie pracy. Zobaczymy.
    Pozdrawiam wszystkich. I ja tu jeszcze wrócę :)