Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wykonam płytki drukowane za zamówienie. Plany.

Kraniec_Internetów 04 Mar 2018 18:39 3621 33
 • #31 04 Mar 2018 18:39
  Kraniec_Internetów
  Poziom 40  

  Koderr napisał:
  i mam nadzieję że nie zawołasz o kasę

  Oczywiście, że nie :) Poproszę o pieniądze :D
  Wykonam płytki drukowane za zamówienie. Plany.

  By była mniej owalna trzeba oddalić laser. Za to wymusi do stosowanie dokładniejszego kierowania urządzeniem odchylającym.
  Prócz tego mogę nie uzyskać w ten sposób odpowiedniej prędkości. Przyjmując, że płytkę o długości 30cm chcę wykonać w 5 minut, daje nam to przybliżoną prędkość posuwu w osi Y 0.5mm/s. Tak więc moim zdaniem dość wolno. Może uda się jeszcze ją zwiększyć?
  Niestety soczewki wraz z mocowaniem będą dość ciężkie, a zatem niemożliwy będzie ich szybki ruch (drgania). Wpadłem a to na inny pomysł - zastosowanie takiego lasera, który może pracować z dużą mocą powiedzmy w stosunku praca/spoczynek 1:3. Zamontować go wzdłuż osi Y. Przed laserem wstawić pryzmat który skieruje wiązkę na bok pod kątem 90*. Pryzmat będzie się szybko kręcił, co zapewni odchylanie w osi X. Efekt powinien być wystarczająco dobry, problemem może być szybkie włączanie i wyłączanie lasera.

 • CControls
 • #32 04 Mar 2018 20:20
  Koderr
  Poziom 24  

  Kraniec_Internetów napisał:
  Koderr napisał:
  i mam nadzieję że nie zawołasz o kasę

  Oczywiście, że nie :) Poproszę o pieniądze :D[...]

  No i uwierz tu człowiekowi na słowo ;-)
  A miało być za zamówienie, nie za pieniądze ;-)

 • CControls
 • #33 04 Mar 2018 21:34
  Kraniec_Internetów
  Poziom 40  

  Koderr napisał:
  No i uwierz tu człowiekowi na słowo
  A miało być za zamówienie, nie za pieniądze

  Bo to taki chwyt marketingowy :)

  Znalazłem też inną szybką metodę robienia płytek - na emulsję światłoczułą naświetlaną UV, z tą różnicą, że zamiast przysłaniać odpowiednie fragmenty folią z nadrukiem, używamy ekranu LCD.

 • #34 07 Mar 2018 21:00
  Kraniec_Internetów
  Poziom 40  

  Temat już kończę. Dziękuję koledze @noel200 za opisanie jak użycie frezarki CNC wygląda w praktyce. Maszyny nie kupię, gdyż myślałem, że operacja wykonania jednej płytki zajmie "trochę" mniej niż dzień. To w zasadzie główny powód. Widzę za to, że byłby popyt na takie płytki wykonywane szybko i tanio ale bez bajerów typu bez soldermaski, opisy i metalizowanie otworów, za to z cynowaniem chemicznym jako opcja. Także może coś wykombinuję.
  Na ten moment mam ekran z laptopa 15.6" 1366x768. Planuję go rozbebeszyć i użyć warstwy z LEDami jako przesłony do metody z substancją fotochemiczną fotoutwardzalną. Powinno dać szybki efekt przy niskim nakładzie pracy. Zobaczymy.
  Pozdrawiam wszystkich. I ja tu jeszcze wrócę :)