Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przeka幡iki nadzorczeRelpol przeka幡iki nadzorcze
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] C8 2.0 2005 Pb + Lpg - Szarpni璚ia, wypadanie zap這nu

01 Mar 2018 22:01 675 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    Mam pewien problem z moim autem, a konkretnie chodzi o takie poszarpywania do ok3000 obr, zar闚no na lpg jak i Pb jednak na benzynie s豉biej odczuwalne. M鎩 pierwszy podejrzany to 鈍iece. Wymienione na nowe NGK. Dalej to samo. Przeczyszczone i posprawdzane z陰cza: do cewki, przepustnicy, czujnika powietrza dolotowego, egr. Egr te wyczyszczony, chocia chodzi 豉dnie nic si nie przycina. Lexia nie pokazuje 瘸dnych b喚d闚. My郵 cewka,ale broni si przed ni, bo par groszy kosztuje, prawie 400z. Wyczyta貫m gdzie na forum citroena,瞠 kto mia podobny problem i wymiana cewki nic nie da豉. Ostatnio zauwa篡貫m,瞠 te poszarpywania nie za ka盥ym razem wyst瘼uj. Przyk豉dowo: zapali貫m wczoraj auto szarpa, zrobi貫m 30km, poszarpywa ca造 czas. Zgasi貫m samoch鏚 na 2min. zapalam wszystko cacy, nic nie szarpie, gasz i zapalam znowu szarpie. Te "dziury"czu nawet na wolnych obrotach, tak jakby gubi iskr na kt鏎ym cylindrze,ale auto nigdy nie zgas這 z tego powodu.
    Moje pytanie do Was drodzy koledzy: czy takie losowe niedomagania mog 鈍iadczy o uszkodzeniu cewki zap這nowej? Czy raczej szuka dalej, mo瞠 jaka masa nie 陰czy lub przeka幡ik?
  • Relpol przeka幡iki nadzorczeRelpol przeka幡iki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam,

Ja w moim citroenie, wszelkie naprawy z r闚nomiern prac silnika rozpoczynam od rozpi璚ia wszystkich wtyczek i potraktowania ich "kontaktem do styk闚". Du穎 z nich znika po czym takim, nigdy nie zaszkodzi sprawdzi.

Pozdrawiam
    Andrze
  • Relpol przeka幡iki nadzorczeRelpol przeka幡iki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Te wtyczki co sprawdza貫m, to te dosta造 dawk kontaktu. Mia貫m to zaaplikowa te do wtyczek sterownika, jednak nie mog貫m ich wypi望. Jutro jeszcze z nimi powalcz.

Wtyczki od sterownika przeczyszczone, ale trzeba przyzna,瞠 nie wida by這 瘸dnego nalotu. Te gumowe uszczelnienia robi swoje. Pomierzy貫m te rezystancje cewki. O ile uk豉d wt鏎ny wydaje si by ok, o tyle pierwotny nie bardzo wiem jak odczyta. Dlatego pomierzy貫m rezystancj wszystkich pin闚. Poza tym nie mog znale潭 w necie prawid這wych warto軼i oporu jakie powinna mie ta cewka.
    C8 2.0 2005 Pb + Lpg - Szarpni璚ia, wypadanie zap這nu

Je郵i kt鏎y z koleg闚 orientowa by si jak zlokalizowa obw鏚 pierwotny to by豚ym wdzi璚zny. Dodam tylko,瞠 badaj帷 multimetrem przej軼ie jest na ka盥ym z ka盥ym, ale to wskazuj te pomiary opor闚.
  • Poziom 9  
    Wymiana cewki i nowe 鈍iece rozwi您a造 problem.
  • Poziom 9  
    Wymiana cewki i nowe 鈍iece rozwi您a造 problem.