Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden dekoder brak sygnału. - Cyfrowy Polsat - dwa dekodery.

FragManiac 02 Mar 2018 11:09 1773 9
  • #1 02 Mar 2018 11:09
    FragManiac
    Poziom 3  

Dzień dobry,
    Pisze tu, ponieważ w Cyfrowym Polsacie nie znalazłem pomocy.
    Mamy w domu dwa dekodery z cyfrowego Polsatu. Są podłączone do jednej anteny, przez twin konwektor.
    Pojawił się problem na jednym dekoderze kilka dni temu. Cześć kanałów nie ma w ogóle sygnału, wcześniej był bardzo dobry.
    Dekoder z mojego pokoju działa na obu złączach, zasięg jest bardzo dobry. Natomiast drugi dekoder nie ma sygnału na żadnym złączu.
    Po telefonach do Polsatu wymieniliśmy dekoder na nowy, jednak to nie pomogło. Znów chcą, byśmy dekoder raz jeszcze wymienili.
    Czy ktoś wie, co może być problem? Dekoder czy antena?

Dekoder CYFROWY POLSAT HD5000

0 9
  • #2 02 Mar 2018 11:37
    badyl00
    Poziom 26  

Jeżeli na jednym dekoderze jest sygnał na obu gniazdach a na drugim nie to ewidentnie wina dekodera. A jak wygląda sprawa ustawień w menu ? Może reset do ust. Fabrycznych ?

0
  • #3 02 Mar 2018 11:41
    DiZMar
    Poziom 43  

FragManiac napisał:
    ...
    Po telefonach do Polsatu wymieniliśmy dekoder na nowy, jednak to nie pomogło. Znów chcą, byśmy dekoder raz jeszcze wymienili.
    ...

To wymieniaj. Jeżeli z tego samego gniazda drugi działa to ewidentnie wina dekodera chociaż możliwe, że karta uszkodzona. Tylko dlaczego brak sygnału ale...? Wymieniony nie znaczy sprawny.

0
  • #4 02 Mar 2018 11:44
    FragManiac
    Poziom 3  

Próbowałem, nie zmieniło to nic. Poza tym obecny dekoder mamy od 3 dni. Jutro jeszcze mają wymienić nam na nowy.

Dziwne jest, że czasami te programy wpadną na parę godzin - Ale nie wszystkie.
    Kanały Filmbox mają ciągle brak synglau.

0
  • #6 02 Mar 2018 11:47
    badyl00
    Poziom 26  

Przy wymianie niech od razu sprawdza w punkcie obsługi klienta czy wszystko gra.

0
  • #7 02 Mar 2018 11:47
    DiZMar
    Poziom 43  

mihal2002 napisał:
    DiZMar napisał:
    chociaż możliwe, że karta uszkodzona

A co ma karta do braku sygnału z LNB.

Niby nic ale gdy miałem nieaktywną kartę to na niektórych kanałach był komunikat o braku uprawnień a na niektórych o braku sygnału.

0
  • #8 02 Mar 2018 11:50
    mihal2002
    Poziom 43  

FragManiac napisał:

Dziwne jest, że czasami te programy wpadną na parę godzin - Ale nie wszystkie.
    Kanały Filmbox mają ciągle brak synglau.

Sprawdź przewód i złącza F.

Dodano po 2 [minuty]:

DiZMar napisał:
    Niby nic ale gdy miałem nieaktywną kartę to na niektórych kanałach był komunikat o braku uprawnień a na niektórych o braku sygnału

Jak karta nieaktywna to dekoder śmieć. A komunikaty mogą być że nawet wody brak tak w przenośni.

0
  • #9 02 Mar 2018 13:09
    andpol 33
    Poziom 35  

Czy dekoder był wymieniany razem z zasilaczem? Bo niektórzy biorą tylko dekoder a potem jest zdziwienie, że nowy też nie działa.

0
  • #10 02 Mar 2018 13:36
    DiZMar
    Poziom 43  

mihal2002 napisał:
    ...
    Jak karta nieaktywna to dekoder śmieć. A komunikaty mogą być że nawet wody brak tak w przenośni.

Uszkodzona to może być podobnie jak nieaktywna a komunikaty mogą być różne jak sam napisałeś. Dekoder to śmieć bez aktywnej i sprawnej karty. W pełni z Tobą zgadzam się. Dziękuję, że potwierdzasz moje przypuszczenia chociaż nie muszą być prawdziwe.

0