Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet oraz jaki modem

02 Mar 2018 13:19 585 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    na wstępie przepraszam jeśli złe miejsce ale nie wiedziałem gdzie napisać a tutaj zawsze fachowa pomoc.

Wynajmuję mieszkanie w centrum miasta, nie chcę brać niczego na adres ponieważ nie wiem jak długo. Chciałbym skorzystać z jakieś oferty czegoś w stylu karty itp. Czy polecicie jakiegoś dostawcę gdzie w dobrej cenie będę miał w miarę dobry internet? Przejrzeć wiadomości, fb czy jakieś filmiki na yt czasem. Do tego chciałbym jakiś router aby mieć wifi w domu. Jakieś łatwe rozwiązanie na to?

Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Zacznij od sprawdzenia jacy operatorzy działają stabilnie w okolicy.

Kolejne pytanie to szacowane zapotrzebowanie na transfer orange na kartę na chwile obecną za chyba 25 pln/30 dni jest za darmo do wszystkich+15 GB.
    Ale wszystko zależy czy potrzebujesz internetu do pracy do rozrywki czy do sprawdzenia maili.
  • Poziom 10  
    Raczej do rozrywki oraz takie codziennego korzystania z niego. Więc Orange prezentuje się najlepiej? Podkreślam tylko że nie chcę jakiegoś abonamentu tylko po prostu na kartę tak jak to bywa z telefonami.
  • Poziom 39  
    Do rozrywki 15 GB wg mnie to mało.
    Masz jakieś statystyki jakie transfery robisz?
    Orange to tylko przykład niu ma jakąś taryfę progresywną gdzie transfer rośnie im dłużej się używa. Inni operatorzy pewnie nadążają lub to wręcz Orange nadąża za nimi.

Po pierwsze sprawdź zasięg. Po drugie jak masz tel na abonament czasem da się coś załatwić dodając druga kartę do konta użytkownika choćby przy przedłużaniu abonamentu.

Pierwsze co musisz sprawdzić to co ma zasięg to po pierwsze po drugie z jakich z nadajników na mapie nadajników możesz popytać sąsiadów. Nie wiem jak teraz ale play np zasięg miał w oparciu o roaming ale usługi transferu danych świadczył tylko w oparciu o własna siec w praktyce miasta.

Możesz też rzucić okiem na ofertę darmowa aero jako uzupełnienie jak braknie w podstawowym lub jako podstawowy nawet jak masz warunki.
  • Poziom 10  
    Właśnie słyszałem o areo ale chyba już nie jest darmowe?

Znalazłem ofertę w t-mobile, nielimitowany internet za 49zł (20mb/s) lub 59zł (60mb/s) chyba dobra oferta prawda? Do tego urządzenie Huawei B525, chyba wystarczy do tego żeby dwa laptopy i dwa telefony obsłużyć przez wifi prawda? Czy będzie trzeba zakupić dodatkowe urządzenie?
  • Poziom 43  
    byqu13 napisał:
    Znalazłem ofertę w t-mobile, nielimitowany internet za 49zł (20mb/s) lub 59zł (60mb/s) chyba dobra oferta prawda? Do tego urządzenie Huawei B525

Czy to nie jest przypadkiem na umowę?
    Jak daleko od Ciebie jest najbliższy nadajnik TMobile?
    Kupić kartę TMobile, włożyć do smartfona z LTE i zobaczyć co z tego wyjdzie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    T-Mobile to abonament na dwa lata. Dyskusja bez podania lokalizacji jałowa. Od tego się zaczyna, w dalszej kolejności wykonuje testy operatorów w konkretnej lokalizacji. Jak jest zasięg LTE Play i prędkości OK to korzysta się z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5. Kszt za minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną w tym miejscu a potem możliwy lejek 2Mb/s to 5/15 zł na m-c. Oczywiście bez umowy a sprzęt LTE własny. Koszt zakupu routera mobilnego MiFi LTE od 80 zł. Stacjonarny to koszt 150 zł.
  • Poziom 27  
    @byqu13 A nie lepiej poszukiwania zaczynać od dostawców stacjonarnych? Zobacz sobie np ofertę neti można wziąć internet na umowie bezterminowej i jedyna różnica to 119 zł za aktywację vs 1zł w lojalce. Wydaje mi się iż oferta nie jest zła i będziesz na pewno bardziej zadowolony niż z LTE. Pozostaje kontakt z infolinią w celu weryfikacji czy jesteś w zasięgu sieci własnej, pamiętaj dzwonić na nr stacjonarny (22 711 11 11 o ile się nie mylę) a nie 801... który jest płatny.

Pogadaj z lokalnymi, niektórzy mają opcję że dopłacając jakieś tam grosze na miesiąc w przypadku przeprowadzki możesz lojalkę zerwać bez żadnych konsekwencji. U innych umowa na czas nieokreślony będzie zwyczajnie o parę złoty droższa - nie masz dużych wymagań więc 1Gb/s nie potrzebujesz więc i cena nie powinna być jakaś straszna.

Nie podałeś więcej informacji ale właśnie od tego zaczynał bym poszukiwania, jeżeli w bloku jest dostawca a może nawet i w mieszkaniu sama aktywacja oferty na umowie bezterminowej nie powinna być problemem. Jeżeli w mieszkaniu masz jakieś gniazdo sieciowe (RJ45) po podłączeniu laptopa prawdopodobnie zobaczysz komunikat / stronę dostawcy, następnie mając ich nazwę wystarczy przedzwonić i zapytać o ofertę.

Przypatrz się co znajduje się na klatkach schodowych bądź elewacji budynku, dość często można natrafić na skrzynki czy puszki z naklejoną nazwą firmy.

Dopiero na tym etapie jak już wszystkie możliwości zostaną wyczerpane próbował bym nawiązać kontakt z sąsiadem, a następnie z dostawcą LTE.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tommy82 napisał:

Kolejne pytanie to szacowane zapotrzebowanie na transfer orange na kartę na chwile obecną za chyba 25 pln/30 dni jest za darmo do wszystkich+15 GB.
    Ale wszystko zależy czy potrzebujesz internetu do pracy do rozrywki czy do sprawdzenia maili.

W Orange jest za 25 zł pakiet rozmów i SMS bez limitu + 15 GB (jak masz staż to 17 lub 20GB), za każde automatyczne odnowienie pakietu jest co m-c +1 GB i jeszcze bierzesz taryfę Orange Free na Kartę i masz bonusowe 15 GB za doładowanie, co daje 30 GB.