Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia, Singer, Capri, nie szyje

16 Sie 2005 23:56 9075 7
 • Poziom 10  
  Witam! Mam problem ze starą maszyną do szycia Singer-Capri. Górna nitka z igły nie tworzy pętelki z nitką z bębenka. Jak przeprowadzić regulację, jeżeli pazur chwytacza nie chwyta nitki. Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Witam.
  Może będę w stanie pomóc kiedyś robiłe taką regulację w maszynie Łucznik opierając sie na dokumentacji serisowej. Udało się, z góry uprzedzam że znam ten temat marnie.
  W chwili kiedy igła wchodzi w bębenek zatrzyma się i zaczyna wychodzić w górę to ma cofnąć się na 2 mm w górę,od martwego punktu zatrzymania, a zabirak (chwytak ma być w osi z igłą) centralnie środek.
  I próba drobne korekty mogą wynikć z luzów samej maszyny wypracowanego mechanizmu.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam! W jaki sposób, i za pomocą których pokręteł, można ustawić prawidłową odległość pomiędzy igłą i pazurem chwytacza? Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Witam.
  Nie wiem jak w tym modelu ale jest to mozliwe najczęścej przez poluzownie 3 śrubek mocujacych na wałku napędowym cały tz. "chwytak zabierak". I wtedy można wyregulować doległość pazura do igły.
  "Pazur" ma się ocierać o igle inaczej nie będze zabierał nitki.
  Regulacja ustawienia (cofnięcia igły 2mm od max dolnego położenia) to już wiesz o co chodzi pisałem o tym wcześniej, ma kluczowe znaczenie.
  Podsumowanie:
  Jak zacznie szyć po przeprowadzeniu 2 pierwszych regulacji to korekt dokonujesz regulacja siłyły naciągu nici na samej maszynie na ogół wyszkie to mają.
  P.S
  W ten opisany sposób można regulowć Łucznika ale konstrukcja maszyn jest dość podobna nie widziałem tego konkretnego modelu którego dotyczy temat.
  Ale może to w czymś pomoże.
  Pozdrawiam.
 • Specjalista AGD
  Witam!
  Jezeli chwytacz napedzany jest poprzez przekladnie zebata to luzujesz wkrety zebatki na ktorej on sie znajduje i chwytaczem obracasz w lewo badz w prawo w zaleznosci jaki skok jest ci potrzebny aby w danej chwili zbieral ci nitke z nad oczka igly.
 • Poziom 10  
  Witam! Dziękuję za zainteresowanie, ale żadna regulacja nie pomogła (prawdopodobie chwytacz jest już zużyty i konieczna jest jego wymiana na nowy). Jeszcze raz Dziękuję i Serdecznie Pozdrawiam!
 • Poziom 12  
  Witam,
  moze masz złą igłę tz. za krótka i chwytacz nie trafia w "wypłaszczenie" na igle po przeciwnej stronie rowka nitki
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam!
  Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie tym tematem, i udzielenie mi fachowych porad. Niestety z powodu braku części zamiennych, nie udało mi się zlikwidować uszkodzenia, Wszystkich serdecznie pozdrawiam!