Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna do szycia, Singer, Capri, nie szyje

16 Aug 2005 23:56 9900 7
 • Level 10  
  Witam! Mam problem ze starą maszyną do szycia Singer-Capri. Górna nitka z igły nie tworzy pętelki z nitką z bębenka. Jak przeprowadzić regulację, jeżeli pazur chwytacza nie chwyta nitki. Pozdrawiam.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 15  
  Witam.
  Może będę w stanie pomóc kiedyś robiłe taką regulację w maszynie Łucznik opierając sie na dokumentacji serisowej. Udało się, z góry uprzedzam że znam ten temat marnie.
  W chwili kiedy igła wchodzi w bębenek zatrzyma się i zaczyna wychodzić w górę to ma cofnąć się na 2 mm w górę,od martwego punktu zatrzymania, a zabirak (chwytak ma być w osi z igłą) centralnie środek.
  I próba drobne korekty mogą wynikć z luzów samej maszyny wypracowanego mechanizmu.
  Pozdrawiam
 • Level 10  
  Witam! W jaki sposób, i za pomocą których pokręteł, można ustawić prawidłową odległość pomiędzy igłą i pazurem chwytacza? Pozdrawiam.
 • Level 15  
  Witam.
  Nie wiem jak w tym modelu ale jest to mozliwe najczęścej przez poluzownie 3 śrubek mocujacych na wałku napędowym cały tz. "chwytak zabierak". I wtedy można wyregulować doległość pazura do igły.
  "Pazur" ma się ocierać o igle inaczej nie będze zabierał nitki.
  Regulacja ustawienia (cofnięcia igły 2mm od max dolnego położenia) to już wiesz o co chodzi pisałem o tym wcześniej, ma kluczowe znaczenie.
  Podsumowanie:
  Jak zacznie szyć po przeprowadzeniu 2 pierwszych regulacji to korekt dokonujesz regulacja siłyły naciągu nici na samej maszynie na ogół wyszkie to mają.
  P.S
  W ten opisany sposób można regulowć Łucznika ale konstrukcja maszyn jest dość podobna nie widziałem tego konkretnego modelu którego dotyczy temat.
  Ale może to w czymś pomoże.
  Pozdrawiam.
 • Home appliances specialist
  Witam!
  Jezeli chwytacz napedzany jest poprzez przekladnie zebata to luzujesz wkrety zebatki na ktorej on sie znajduje i chwytaczem obracasz w lewo badz w prawo w zaleznosci jaki skok jest ci potrzebny aby w danej chwili zbieral ci nitke z nad oczka igly.
 • Level 10  
  Witam! Dziękuję za zainteresowanie, ale żadna regulacja nie pomogła (prawdopodobie chwytacz jest już zużyty i konieczna jest jego wymiana na nowy). Jeszcze raz Dziękuję i Serdecznie Pozdrawiam!
 • Level 12  
  Witam,
  moze masz złą igłę tz. za krótka i chwytacz nie trafia w "wypłaszczenie" na igle po przeciwnej stronie rowka nitki
  Pozdrawiam
 • Level 10  
  Witam!
  Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie tym tematem, i udzielenie mi fachowych porad. Niestety z powodu braku części zamiennych, nie udało mi się zlikwidować uszkodzenia, Wszystkich serdecznie pozdrawiam!