Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tworzenie stron w Divi - dobry wybór?

02 Mar 2018 19:52 2781 17
  • Level 15  
    Witam,

Mam pytanie do osób pracujących na Wordpressie. Od czasu do czasu zdarza mi się zrobić komuś prostą stronkę (wizytówkę) i zazwyczaj korzystam z darmowych, dostępnych szablonów. Czasem posiadają one jakieś ograniczenia - wiadomo - ale koniec końców osiągam efekt, taki jak sobie zażyczył klient. Zleceń zaczyna mi przybywać, bo pocztą pantoflową wieść się niesie i zastanawiam się nad Divi. Część z Was, którzy programują, zapewne uzna to za brak profesjonalizmu, ale wydaje mi się że moja podstawowa znajomość css i html do tej pory pozwala mi na tworzenie stron zgodnych z wytycznymi klienta, to chyba wybór Divi nie jest niczym złym. Do meritum. Czytałem o Divi, X-theme i Avada. Cenowo Divi wygląda tutaj najciekawiej i wydaje mi się, że do prostych stron jest świetne. Czy są osoby, które tworzą w tym strony internetowe i mogłyby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat? Interesuję mnie też fakt, jak wyglądają później aktualizacje takiego szablonu. Jak się umawiacie z klientami? Bo w celach bezpieczeństwa i poprawnego działania, jest to niezbędne, ale jaki macie na to sposób? Raz na miesiąc, pół roku, rok, odpłatnie? Czy może nie robicie tego w ogóle?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
  • Level 15  
    Cześć,

Właśnie już kiedyś z Tobą pisałem o tym Divi. W gruncie rzeczy, to Ty mi jako pierwszy o nim napisałeś i zainteresowałem się nim. Chciałem poznać jeszcze kogoś zdanie na ten temat, bo właśnie Ty zasiałeś u mnie ziarno niepewności, a wręcz sprawiłeś że wszystko to, co wymieniłeś sprawia, że faktycznie nie wydaje się to ciekawym pomysłem. Jak widać na tym forum DIVI chyba nie jest zbyt popularne, bo jakoś nikt nic nie wniósł do dyskusji. A jak wygląda sytuacja, gdy gotowy szablon zabezpieczymy dodatkowo? Pierwszy lepszy link: https://blog.home.pl/2017/02/jak-zabezpieczyc-wordpressa-w-14-krokach/
  • Level 1  
  • Level 15  
    Powiem, Ci że nie mam aż takiej wiedzy na ten temat jak Ty, ale to co piszesz to nie napawa optymizmem. Zrobiłem już trochę tych stron, głównie prostych wizytówek na Wordpressie. W zasadzie to z racji, że w Wordpressie jestem od niedawna, to przyszłość z tym systemem wyobrażałem sobie w nieco jaśniejszych barwach :) Do prostych wizytówek, których robię najwięcej, chciałem właśnie używać tego Divi, ale teraz to chyba mija się z celem, skoro jest on taki podatny na hackowanie. Czyli najlepszym, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stworzenie własnego szablonu pod klienta? Te inne, płatne szablony też należy skreślić? Jak wygląda w Twoim przypadku, jak postawisz komuś stronkę, na własnym szablonie, to nie aktualizujesz już tego? Dość uciążliwym wydaje mi się być aktualizowanie każdej ze stworzonych stron, bo w którymś momencie będzie ich przecież mnóstwo. Jak to rozwiązujesz? Szczerze, to w tym tygodniu chciałem właśnie kupić licencję na Divi, ale teraz wiem, że muszę poczekać i przyswoić jeszcze wiedzy, żeby nie wtopić.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Czyli załóżmy, że odpuszczę te gotowe rozwiązania dla Wordpressa. Mógłbyś mnie nakierować od czego zacząć? Tzn, z jakimi materiałami i pojęciami mam się zapoznać. Napisałeś o bootstrap, nawet o tym nie słyszałem i będę musiał o tym poczytać. Tutoriali na internecie jest mnóstwo, tylko chciałbym już wkroczyć na właściwą ścieżkę i zacząć przyswajać odpowiednią wiedzę, bo do tej pory jak widać niepotrzebnie zamierzałem brnąć w te gotowe rozwiązania. Głównie z wygody i oszczędności czasu.

Co do tego Divi, ja byłem święcie przekonany, że jak wezmę na próbę wersję roczną za 89$, to będę miał dostęp do wszystkich szablonów i mogę tworzyć strony bez ograniczeń.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Quote:
    ale skoro w stopce zalaczasz adres email, to niech on dziala a nie bedzie obrazkiem. Napiszesz ze to dla bezpieczenstwa :) dla bezpieczenstwa stosuje sie triki kodowe aby boty zle odczytywaly email.

Dokładnie, zrobiłem to dla bezpieczeństwa. Nie wiedziałem o ukrywaniu email kodem dla botów, ale zapoznam się z tym.

Quote:
    Nie wiem ale takie bledy jak "localhost' ktore pojawiaja sie w kazdej ze stron nie powinny miec miejsca!
    Na tej stronie jest wiele, bardzo wiele bledow, ale najciekawszy kwiatek to sh...com.
    Dokladnie te same bledy co powyzej z tym ze .... z tego co widze ma byc sklep. Twoja praca nie jest nic warta jesli to ma byc sklep. Bo nalezalo zainstalowac plugin sklepu woocommerce i wtedy konfigurowac strone. A tak jest duze prawdopodobienstwo ze bedziesz musial ja robic na nowo, po mimo ze szablon jest kompatybilny z pluginem sklepu. Pomijajac juz szablon ktory juz dawno powinien byc zaktualizowany, bo ten na stronie jest stary. W tym przypadku za brak wsparcia dla klienta cala robote zaplacisz ty. Kolejna sprawa ten szablon bedzie mial tzw multi menu, a to oznacza ze kazda zakladka powinna miec skonfigurowany osobny menu dla kazdej z kategorii. A to juz sa zmiany w kodzie szablonu i dopisanie kilkudziesieciu linijek kodu. Niestety tutaj juz napisze o grafice. Kolorystyka strony to czytse pastelowo niedobrane "mariconada" z calym szacunkiem dla tych ludzi :) Ty jako tworca nie powinienes pozwolic na taka "tecze" kolorow. Nie ma tutaj nic z profesjonalizmu. A twoj klient liczy na to.

Co do tej strony, to klient właśnie nie chciał sklepu, tylko taki pogląd na jego asortyment. Dysponował śmiesznymi pieniędzmi (kilkaset zł) i oczywiście łudził się, że zrobię dla niego sklep, ale w końcu stwierdził, że taka strona mu wystarczy. Co do grafiki, to dostałem część grafik od klienta i na ich wzór miałem właśnie tworzyć stronę. Ja jakoś nie umiem wybijać klientom z głowy ich głupich pomysłów i braku gustu. Robiłem też jedną stronkę dla jednego klienta i miałem wzorować się na konkretnej stronie, w której Pani była "zakochana" i był to dla niej "ideał", a strona wyglądała w porównaniu do tych moich, które Ci podesłałem, po prostu beznadziejnie.

Quote:
    Stron na bazie joomla nie bede komentowal, graficznie i estetycznie (bo to ten sam szablon) sa przyzwoite. Tylko pytanie po kiego ..... wstawiasz potezny CMS do takiej strony? Te strone mozna zrobic w 2-4 godziny na htmlu i css animowany.

To robiłem, jak jeszcze nie miałem styczności bezpośredniej z Wordpressem.

Quote:
    Tak sadzisz? Twoim podstawowym ograniczeniem jest rok abonamentu. Po tym okresie zostajesz z wlasnymi umiejetnosciami i problemem aktualizacji. Wiedz jedno ze klient wejdzie do panelu i widzi informacje - "Twoj szablon wymaga aktualizacji bezpieczenstwa" - na czerwono. Ale nie ma takiej mozliwosci bo , twoj abonament wlasnie sie skonczyl ..... dobre nie?

Ten rok licencji miał być wzięty na próbę, a później myślałem o licencji za 249$.

Co do błędów z "localhost" to w tym Wordpressie tworzenie strony lokalnie i przerzucanie jej na serwer jest bardziej zagmatwane niż w Joomla!. Przy przenoszeniu strony skorzystałem z tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?time_continue=201&v=7yhhkV6l8Ng ,ale pomimo tego i tak musiałem zmienić ręcznie adresy w bazie danych.
  • Level 1  
  • Level 2  
    Porównywanie Wordpress do Joomla to tak jakby porównywać Tico do Mercedesa. Wordpress jest dla laików, Joomla jest dla osób które oczekują znacznie więcej od CMS. Kod o którym piszesz nie jest językiem własnym Wordpress to JSON. Joomla też z niego korzysta np. ustawienia modułów
  • Level 1  
  • Level 1  
  • Level 15  
    Cześć, dopiero zauważyłem że napisałeś coś w tym temacie. Przeglądam sobie oferty firm tworzących strony internetowe i muszę przyznać duża część z nich korzysta z gotowych szablonów Wordpressa, bo podglądam sobie kody źródłowe strony. W przypadku, gdy np. klient chce sam zarządzać treścią na stronie, jest to chyba dobre rozwiązanie? A co sądzisz o gotowych szablonach bootstrap? Też widziałem, że wiele firm w przypadku strony www bez CMS używa gotowców bootstrap dostosowanych do klienta. W kwestii bezpieczeństwa jest to już lepsze niż Wordpress z gotowym szablonem i pluginami? Wspomniałeś o minimalnej ilości kodu. Zapewne chodzi Ci o szybkość działania strony? Jak dla mnie, to nawet rozbudowane szablony działają w porządku, nigdy nie zauważyłem jakiegoś znacznego spowolnienia działania. Chyba, że złożoność kodu ma wpływ na pozycjonowanie google, i o to Ci chodzi?
  • Level 1  
  • Level 15  
    Dzięki za informacje. Czym mam rozumieć, że twój szablon jest dostosowany pod Wordpressa i z poziomu panelu administracyjnego edytujesz treść?
  • Level 1  
  • Level 2  
    Niezłe te projekty stron masz Amelia, mi też przypadły do gustu. Ostatnio szukałem wykonawcy i wybrałem ładne strony Warszawa damtox.pl aczkolwiek jeśli bym wcześniej zobaczył Twoje, pewnie bym się skusił. Teraz na rynku jest duży wybór i wielu niezłych specjalistów jak Ty czy firma Damtox. Jeszcze kiedyś się odezwę, życzę powodzenia !