Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Win10 Lenovo y520 l - Instalacja Windows 10 Lenovo Y520 dysk ssd SATA

02 Mar 2018 21:29 3132 13
  • Poziom 3  
    Witam, cześć i czołem!!

Dzisiaj przybył do mnie laptop Lenovo Legion y520... FreeOS z dyskiem SSD SATA :( Micron 1100 (MTFDDAK256TBN).
    Dysk w Biosie widoczny natomiast podczas instalacji Windows 10 nie...

Instalacja Win10 Lenovo y520 l - Instalacja Windows 10 Lenovo Y520 dysk ssd SATA
    Obraz na USB nagrany Rufusem (GBT dla UEFI)
    Reszta ustawień BIOS:
    Instalacja Win10 Lenovo y520 l - Instalacja Windows 10 Lenovo Y520 dysk ssd SATAInstalacja Win10 Lenovo y520 l - Instalacja Windows 10 Lenovo Y520 dysk ssd SATAInstalacja Win10 Lenovo y520 l - Instalacja Windows 10 Lenovo Y520 dysk ssd SATA

Podczas instalacji wygląda to tak:

Nie mogę znaleźć żadnych dodatkowych sterów sterowników do dysku.
    Diskpart nic nie daje.

Pomocy!! z góry dziękuję za odpowiedź!
  • Poziom 40  
    Wyłącz w BIOS opcję Secure Boot
  • Poziom 26  
    Krzychu7 napisał:
    Wyłącz w BIOS opcję Secure Boot

Jeśli to nie pomoże sprawdź dysk na innym komputerze.
  • Poziom 3  
    Secure Boot wyłączałem , dalej dokładnie to samo... Dysku wyjąć nie mogę bo mi zapląbowali obudowę....
    Odpaliłem teraz jakiegoś minitool 9.1 z usb w ogóle nie widzi dysku tylko botowalnego pendrive...
  • Poziom 26  
    Wychodzi, że uszkodzony dysk.
  • Poziom 3  
    Tylko że w Biosie go wykrywa. Pytanie czy potrzebne są jakieś sterowniki dodatkowe czy faktycznie padnięty ..
  • Moderator - Komputery Serwis
    reefu napisał:
    Dysk w Biosie widoczny natomiast podczas instalacji Windows 10 nie...

reefu napisał:
    Obraz na USB nagrany Rufusem (GBT dla UEFI)

Sprawdzałeś czy działa ten pendrive z obrazem na innym komputerze?

Spróbuj instalacji innego OS (niższej wersji).
  • Poziom 26  
    Z tego co widać na zdjęciach system wykrywa również dysk, tylko nie widzi pojemności jego. Miałem kiedyś podobny problem z ssd. Bios go widział, a podczas instalacji system nie mógł go sformatować.
  • Poziom 3  
    w tej chwili wrzucam ubuntu na pendrive , zobacze czy widzi dysk.. jak go zobaczy to zrobie GBT a jak nie to wysyłam na reklamację... Pytanie jak pod Linuxem będzie działać wszystko a pod Windowsem dalej nie.. ?

RADU23 mam 3 pendrivy z Windowsami 7 , 8.1, 10 i każdy działa na innym komputerze... tylko nie na tym..
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zacznij od ustawienia prawidłowej daty w BIOS'ie.

Jeszcze jedno. Dysk jest widoczny ale nie ma przydzielonego miejsca.
    Pytanie zasadnicze. Czy jest w ogóle na nim założona jakaś partycja?
  • Poziom 3  
    Partycji nie ma bo dysk widoczny jest tylko w biosie. Do tej pory żaden program nie widzi dysku łącznie z instalatorem windows 10 , w którym zawsze zakładałem partycje poczym dalej instalowałem system... zasysam ubuntu live , odpale na linuxie.

Linux w ogóle nie widzi dysku. Podsumowując dysk widać tylko w biosie. Bootowalne programy typu minitool, ubuntu i pod tym gparted i wiele innych widzą tylko pendriva z którego bootuje. Jakieś inne pomysły? Czy wysyłka na gwarancję?
  • Poziom 26  
    Wysyłka na gwarancję. Gdyby nie było plomby mógłbyś sprawdzić na innym komputerze. Spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia domyślne BIOS.
  • Poziom 3  
    Odpaliłem go jeszcze na Windowsie Life jakimś i tutaj widzi go ale nie da rady zainicjować dysku..

Chyba już wyczerpałem możliwości..
  • Poziom 2  
    A jaki to jest format dysku? M.2 czy 2,5"?
    W przypadku Y520 w interfejsie M.2 może być obsługiwany tylko dysk M.2 PCIe / NVMe, natomiast M.2 Sata nie jest obsługiwany.
    Zapewne problem już rozwiązałeś, ale może przyda się dla potomnych...