Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Integra 64 - czasowa blokada stref - sygnalizacja dzwiekowa

Fronteri 02 Mar 2018 22:37 933 17
  • #1 02 Mar 2018 22:37
    Fronteri
    Poziom 7  

Witam,
    Od jakiegoś czasu manipulator co jakiś czas (mocno nie regularny). wyświetla komunikat 'czasowa blokada stref: 4d13g13m'. Alarm normalnie się uruchamia i działa. Problemem jest fakt, że przy wyświetlaniu komunikatu wystepuje również sygnalizacja dźwiękowa, co jest mocno uciązliwe. Mój instalator twierdzi, że musiałem uruchomić jakąś opcję. Tyle tylko, że sam alarm uruchamiany jest z pilota i to max 3 razy w miesiącu, a do samego manipulatora nikt nie podchodzi.
    Jakiekolwiek kody do alarmu znam tylko ja i od prawie roku kompletnie nic nie robiłem przy manipulatorze.

Co może byc problemem?

0 17
  • Relpol
  • #3 03 Mar 2018 06:47
    reweriko

Poziom 25  

Nie ma pewności ale podejrzewam że masz wpisane wartość w "Max.cz.br.nar" - maksymalny czas braku naruszenia.... oraz Blok przy braku wyjścia.
    4d13g13m - 4 dni, 13 godzin, 13 minut.
    przegląd historii zdarzeń powinie rozwiać wątpliwości...
    Pozdrawiam

0
  • #4 03 Mar 2018 08:41
    Fronteri
    Poziom 7  

bhtom napisał:
    Czy po to zakłada się system aby ograniczać się do włączania / wyłączania systemu z pilota, i przez rok w ogóle nie podchodzić do manipulatora?
    Chyba nie tędy droga.

To, że alarm uruchamiany jest niezbyt często nie znaczy, że nie korzystam z systemu. Każdego dnia integra steruje oświetleniem na zewnątrz, bramą garażową itd.
    Przepraszam za Offtop, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

W przeglądzie historii zdarzeń (2 miesiące wstecz) nie ma nic nadzwyczajnego, 2 razy komunikat o zaniku zasilania, reszta standardowe komunikaty związane z uruchomieniem i rozbrojeniem alarmu.

Ps.
    W trybie serwisowym w timerach, miałem przy pierwszej pozycji jakąś datę i godzinę wpisaną. We wszystkich polach wpisałem 99.99.99 - może to powodowało problem.

Podepnę jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli do centrali mam wpięte sterowanie oświetleniem: możliwe jest czasowe sterowanie oświetleniem ( o określonych godzinach) i czy można to ustawić z poziomu manipulatora?

0
  • Relpol
  • #5 03 Mar 2018 10:06
    kood
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Fronteri napisał:
    W trybie serwisowym w timerach, miałem przy pierwszej pozycji jakąś datę i godzinę wpisaną. We wszystkich polach wpisałem 99.99.99 - może to powodowało problem.

Kolego robisz coś z alarmem do tego w trybie serwisowym a nie rozumiesz co robisz, z tego będą same problemy.
    Tego że instalator udostępnił Ci kod serwisowy też za bardzo nie rozumiem.

Fronteri napisał:
    Podepnę jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli do centrali mam wpięte sterowanie oświetleniem: możliwe jest czasowe sterowanie oświetleniem ( o określonych godzinach) i czy można to ustawić z poziomu manipulatora?

to zależy jak jest skonfigurowany alarm, najlepiej by było wezwać instalatora bo przynajmniej raz na rok wypadało by zrobić przegląd systemu itd.

Oświetleniem może steruje timer a może czujnik zmierzchowy lub jakiś zegar astronomiczny, bez konkretów ciężko będzie coś doradzić.
    Jeśli oświetleniem steruje timer to po ustawieniu odpowiedniej opcji przez instalatora użytkownik może edytować timer z poziomu manipulatora.

0
  • #6 03 Mar 2018 10:19
    Fronteri
    Poziom 7  

kood napisał:
    Kolego robisz coś z alarmem a nie rozumiesz co robisz, z tego będą same problemy.

W pozycji, o której wspomniałem był taki właśnie wpis, który usunąłem. Sam tego nie wpisywałem. Tak mam kody serwisowe, bo sam sobie demontowałem choćby czujki przy malowaniu i uruchamiałem tryb serwisowy. Nie mam w zwyczaju grzebać w opcjach, o których nie mam pojęcia. Nie uważam się też za laika jeżeli chodzi konfigurację i obsługę urządzeń elektronicznych. Fakt na integrze kompletnie się nie znam, dlatego tutaj jestem i dopytuje, bo ze wskazówkami co robić dalej, myślę że temat ogarnę.

Oświetleniem steruje bezpośrednio zwykły włącznik ścienny, lub pilot (centrala + przekaźnik).

0
  • Pomocny post
    #7 03 Mar 2018 10:28
    kood

jeśli oświetlenie jest sterowane z pilota poprzez centralę alarmową to można zrobić czasowe sterowanie oświetleniem,( na 100% to nikt Ci nie odpowie nie widząc programu centrali bo np. możesz mieć wykorzystane wszystkie 64 wyjścia i wtedy będzie problem) ale jeśli nie masz kabli do programowania to z poziomu manipulatora bez doświadczenia będzie Ci ciężko, lepiej kupić kabel jeśli już musisz sam to zrobić, no i sama umiejętność obsługi urządzeń elektronicznych może tu nie wystarczyć.

1
  • #8 03 Mar 2018 10:41
    Fronteri
    Poziom 7  

Ok,
    Miałem styczność z programowaniem (php, c++ - kilka lat temu. Zdarza się programować PLC - siemens, fatek - wszystko na podstawie materiałów, filmów instruktażowych). Myślę, że i z alarmem dam radę. Dzięki

Od momentu wyzerowania danych w timerze 1 problem ustąpił. Zobaczymy co będzie dalej.

0
  • #9 03 Mar 2018 10:56
    kood

Fronteri napisał:
    Miałem styczność z programowaniem (php, c++ - kilka lat temu. Zdarza się programować PLC

umiejętność programowania daje podstawy do szybszego zrozumienia i nauczenie się programowania central alarmowych, ale wymagane jest jeszcze doświadczenie i odpowiednie narzędzia a Ty ani doświadczenia ani narzędzi nie posiadasz.

Fronteri napisał:
    Od momentu wyzerowania danych w timerze 1 problem ustąpił. Zobaczymy co będzie dalej.

Trzeba było odłączyć zasilanie centrali i akumulator też problem by ustąpił, ale chyba nie o to chodzi.

0
  • #10 03 Mar 2018 11:24
    Fronteri
    Poziom 7  

kood napisał:
    umiejętność programowania daje podstawy do szybszego zrozumienia i nauczenie się programowania central alarmowych, ale wymagane jest jeszcze doświadczenie i odpowiednie narzędzia a Ty ani doświadczenia ani narzędzi nie posiadasz.

Doświadczenia faktycznie nie mam. NArzędzia - laptop jest, dloadx zainstalowany, kabel będzie wieczorem.
    kood napisał:
    Trzeba było odłączyć zasilanie centrali i akumulator też problem by ustąpił, ale chyba nie o to chodzi

Co masz na myśli pisząc, że nie o to chodzi?

0
  • #11 03 Mar 2018 11:40
    kood

Fronteri napisał:
    Co masz na myśli pisząc, że nie o to chodzi?

nie wiesz/rozumiesz jaka była przyczyna dziwnego zachowania systemu, czy system poprawnie działa, czy jutro czy za tydzień znów jakiś timer nie wskoczy i nie zablokuje stref/wejść.
    Co jeśli strefy/wejścia zablokują się gdy akurat system będzie potrzebny i nie zadziała odpowiednio?

1
  • #12 03 Mar 2018 11:55
    Fronteri
    Poziom 7  

No właśnie dlatego przychodzę tutaj, i grzecznie pytam czym spowodowany był komunikat i jak to zdiagnozować.

0
  • #13 03 Mar 2018 12:02
    kood

będziesz miał kabel, wrzucisz screena ze zdarzeniami i z konfiguracją wyjść, timerów i stref i wtedy będzie można próbować Ci pomóc.

1
  • #14 04 Mar 2018 11:50
    Fronteri
    Poziom 7  

W dalszej korespondencji na PW z kolegą kood udało się uruchomić opcje timera i ustalić co powinienem zrobić dalej.
    W przyszłym tygodniu wymienię baterię i zobaczymy. Na chwilę obecną problem nie występuje.

Dodano po 14 [godziny] 24 [minuty]:

Niestety problem nie został wyeliminowany. Dzieje się dokładnie to samo co ostatnim razem. komunikat jest identyczny: 'czasowa blokada stref: 4d13g13m'. Co jeszcze mógłbym zrobic?

0
  • #15 11 Mar 2018 20:25
    daniel7606
    Poziom 11  

Podobny problem miałem trzy tygodnie temu w Integrze 128 z wersją 1,16. Panie z placówki pewnej instytucji zgłosiły awarię - że coś pika (co czwarty dzień) i wyświetla się czas i jakaś blokada. Centrala miała 2 lata, do tej pory działała poprawnie, regularnie przeprowadzane konserwacje. Nie znalazłem jakiegokolwiek błędu w oprogramowaniu, żadnych włączonych timerów, czasowych blokad. Rejestr zdarzeń czysty. Centralę wymieniłem. Byłem tam w piątek w innej sprawie, alarm jest OK. Płyta poszła na serwis ; zobaczymy co napiszą...

0
  • #16 20 Maj 2018 13:06
    Fronteri
    Poziom 7  

Cześć,
    W czwartek miałem pierwszy wolny wieczór od dłuższego czasu, zdemontowałem płytę i odesłałem na serwis. Dam znać jak zakończyła się sprawa.

0
  • #17 15 Cze 2018 16:32
    Fronteri
    Poziom 7  

Płyta wróciła z serwisu. "Wymiana elementu: pamięć FLASH". Wczoraj wgrałem ustawienia i na chwilę obecną działa bez problemów.

0
  • #18 05 Lip 2018 22:25
    Fronteri
    Poziom 7  

Po naprawie serwisowej wszystko działa bez zarzutu.

0