Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czy warto jeszcze kupić telewizor plazmowy?

02 Mar 2018 22:38 11703 30
  • Poziom 26  
    Witam.
    Nasłuchałem się wielu opowieści jakie są cudowne bądź felerne. Obecne ceny od 150 do 1200. Czy warto jeszcze pchać się w nie? Uszkodzoną do naprawy mozna wyrwać za 100, fakt, że władujesz do 200 ale jestem ciekaw jak z obrazem oglądanym z doskoku. Oglądam filmy, tv rzadko chodzi, bo czasu brak. A ceny UHD od 1500.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    1. Kup sprawną
    2.Uszkodzonej nie kupuj, ponieważ drogie naprawy.
    3.A gdy się popsuje wróć do punktu 1.
  • Poziom 16  
    W domu mam dwie plazmy panasonica. Jedną starszą HD i nowszą FullHD. Obie już musiałem naprawiać, tę starszą dwa razy. :) Ale mają coś w sobie, coś co mnie przyciąga do plazm panasonica. ;)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Sprawną Panasonica- można ryzykować. LG odradzam. Trzeba ocenić stopień zużycia, czy nie "wypalona" matryca. Rzeczywiście obraz z dobrej plazmy to nadal niedościgniona jakość szczególnie w stosunku do tanich LCD-LED. Naprawy mogą być bardzo kosztowne, często przekraczające wartość telewizora jak również mogą być mało skuteczne szczególnie w niektórych modelach.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Moim zdaniem nadal warto ;)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nemezysa napisał:
    Moim zdaniem nadal warto ;)

Jak ktoś chce mieć dodatkowe ogrzewanie to oczywiście, że warto zwłaszcza gdy dużo godzin spędza przed telewizorem. :spoko: :D
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Z plazmy obraz zbliżony do OLEDÓW - tak jak koledzy piszą uszkodzonej nie kupuj - chyba że masz pewność ze uszkodzony jest tylko któryś z zasilaczy , ale nigdy nie wiesz w jakim stanie jest matryca. Nowsze plazmy "ciągną" ok. 120W-150W a więc do grzejnika im daleko :) i nie odczujesz w rachunkach :) Miałem Samsunga i Panasonica i obie sobie chwalę - po przesiadce na LED - załamka :(
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    mam plazmę Panasonica, jak oglądam obecne telewizory i to z najwyższej półki cenowej to jakość obrazu załamuje.
    M
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Z tym poborem mocy 120-150W to między bajki włożyć. Sredni pobór to 250-300W. Kiedyś podawali maksymalny pobór mocy i w TV plazmowych było to 500-700W. Od jakiegoś czasu podają średni pobór, a ostatnio nawet nie podają tego parametru tylko roczne zużycie energii. Dla przykładu TV LCD Philips 42" z 2010r. (podświetlenie CCFL) pobiera 240W, to jakim cudem plasma ma brać 120W? Oczywiście nowsze TV pobierały coraz mniej energii, ale porównując np. TV plazmowy LG 50" z ostatnich produkowanych modeli (pobór ok. 300W) i TV Panasonic 50" ze starszej serii (pobór ok 550W) widać kolosalną różnicę w jakości obrazu, oczywiście na korzyść Panasa. Jednym słowem dobry obraz w Plazmie musi kosztować w postaci większego zużycia energii.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    dariuszj napisał:
    Z tym poborem mocy 120-150W to między bajki włożyć. Sredni pobór to 250-300W. Kiedyś podawali maksymalny pobór mocy i w TV plazmowych było to 500-700W. Od jakiegoś czasu podają średni pobór, a ostatnio nawet nie podają tego parametru tylko roczne zużycie energii. Dla przykładu TV LCD Philips 42" z 2010r. (podświetlenie CCFL) pobiera 240W, to jakim cudem plasma ma brać 120W? Oczywiście nowsze TV pobierały coraz mniej energii, ale porównując np. TV plazmowy LG 50" z ostatnich produkowanych modeli (pobór ok. 300W) i TV Panasonic 50" ze starszej serii (pobór ok 550W) widać kolosalną różnicę w jakości obrazu, oczywiście na korzyść Panasa. Jednym słowem dobry obraz w Plazmie musi kosztować w postaci większego zużycia energii.

Z jakiego źródła masz te informację?
    Mam Panasonica TX-P42G30E i przy ustawieniach obrazu, który mi odpowiada dokonałem pomiaru mocy pobieranej i takie w przybliżeniu były wyniki:
    1 ciemny ekran-75W
    2 normalny obraz-średnio 125W
    3 biały ekran-200W
    Po ustawieniu obrazu na ekstremalne parametry przy białym ekranie miałem pobór
    260W.
    Jest to więcej niż obecne "LEDY", co widać w reklamach o ich zaletach.
    Jakoś nie znalazłem w reklamie jak energooszczędne są telewizory OLED, może źle patrzyłem lub też biorą większą moc z sieci.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Przy 65" te wartości należy pomnożyć razy dwa (Panas).
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    misiek1111 napisał:
    Przy 65" te wartości należy pomnożyć razy dwa.

Tak, tylko takie plazmy to były unikaty.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W czerwcu 2016 kupiłem plazmę Panasa z przebiegiem 3400 h , TX-P55ST60W , śmiga do dziś bez napraw . Odebrać jechałem 120 km osobiście , gość miał jeszcze dwa Kuro na stanie , ale wołał ponad 4 klocki za sztukę .

Nadal ma w ofercie kilka sztuk , ceny od 2400 - 8200( TX-P65VTW60 z przebiegiem 2449h) , mam namiar mogę sie podzielić

edit

obecnie ma przepracowane 7990h , włączeń i wyłączeń 5672

pobór prądu
    -stan spoczynku 0,2 watt
    -odtwarzanie filmu tak od 150 - 300 watt , średnio pod 240 watt - moje ustawienia
    -dynamiczny 300-350watt

0d 1.04 do 14.04 tv wciągnął 21 kwh
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    LOCOLOCO napisał:
    Na dziś nie warto kupować
    plazmy!

O rany, a ja ma dwie.... Ide się upić..
  • Poziom 26  
    Pochwal się modelami..;-) Ja kupiłem DT-4220NH i obraz jakoś mi nie leży. Może dlatego, że jadę przez tuner zewnętrzny, tv nie było kalibrowane. Pobawiłem się ustawieniami tunera i jest już lepiej.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    keseszel napisał:
    Ja kupiłem DT-4220NH i obraz jakoś mi nie leży

Nie dziwię się, ja nie kupuję takich pierdół. :)

Mam starą dobrą HD 37PV80 i kapkę młodszą FullHD TX-P42G20.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    LOCOLOCO napisał:
    Dzisiejsze modele w klasie cenowej OLed grają lepiej i mają nieporównywalnie większe możliwości

Proszę podaj moc pobieraną z sieci przez Oledy i ich prognozowaną trwałość.
    Możliwości mają większe, ale dużo ludzi używa telewizorów tylko jako monitor do jakiegoś dekodera i nie potrzebują żadnych bajerów.
  • Poziom 26  
    40 cali używam jako monitor. Plazmy nie podłącze.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Pacz pan - 15 lat temu Locoloco "zabijał" kinole w celu promocji plazm. Mnie osobiście straszył adwokatem i sądem :D za zdemaskowanie jego niecnych działań. A teraz plazmy beeee...
    I te jego "OLEDy grają lepiej" - jednak jego styl trudno podrobić :-?

A tak na temat - telewizory plazmowe były zaprojektowane od razu - jako bardzo duży telewizor - z sukcesem - obraz jest idealny całkiem jak w kineskopie tylko że są zdecydowanie większe przy mniejszej masie :D

Ich dzisiejszym następcą są OLEDy - ale cena jeszcze zbija z nóg - moja plazma 42 cale kosztowała 1499 - porównywalny OLED z 6000

Zużycie prądu - w trybie "economy" czyli zawsze przy oglądaniu programów TV - jakieś ok 80 - 120 Watów.
    W trybie "kino" - jak się np włoży pendriva - owszem zeżre 250 Watów

Jak za np 500 góra złotych - IMHO warto zaryzykować po obejrzeniu - i mieć TV z pięknym obrazem ???
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    LOCOLOCO napisał:
    To, że masz dwie nie znaczy że warto teraz kupować telewizor wyprodukowany 8 lat temu.

Ale też nie znaczy, że nie warto. Tak samo nie znaczy, bo akurat LOCOLOCO tak powiedział.
    LOCOLOCO napisał:
    Na dziś nie warto kupować

LOCOLOCO napisał:
    Oledy - prognozowana trwałość matrycy 60.000 godzin.

A świstak siedział i .....
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    DiZMar napisał:
    Jak ktoś chce mieć dodatkowe ogrzewanie to oczywiście,
    Potwierdzam. (SAMSUNG PS50C430, to pobór prądu rzędu: 290W. PHILIPS 50PFE4509 43W max. 105W. Takie posiadam).
    A co tam, kto bogatemu zabroni jeść zupę widelcem. :D
    keseszel napisał:
    Obecne ceny od 150 do 1200. Czy warto jeszcze pchać się w nie? Uszkodzoną do naprawy mozna wyrwać za 100, fakt, że władujesz do 200
    Moim zdaniem, nie warto. Skąd pewność że reanimacja tego OTV wyniesie tylko, lub aż 200zł. :?:
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator
    gumisie napisał:
    (SAMSUNG PS50C430, to pobór prądu rzędu: 290W

Przypominam, ze producenci mają obowiązek podawania maksymalnego zużycia energii. O ile w TV LCD/LED zużycie ulega niewielkim wahaniom o tyle w TV plazmowych zależy ono głównie od ustawienia jasności obrazu. W praktyce nie ma więc takich różnic jakie wynikają z danych na tabliczkach znamionowych.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Pablo1964 napisał:
    w TV plazmowych zależy ono głównie od ustawienia jasności obrazu. W praktyce nie ma więc takich różnic jakie wynikają z danych na tabliczkach znamionowych.
    Tak więc należy to rozumieć że pobór prądu tego typu OTV nie powinien przekraczać tych 290W (to w miarę jasne), lecz czy jest szansa na to, aby przy optymalnych ustawieniach ten, konkretny odbiornik (SAMSUNG PS50C430 )pobierał mniej aniżeli 200W. :?:
    Przekłada się to na konkretne pieniądze (co tam jedna Wh, a tu nagle kilkadziesiąt kWh).
    Kurcze, przecież:
    gumisie napisał:
    A co tam, kto bogatemu zabroni jeść zupę widelcem. :D

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator
    gumisie napisał:
    czy jest szansa na to, aby przy optymalnych ustawieniach ten, konkretny odbiornik (SAMSUNG PS50C430 )pobierał mniej aniżeli 200W.

Z pewnością tak. Średnie zużycie energii TV plazmowych przewyższało TV LCD o ok. 15%.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2301054.html
    https://energiadirect.pl/poradniki/plazma-pobor-pradu
  • Poziom 26  
    Po co wy się tak "zabijacie" o zużycie prądu w TV? Koszty? W sumie jeżdżąc maluchem też się dojedzie z punktu A do B, ale wygodniej w Mercedesie...
    A OLEDY od 6tys.. Tyle kasy za .. To wyjazd na wczasy 3 razy w roku.. I to fajne..
  • Pomocny post
    Moderator
    Każda nowa technologia musi kosztować. Po rozwinięciu produkcji masowej cena spada. Ale porównywanie używanej plazmy z nowym OLED-em mija się z celem. To inna klasa cenowa i, co za tym idzie, inny profil odbiorcy. A off topic o zużyciu energii musiałem skomentować, gdy na forum pojawiły się nieprawdziwe informacje. Faktycznie, zużycie energii nie powinno być istotnym elementem wpływajacym na wybór telewizora. Różnice wcale nie są tak drastyczne jak twierdzą bajkopisarze.
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Skoro, Ty jako autor tematu tak twierdzisz:
    keseszel napisał:
    Po co wy się tak "zabijacie" o zużycie prądu w TV? Koszty? W sumie jeżdżąc maluchem też się dojedzie z punktu A do B, ale wygodniej w Mercedesie...
    A OLEDY od 6tys. Tyle kasy za ? To wyjazd na wczasy 3 razy w roku. I to fajne..
    Nie widzę problemu (ja nikomu nie proponuję kupna telewizora za sześć tysięcy, który po wyjściu z salonu, traci na wartości przynajmniej ? ceny).
    Wystarczy zamknąć temat jako rozwiązany (odzyskasz "punkty").
    Pozdrawiam

edit.

Pablo1964 napisał:
    Faktycznie, zużycie energii nie powinno być istotnym elementem wpływajacym na wybór telewizora. Różnice wcale nie są tak drastyczne jak twierdzą bajkopisarze.
    Dziękuję w imieniu własnym oraz innych "bajkopisarzy".

Ps.

Niedawno czytałem ofertę:
    "Oddam sprzęt warty (xxx zł) za darmo".
    Więc zadzwoniłem i usłyszałem:
    "Jest jeden warunek, dostawa moim i tylko moim transportem"
    Cena (do negocjacji) lecz nie mniej aniżeli 2000 zł " (słownie: dwa tysiące zł)
    to niecałe 60 km.
    "Decyzja należy do Pana, nie ma nic za darmo".