Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Polar PTL810 - zerwany bęben w pralce ?

03 Mar 2018 01:46 684 11
  • Poziom 9  
    Pralka Polar ptl pwa 810 ładowana od góry. Zerwany bęben, krzyżaki, łożyska?Bęben lata od góry do dołu ręką szarpiąc. Jak to to naprawić i jaki koszt? Jeśli źle wstawiłem temat, to przepraszam. Proszę o pomoc. Pilne.
    Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.
  • Specjalista AGD
    Zdemontuj boczną ścianę i zobacz.
  • Poziom 9  
    Zdemontowałem boczną ściankę poodkręcałem śruby ale te plastiki są zgrzane, w których są łożyska.
    Bęben jak go ruszam lata do góry i do dołu i z lewej i z prawej strony (patrząc od wsadu - góry).
  • Poziom 22  
    W tych pralkach nie ma krzyżaków tylko półośki, które czasem ulegają korozji.
    Moja sugestia to wymienić obie, nawet jeśli jedna wydaje się dobra:)
  • Poziom 9  
    Z lewej i z prawej lata, więc obie padły na amen. Czy potrzebny jest jakiś ściągacz? Jak to zdemontować i wymienić i jakie to części zamówić? W pralkach jestem laikiem, ale lubię wyzwania :)
  • Moderator
    pawlo979 napisał:
    Jak to zdemontować i wymienić? I jakie to części zamówić.
    Myślę, że ten temat powinien odpowiedzieć na wszystkie Twe rozterki w temacie tej pralki :D
    :arrow: Link Polar PTL810 :idea:
  • Poziom 9  
    Dzięki. Temat trochę pomógł.
    Z prawej strony zdemontowałem tą półoś (wyjąłem bez problemu na zewnątrz), ale z lewej strony kręci się cała śruba półosi i nie da rady tego odkręcić. Odkręciłem pokrywę zbiornika od strony grzałki ale tam są punktowe zgrzewy i nie mogę jej zdemontować.
    Jak to zrobić aby jej nie uszkodzić? Łożyska są ok. Potrzebne tylko te półosie. Chyba.:)
    http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-bebna-bebe...94379ffe-1ed9-11e8-877e-6c3be5c00ee0#imglayer
  • Specjalista AGD
    pawlo979 napisał:
    tam są punktowe zgrzewy

Trza je przeciąć - sposób i technika dowolna, aby tylko za bardzo nie uszkodzić powierzchni pod uszczelką.
  • Poziom 9  
    Już dałem radę. Zdemontowałem pokrywę. Bez uszkodzeń. Troszkę namęczyłem się ale poszło.
    Grzałka bez kamienia. Sam bęben kamień zasysał na tę osie. Pourywane, zakamienione na maxa.
    Jutro zamawiam ten zestaw naprawczy i będzie dalsza walka. Teraz czas na czyszczenie bębna, uszczelki z tego syfu.
    W bębnie chyba będzie trzeba te nypelki rozwiercić, aby zamontować nowe półosie?
    W linku powyżej wyczytałem.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    pawlo979 napisał:
    W bębnie chyba będzie trzeba te nypelki rozwiercić, aby zamontować nowe półosie?
    Nity trzeba usunąć i zastosować śruby z zestawu. Przy wierceniu nie powiększ otworów po nitach. Śruby prawdopodobnie będą za długie i trzeba po zmontowaniu zeszlifować.
  • Poziom 9  
    Zbliża się czas wolny a więc i powrót do walki. W sobotę.
    Części mi już przysłali. Pasują, ale nie rozpakowałem. Jaka średnica wiertła tam będzie, bo wizualnie chyba nie mam w swoich szpargałach.
    Pozostała mi nakrętka do odkręcenia od biernej ośki ale muszę jakąś żabkę dorwać aby złapać od środka bębna.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Pralkę naprawiłem. Działa.:) Tylko chyba nie grzeje, bo wtyczka od grzałki mi się uszkodziła, ale to już w poniedziałek ogarnę.
    Temat do zamknięcia.