Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędne podłączenie kabli hdmi

03 Mar 2018 04:52 471 17
  • Poziom 5  
    witam
    Próbowałem podłączyć TV>>switch hdmi>>splitter hdmi>>urządzenie wyjściowe.
    Przy podłączeniach z uwagi na zmęczenie popełniłem błąd.
    Prawidłowe podłączenie TV>>switch hdmi
    Nieprawidłowe 1:swtch hdmi>>splitter hdmi (input>>input,zamiast input>>output)
    2:splitter hdmi>>urządzenie wyjściowe(output>>output,zamiast input>>output)
    Oczywiście po włączeniu obraz się nie pojawił a switch hdmi nawet się nie przełączył na gniazdo z błędnie podłączonym kablem co do splittera hdmi to nie wiem bo szybko wyłączyłem
    Jakie są możliwe skutki uboczne takich połączeń?
  • Warunkowo odblokowany
    Moim zdaniem żadne. Wejścia i wyjścia mają takie same piny (sygnały). Błędne podłączenie spowoduje brak prawidłowej pracy. Ale uszkodzić się nie powinno. Po prawidłowym podłączeniu powinno wszystko działać. Podaj jakie to są dokładnie urządzenia.
  • Poziom 39  
    W 99% przypadków niczym nie grozi.
    Chyba że to ryż i nie ma ograniczenia prądowego na 5V. (pin 18)
  • Poziom 5  
    Tv Samsung ue55ku6100w>>switch hdmi digitus ds-45311(Aktywny-własne zasilanie)(tu było prawidłowe połączenie>>spliter ligawo 3090060 1x2(aktywny-własne zasilanie)>>konsola ps4 pro.
    Właśnie między switch digitus a spliter ligawo było pierwsze złe połączenie czyli input-input, a między spliterem a konsolą output-output.
    Oczywiście po włączeniu na tv nic się nie pojawiło a switch hdmi nie przełączył się automatycznie na kanał gdzie był podłączony wadliwie splitter nie zauważyłem jak zachował się splitter czy zapaliły się kontrolki input output.
    Oczywiście podłączałem wszystko przy wyłączonym zasilanie z gniazdek.
    Ponieważ konsol nie dało się szybko wyłączyć, więc wyłączyłem tv pilotem a switch i splitter z gniazdek.Konsole też wyłączyłem potem na twardo.
    Po ponownym podłączeniu, kabli poprawnie. Włączyłem wszystko ponownie przy czym należy zaznaczyć że konsola miała włączone wszystkie wodotryski obrazu.
    Poza tym przy twardym wyłączeniu włącza się tryb awaryjny w niskiej rozdzielczości, więc najpierw splitter dziwnie zadziałał bo pojawiła się różowa latająca plansza potem zielona dopiero jak konsola ponownie zastartowała to pokazało się logo chociaż trochę śnieżył obraz(chociaż akurat tym bym się nie przejmował gdyż inny splitter tej marki i innej konsoli i innego tv zachował mi się przy uruchamianiu konsoli tak samo tzn. było śnieżenie i jakieś zakłócenia).
    Reasumując potem było już prawie ok gdyż okazało się ,że w/w splitter nie obsługuje rozdzielczości 2160p-RGB co skutkuje zanikiem co jakiś czas obrazu, może to się jednak uszkodziło?sprzedawcy nie powiadamiałem o tym i napisałem tylko co się dzieje, że obraz zanika powiedział, że potrzebuje wyższy model splittera z obsługa dodatkowo przepustowości 18,2gb/s)
    Poza tym wydawało mi się, po najpierw konsole podłączyłem tylko do switcha, że zgłasza mi tryb obsługi hdr+(Wszystkie samsungi od 2016r. wzwyż mają zaimplementowana tą funkcje), oraz to, że menu konsoli też działało w hdr a nie sama gra która ją obsługuje.
    Nigdzie nie mogę znaleźć czy ps4 pro obsługuje hdr+ co pokazuje w ustawieniach obrazu w statusie,no i czy mój tv powinien po naciśnięciu przycisku info pokazywać hdr,czy też hdr+.
    Używam oryginalnych kabli od konsoli pozostałe połączenia kable
    http://allegro.pl/show_item.php?item=52254483...e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Best boy 21 o jaki ryż chodzi?
  • Poziom 39  
    Ryż=chiński szmelc.

Chwila moment.
    Podłącz normalnie pod telewizor i powiedz czy działa czy nie.
    Bo piszesz i nic z tego nie wynika.
    Badziewne kable HDMI potrafią paść po kilku zgięciach.
  • Poziom 5  
    Kolego.
    Wiadomo że kable, że kable są chińskie w linku jest ich opis, przecież konsola też pewnie jest produkowana w chinach, ale splitter i switch jest niemiecki.
    Czyli rozumiem, że te kable z linka uszkodziły mi wszystko?bo to ryż:(
    Pisałem Ci podłączenie bezpośrednie do tv lub przez switcha hdmi teoretycznie nie zgłasza uszkodzeń, chociaż tak jak pisałem wydawało mi się ze skoro tv obsługuje hdr+(lepiej czy gorzej) to konsola to zgłasza ( w menu rodzaj sygnału video) i, że przed wadliwym połączeniem hdr był aktywny też w menu konsoli, sprawdzam to wybierając guzik info na pilocie tv gdzie pokazuje aktualny rodzaj sygnału.
    Podłączenie splittera w trybie 2160p-yuv420 nie powoduje problemów natomiast próba włączeniu trybu 2160p RGB z pełną paletą barw powoduje, że obraz zanika co parę chwil.
    Więc nie wiem czy to spowodowało to błędne podłączenie czy jest tak jak mówi sprzedający splitter obsługuje tylko yuv420 bez rgb, które według niego wymaga 18,2gb/s chociaż w instrukcji jak byk pisze że obsługuje.
    HDR BT.2020 kompatybilny do 4K YCbCr/60 4:2:2 12bit, 4K/24 4:4:4/4:2:2 12bit RGB 4K/24 12bit. Może patrząc na ten zapis splitter nie obsługuje 4k/60hz z RGB tylko z YCbCr, bo konsola zgłasza się w 4k/60Hz, ale idąc tym tokiem to ten model też nie obsłuży tego
    https://ligawo.pl/Produkt/ligawo-3080006-hdmi-splitter-1x2-4k-2k-hdr-18gbps-60hz-edid
  • Poziom 39  
    Błędne podłączenie uszkodziło by całkowicie a nie częściowo.
    Splitter jest nędzny, tak jak podejrzewałeś.
  • Poziom 5  
    myślisz, że ten drugi się nada??
  • Poziom 5  
    a gdzie ty kolego w tym poście znalazłeś że ligawo działa, no fakt jest...ale przecież nie działa?ale pisze jak byk do 2160p RGB potrzeba 18gbs,czego mój splitter nie ma.Czyli jest jakiś progres:), no i się okazało, żę brak kontroli edid powoduje, że z sygnałem równa do urządzenia które obsługuje mniejszą rozdzielczość lub mniej fajerwerków czyli wróciłem do punktu wyjścia.
  • Poziom 5  
    to czytałem a uważasz, że w takim razie mój splitter jednak się popsuł tym błędnym połączeniem?
  • Poziom 39  
    dzikus30 napisał:
    to czytałem a uważasz, że w takim razie mój splitter jednak się popsuł tym błędnym połączeniem?

Nie powinien, może to inny model albo ordynarna podróbka.
  • Poziom 5  
    ten sam ale napewno nie obsługuje 18,2gbs o których pisze ten chłopak

Dodano po 59 [sekundy]:

w końcu model ligawo z obsługą 18,2gbs oraz EDID kosztuje 70,00zł więcej
  • Poziom 39  
    Więc pozostaje sprawdzić.
  • Poziom 5  
    liczę , że sprzedawca zgodzi się na wymianę, bo sprzęt był brany pod koniec grudnia, ale nie sprawdzałem tego do teraz poza tym kupiłem u niego od grudnia 4 inne splittery fhd oraz 3 switche hdmi fhd:)
  • Poziom 5  
    witam w nawiązaniu do tych błędnych połączeń.Nabyłem kolejny egzemplarz tego samego splittera https://ligawo.pl/Produkt/3090060_HDMI_Splitter_1x2_HDR_4K_2K_UHD_HDCP_2_2,pech chciał, żę testowanie zacząłęm od podłączenia konsoli ps4 pro do portu output 2 gdyż do output 1 wpiąłem psvr. Potem chciałem sprawdzić port output 1 i znowu zonk błędne połączenie jakieś fatum bo input<>input oraz output<>output
    i ten nowy splitter działa tak samo dziwnie jak ten pierwszy.
    Tzn. 1 egzemplarz bez względu na wybrany port 1 czy 2 po nagrzaniu obraz zaczyna migać, natomiast ten nowy na porcie 1 miga zawsze a na porcie 2 jest ok.
    Oczywiście mówimy o parametrach pracy 2160p 60hz RGB HDR, przy niższych czyli YUV420 działa ok oba porty w obu.
    Być może oba się uszkodziły przy błędnym podłączeniu kabli, lub każdy egzemplarz jest inaczej przystosowany do pracy w swoich granicznych możliwościach.
    I co tu robić?skoro producent ligawo oraz użytkownicy polecają ten model do tandemu PS4 PRO plus PSVR
  • Poziom 39  
    Zmień kabel (ps<>switch) na krótszy, może jest na granicy działania przy tak wysokim transferze.