Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam - jakie są opinie? Przymierzam się do kupna

mat_iz 03 Mar 2018 09:52 1779 6
  • #1 03 Mar 2018 09:52
    mat_iz
    Poziom 6  

Amica DAW 8143 DSiBTO Steam - jakie są opinie? Przymierzam się do kupna

0 6
  • #2 05 Mar 2018 23:44
    t0mal
    Poziom 13  

Sam się zastanawiałem i ostatecznie wybrałem model 7123 - mam ją od miesiąca - uznałem, że nie warto dopłacać kilkaset złotych za kilogram prania, inną szufladę na detergent i prędkość wirowania.
    Do zakupu skłoniła mnie cena, oraz łatwa dostępność tanich części - nie spodziewam się bezawaryjnej eksploatacji, ale nie boję się napraw.
    Pralka jak narzazie pierze, pościel można wrzucić na raz, poszewki i prześcieradło, można uprać koc.
    Jak dla mnie ilość programów jest zbędna, używam trzech - pranie 15min, godzinowy i do bawełny, jeśli włączy się parę (dodawana jest przy płukaniu i wirowaniu) to ubrania są lekko wilgotne - praktycznie suche po wyjęciu, wystarczy kilka godzin suszenia, albo prasowanie. Bez pary np spodnie muszą powisieć przez noc.
    Pierze dobrze, bawełniane spodnie i koszulę udało się wyprać z zaschniętej farby akrylowej po malowaniu.
    Silnik pracuje cicho, ale pompa jest głośna, wiruje też jak odrzutowiec. Na minus czarna szyba, nic nie widać co się dzieje w środku.

Odnośnie awaryjności ciężko coś powiedzieć, ale cudu bym się nie spodziewał, chociażby ze względu na cenę - rodzice mają pralkę amica 8 lat - padła po dwóch, najpierw błąd poziomu wody, a po kolejnym roku wybuchł kondensator, ale od tamtej pory działa.

0
  • #3 13 Mar 2018 16:52
    jangrabicki
    Poziom 9  

Witam,

zrobiłem dokładnie jak przedmówca - stwierdziłem, że 300 zł za 1kg więcej wsadu wyższe obroty przy wirowaniu i inny system dozowania detergentu to przesada.

Proszę pamiętać, że Amica daje możliwość wydłużenia gwarancji producenta o 3 lata za 150 zł (50 zł za rok).

Podobnie głównie używam 3 powyższych programów.
    Wykonanie estetyczne, pralka cicha. Póki co żadnych problemów nie ma.

Jedyne czego mi brakuje to samodzielnego programu wirowania - jest połączony zawsze z jakimś programem.
    U mnie pojawił się jeden problem - jest o tym informacja w instrukcji - a mianowicie włożyłem dywaniki łazienkowe na szybkie płukanie. Niestety ciężar nie rozłożył się równomiernie i pralka nie wykonała wirowania. Musiałem wkładać je pojedynczo i jeszcze raz włączyć program płukania (brak samodzielnego programu wirowania o czym pisałem wyżej).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

0
  • #4 14 Mar 2018 13:06
    80x86
    Poziom 10  

jangrabicki napisał:
    Witam,

zrobiłem dokładnie jak przedmówca - stwierdziłem, że 300 zł za 1kg więcej wsadu wyższe obroty przy wirowaniu i inny system dozowania detergentu to przesada.

Proszę pamiętać, że Amica daje możliwość wydłużenia gwarancji producenta o 3 lata za 150 zł (50 zł za rok).
    ...

Długo Użytkujesz tę pralkę?
    Sprawdza się ta "maszyna parowa" czy taki trochę pic na wodę? Rzeczywiście można pralkę określić mianem "dla tych co nie lubią prasować"?
    Wersje daw7123dcibt i daw7123dcibt steam touch różnią się ceną o ok.150 zł - niby niewiele, ale to akurat dodatkowe 3 lata gwarancji.

0
  • #5 14 Mar 2018 14:43
    jangrabicki
    Poziom 9  

80x86 napisał:
    jangrabicki napisał:
    Witam,

...

Długo Użytkujesz tę pralkę?
    Sprawdza się ta "maszyna parowa" czy taki trochę pic na wodę? Rzeczywiście można pralkę określić mianem "dla tych co nie lubią prasować"?
    Wersje daw7123dcibt i daw7123dcibt steam touch różnią się ceną o ok.150 zł - niby niewiele, ale to akurat dodatkowe 3 lata gwarancji.

Powiem szczerze tak: najczęściej pranie włącza moja żona, która niestety o tym zapomina, a oprócz tego mamy stację parową więc to zupełnie inne prasowanie w porównaniu z tradycyjnym żelazkiem. Natomiast mam zamiar sprawdzić jak to się będzie miało do ręczników, które po kilkunastu praniach robią się takie szorstkie.

Jeszcze jedna zaleta pralki to możliwość dołożenia rzeczy w czasie prania. Parę razy skorzystałem i sobie chwalę, aczkolwiek za pierwszym razem wylało się na podłogę trochę wody. Później nie miało już to miejsca.

0
  • #6 15 Mar 2018 10:08
    t0mal
    Poziom 13  

Para to opcja i trzeba ją włączać osobnym przyciskiem przy standardowych programach, ja sprawdzałem na nowych ręcznikach, które przed praniem były takie śliskie i śmierdziały po farbowaniu. Najbardziej widoczna różnica to taka, że program parowy niweluje smród i sprawia że rzeczy są suchsze po wyjęciu z pralki, jak równo się rozwiesi ubranie do wyschnięcia to i czasami prasować nie trzeba, ale nie wszystko.

0
  • #7 16 Kwi 2018 13:22
    piotrkopec
    Poziom 17  

t0mal napisał:
    Do zakupu skłoniła mnie cena, oraz łatwa dostępność tanich części
    Właśnie jak to jest z częściami bo np. na north.pl nie mogę nic znaleźć, celuję w DAW 7123.

0